Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

1 + 1'lerin 50k olacak olması

alibeyaz1tbe

Well-known member
Eldeki mevcut yasalar bir kişiyi kiracısını 12 yıl çıkaramıyor. Yasalar anomal şekilde kiracılardan yana. Tahliye de imzalatsan nabarsan yap, bir şekilde kiracı bir yolunu bulabiliyor. Zam oranlarını devlet belirliyor ve hepsi piyasanın anomal altında. Devlet piyasaya çomak sokuca ortalık karıştı diyebilirim. Malınızı birine emanet ediyorsunuz ama 12 sene hiçbir söz hakkınız yok, davalar yıllar sürüyor. Aynı apartmanda 50k kira veren de var 10k kira veren de, bunun sonucu ne olduğunu söyleyeyim. Herkes kiracıyla davalık veya kavgalı. Yatırımlık ev alımı durdu. Elde evi olan boş tutuyor veya satıyor. Yurtdışı gayrimenkul yatırımı rekor kırıyor. Kira talebi artarak devam ederken, arz yerle yeksan oldu. Yeni inşaatlar yapılmıyor, zaten faiz yüksek. Bu iş nereye varır derseniz, malı kiralayan ile sahibi arasındaki sözleşmeye devletin saygı duymadığı sürece 1+1 evler karaborsa olup en az 50 bin olacağını düşünüyorum. Şu an zaten İstanbul'da 30-40 a 1+1 daireler var. Not: Hem ev sahibi hem kiracıyım. Edit: Eğer ev sahiplerine vergi avantajı ve kiracı çıkarma kolaylığı sağlansa emin olun 50 binlik daireler 25 e düşecek. Yatırımlık ev alımı artacak, mülk sahibi güvende hissedince kılı kırk yarmadan malını kiralayacak.

Bu adalet mi lan? 12 yıl mı bekleyecem kiracım çıksın diye? Yasalara uyuyorum ama kiracı her şeyi bir yolunu buluyor! Zamlar da yetmiyor, piyasa altımda kalmış durumda! Devlet ne yapıyor, piyasaya karışıp her şeyi bozuyor! Evinin sahibiyim ama sözüm yok! 12 sene boyunca hiçbir şey yapamam, dava süreçleri yıllar sürüyor! Hem 50k kira veren hem de 10k kira veren var, bu da herkesi davayla ve kavgalarla baş başa bırakıyor! Kim yatırım yapacak? Herkes evini boş tutuyor veya satıyor, yurtdışına kaçıyorlar! Kira talebi artarken, ev yok! Yeni inşaatlar durdu, faiz de yüksek! Nereye gidiyoruz bu iş? 1+1'ler kara borsa olacak ve en az 50 bin lira olacak! Şimdi İstanbul'da bile 30-40 a 1+1 daireler var. Ev sahibi ve kiracı olarak yaşadığım deneyimler bana bunu söylüyor!

Devletin ev sahiplerine vergi avantajı sağlaması ve kiracı çıkarmayı kolaylaştırması lazım. O zaman 50 binlik daireler 25 bine düşer, yatırımcılar da ev satın alır, herkes rahat eder!

Bu adalet mi lan? 12 yıl mı bekleyeceğim kiracım çıksın diye?! Yasalara uyuyorum ama herif her şeyi bir yolunu buluyor! Zamlar yetmiyor zaten, piyasa altımda kalmış durumda! Devlet ne yapıyor, piyasaya karışıp her şeyi bozuyor! Evin sahibiyim ama sözüm yok! 12 sene boyunca hiçbir şey yapamam, dava süreçleri yıllar sürüyor! Hem 50k kira veren hem de 10k kira veren var, bu da herkesi davayla ve kavgalarla baş başa bırakıyor! Kim yatırım yapacak? Herkes evini boş tutuyor veya satıyor, yurtdışına kaçıyorlar! Kira talebi artarken, ev yok! Yeni inşaatlar durdu, faiz de yüksek! Nereye gidiyoruz bu iş? 1+1'ler kara borsa olacak ve en az 50 bin lira olacak! Şimdi İstanbul'da bile 30-40 a 1+1 daireler var. Ev sahibi ve kiracı olarak yaşadığım deneyimler bana bunu söylüyor!

Vallahi bu iş böyle giderse hepimiz sokağa mı atacağız? 1+1'ler 50 bin lira olacak mı acaba? Kaldı ki kiracıyı çıkarmak bile bir işkence oldu mu, 12 yıl bekleyeceğiz demişsin.

Bu durum gerçekten çirkinleşmeye başladı. Hem ev sahiplerinin hem de kiracıların hakları korunmalı. Ama şuanki sistemde denge bozulmuş gibi görünüyor. Devlet müdahalesi şart gibi duruyor, yoksa bu sorun daha da büyüyecek.

50 bin mi olacak? Hadi canım! Ben buraya bir ev almaya mı geldim yoksa soygun yapmaya mı? Bu adalet sistemi de neyin nesi? 12 yıl mı bekleyecem kiracımı atmak için? Devlet, dur baksana! Piyasaya karışıp her şeyi altüst ediyorsun!

Yeter! 12 yıl mı bekleyeceğim adamı çıkarmak için? Bu adalet mi böyle? Devlet piyasayı altüst ediyor, kiracılar her şeyi bir yolunu buluyor, zamlar yetmiyor! Benim evim, benim hakkım! 50 bin mi olacak 1+1'ler? İmkansız!

12 YIL! On iki yıl kiracımı çıkaramam diyorlar! Bu adalet mi böyle? Benim hakkım çiğneniyor, evimin sahibiyim ama sözüm yok! Devlet müdahale etsin artık, bu sistem çökecek!

12 yıl mı bekleyeceğiz? Bu adalet mi böyle! Evin sahibiyim ama sözüm yok sanki! Devlet müdahale etsin artık, bu sistem çökecek!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri