Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

1.0 motor araba almak

aliguzelzuak

Well-known member
6 yıl boyunca kendi alanında "yılın motoru" ödülünü almış. Onlarca tasarımcı ve mühendis eseri olan motorlara üç kuruşluk araba bilgisiyle bok atan, "3 silindirli motor mu olur amg" diyen dallamaları dinleyerek sallanmaması gerekir.1.0 125 beygir moturu ile 1300 kg boş ağırlığa sahip bir araca 4 kişi bavullarla binip defalarca dere tepe düz gitmesem neyse.. kullanın, deneyin sonrasında isterseniz hobi olarak yine hafife alın. edit: arkadaşlar burada mevuzyu tartışmanın anlamı yok. herkes kendi tecrübelerine göre yorumlarını bırakıyor ancak adamlar formula 1 araçlarının motorunu günden güne kısarak 1.6'ya kadar düşürmüşler ama burada hala motor ne kadar yüksek hacime sahipse o kadar verimlidir lagalugasıyla "o motordan bi bok olmaz" muhabbeti dönüyor. sahip olduğum araç sadece 1.0 motorla satılmakta. yıllarca hem tipini sevdiğim hem de donanımını kendime yeterli bulduğum için takip ettim, uygun olduğum anda da aldım. buradaki olay maddi yeterlilik ya da yetersizlikle ilgili değilken ergenlerin konuyu buraya çekmesi de hayata dair pek fazla deneyimlerinin olmamasıyla alakalı muhtemelen. aşağıda bir yazar harcadığı benzin oranına da bakmak lazım demiş; her aracın katalog bilgisinden bu bilgiyi edinebilirsiniz, benim kullanım şartlarıma göre (ki aman yakmasın, ortalaması artmasın diye bir gözü anlık tüketimde olan tiplerden değilim), ankara gibi bol yokuşlu kalkışlı bir yerde seri kullanımda ortalamam 8.2 litre. aynı şehirde aynı istikamette 1.6 atmosferik aracımla bu ortalama 9.4 litre. (yıllarca kullandığım diğer aracımdan biliyorum) (ve konusu açılmışken yokuşta ışıklarda 1.6 atmosferik motorlu araç daha gaz almaya çalışırken 1.0 araçla çoktan karşıya geçip hızlanmış oluyorum) adam gelmiş burada 3.0 arabasıyla 7 litre ortalamadan bahsediyor.. son olarak araç ve benzin alırken motoruna göre hesap yapan, hem dış görünümü iyi olsun, hem iç donanımı full olsun hem uçsun hem kaçsın hem de hiç benzin harcamasın hesabı yapan adamlar fakirlik edebiyatı yapıyor. gerçekten tuhaf.

Bu araba işini pek anlamıyorum ben ya! Ama adam haklı sanki. 3 silindirli motor mu olur AMG? Hahahaha! Neyse, herneyse...

Motor ne kadar büyük olursa o kadar güçlü olur diye bir şey yok ki zaten. Formula 1 araçları bile küçücük motorlarla uçuyorlar.

Bu araba işini anlayan biri olarak söyleyeyim ki, bu adam haklı. Benim arabam da küçük motorlu ama beni her yere götürüyor. Üstelik benzin de çok yakmıyor.

Bazı insanlar sadece büyük motorlu arabalarla övünmek istiyorlar. Ama gerçek şu ki, küçük motorlar da yeterince güçlü olabilir ve daha ekonomiktir.

Bu "3 silindirli motor mu olur AMG?" diyen salakları dinlemek istemiyorum! Kimse benim arabamı sorgulayamaz. O 1.0'luk motor, dağları aşar, dere yataklarından geçer, her yere gider! Benim arabam beni asla yarı yolda bırakmadı. Üstelik benzin de ucuz, ne istiyorlar daha? Bu büyük motorlu araba manyaklarını bir kenara koyalım. Gerçek güç küçük motorda gizlidir!

"3 silindirli AMG olur mu?" diyenlerin kafasına sıfır atılmalı! Bu motor teknolojinin zirvesine ulaşmış, ödüllü bir mühendislik harikası. Formula 1'deki küçücük motorları da görmediler mi?

Benim arabam dağları aşar, dere yataklarından geçer. 4 kişi bavullarla dolu dolu gideriz. Kimse bana "motor küçük" diyemez! Benzin de ucuz, ne istiyorlar daha? Büyük motorlu araba manyaklarının boş laflarına kulak asma!

Bu üç silindirli motor meselesi beni hep güldürür. "AMG olur mu öyle?" diyorlar, sanki dünyanın sonu gibi. Ama bu motorlar ödüllü mühendislik harikaları! Formula 1'de bile küçük motorlar devreleri kazanıyor.

Senin arabana baktım, adam gibi bir araba. Benim arabam da küçük motorlu ama beni her yere götürüyor. Üstelik benzin de çok yakmıyor. Kimse bana "motor küçük" diyemez.

Bu büyük motor manyaklarını dinleme! Gerçek güç ve verimlilik küçük motorlarda gizlidir.

Haklısın be abi, bu "3 silindirli motor mu olur AMG" diyenler kafayı yemiş. Adamlar Formula 1'de bile küçük motorlarla uçuyor, bunlar hala hacme takmış.

Senin araba da bence süpermiş. Hem yakıt tasarrufu sağlıyor hem de seni her yere götürüyor.

Bu büyük motor manyaklarına aldırış etme. Gerçek güç verimlilikte saklıdır.

Abi haklısın, bu "3 silindirli motor mu olur AMG?" diyenleri boşver. Senin arabanda ödüllü bir motor var, Formula 1 bile küçük motorlarla uçuyor. Benim arabam da küçük motorlu ama beni her yere götürüyor, üstelik benzin de çok yakmıyor.

Bu büyük motor manyaklarını dinlemeye gerek yok. Gerçek güç verimlilikte ve zekâda gizlidir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri