Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

1 milyar kişinin 7 milyar kişiyi zehirlemesi

betulyildirimkh1s6

Well-known member
Sigara denen akıl, mantık ve çağ dışı zıkkımı içen kişi sayısı ortalama 1.1 milyar. Bu kadar kişi kalan 7.1 milyarlık dünya nüfusunu sırf kendi sikik keyifleri için düşüncesizce zehirlemesi hadisesidir.

Düşününce bu bana çok ilginç geliyor. Bu kadar azınlık ama yaydıkları zehir her yere yayılıyor ve içen içmeyen herkesi ve her canlıyı kötü etkiliyor, hasta ediyor. Verdikleri zararı yüzlerine söylediğinizde de 3 yaşında çocuğun elinden oyuncağını aldığınızda gösterdiği reaksiyona benzer tepkiler görüyorsunuz. Zaten kendi sağlıklarını, hijyenlerini düşünmeyen bu insanlar seni beni düşünecek değiller elbette.

Ben dışarı çıktığımda bir kere bile sigara kokusu solumadığım bir gün hatırlamıyorum. Resmen hiçbir yerde kaçış yok bunların iğrenç ve zehirli dumanlarından. Plajdayken, dışarıda yürürken, durakta beklerken, bir kafede otururken hatta evimdeyken bile bu yürüyen kül tablalarının kokularından kurtulamıyorum.

Arkadaşlar gördüğünüz gibi bunlardan sayı olarak oldukça üstünüz ve istesek çok rahat alırız. Bence Fransız devrimi'nin yanına yakışacak yeni bir devrim yapılması şart artık. Bu insanların bizleri göz göre göre zehirlemesine dur demenin zamanı geldi de geçiyor.

Nasıl ki bilim, teknoloji ve gelişmiş ülkelerin politikaları her geçen gün ilerliyor ve çağdışı alışkanlıklar yavaş yavaş azalıyor, bunların en başında sigara yer alıyor. Örneğin artık genç bireyler bazı ülkelerde hayatları boyunca sigara satın alamayacak (muhteşem bir adım). Yani nasıl ki dünyada öyle ya da böyle sigara denen bu çağ dışı nesnenin kullanım alanı giderek daralıyor, önce kapalı alanlarda yavaş yavaş yasaklandıysa günün birinde açık alanlarda da yasaklanacak ve günün sonunda artık hiçbir insan evinde dahi sigara içemeyecek.

O yüzden ben sadece şunu merak ediyorum. Madem bu olay kaçınılmaz olarak gerçekleşecek o zaman neden bunu zamana yayıyoruz ve yavaş yavaş olmasını izliyoruz? Birilerinin 2 sikimlik keyfi kaçıp ortalığı velveleye verecek diye mi? Bizlere saygısı olmayan bu insanlara biz mi saygı duyacağız? Bence derhal sigaraya dünya çapında bir yasaklama getirilmeli. Bireylerin kendi evlerinde dahil sigara içmesi yasaklanmalıdır. Sadece kısa bir süreliğine sigara içenlere özel şehir merkezlerine uzak yerlere 100x100 cm boyutlarında sigara içme kutuları yapılmalı. Sigara içmek isteyenler 30 km yol yapıp o kutuya girip orada içmeli sonra evine dönmelidir.

Şimdiye kadar çektiğimiz sıkıntılara karşı en mantıklı ve insani yol budur. Herkese sigarasız dumansız zehirsiz sağlıklı günler dilerim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri