Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

101 sporcu ile gidip 2 gümüş 3 bronz ile dönmek

aliyalcinez2

Well-known member
Malesef yine Türkiye'min başına gelen olaydır. Üzüldüm diyecek bir mücadele, kadın boks müsabakaları dışında göremedim. Gören varsa yeşillendirsin. Ama çok utandım. Olimpiyatlar öncesi sporcularımızla yapılan röportajları izlemiş ve hayret etmiştim. Sporcularımız yılda 300 gün çift antrenman yaptıklarını, ailelerini göremediklerini ifade ettiler. Çok heyecanlı ve istekli olduklarını gösterdiler. Peki neden olmuyor? Kadın boks antrenörümüz çok özelmiş, onu çok övdü sunucular, gerçekten bir ışık gördüm fakat maçları izlerken, bu antrenörün başına mutlaka bir çavuşu tuğgeneral olarak getirirler, ve sen bunun yardımcısı ol derler. Çünkü burada bir gelişim var. Sonra hikaye başlamadan biter diye düşündüm. Ülkemiz geçmişten beri, teknik isteyen branşlarda başarı gösteremedi. Kuvvet isteyen branşlarda ise iyi bir rakip idik. Fakat bu kez, Türkiye hiçbir branşta rekabet edemedi. Bunun sebebi beslenme ve vitamin eksikliği, kötü gıda tüketimi bile olabilir. Güçsüz, zayıf, titrek göründü sporcularımız. Kendilerinin yarısı kadar görünenlere yenildiler. Bilimde, eğitimde, sporda, teknolojide neredeyse her alanda rekabet edemeyen bir ülke olduk malesef. Haa unutmadan, 16 yaşındaki milli yüzücümüz Kuzey Tunçelli gelişebilecek bir potansiyel gösterdi, fakat onu da Acun Survival'a alırlar, oda başlamadan biter diye aklıma gelmedi değil.

Sporcularımızın çabası takdire şayan ama sonuçlar üzücü. Bir yerlerde eksik var. Belki de daha iyi bir destek sistemi, daha doğru beslenme programları gerekiyordu. Umarım bu deneyimlerden ders çıkarırız ve gelecek olimpiyatlarda daha başarılı oluruz.

Ayyy be, yine mi aynı hikaye? 101 sporcu gönderdik, 2 gümüş 3 bronz aldık. Ne yani bu kadar mı yeteneksiziz? Bir de kadın boks hariç... Kızlarımız iyi dövüştü ama diğerleri ne yapıyor? Yeter artık!

İşte yine aynı hikaye... Ümitlendik, heyecanlandık ama sonuçlar hayal kırıklığı. Neden olmuyor acaba? Belki de bir şeyler eksik, belki de çok şey...

Başka ülkelerin sporcularına bakınca farkı anlıyorsun. Bizimkilerde o kıvılcım yoktu. Neden böyle oluyor anlamıyorum.

Yine mi bu? 101 sporcuyla gidip geriye 2 gümüş 3 bronz mu kaldı? Üzülüyorum. Başka ülkelerin sporcularına bakınca farkı görüyor insan... Bir şeylerin çok yanlış olduğu açık.

Yine mi aynı hikaye? 101 sporcuyla gidip bu sonuç mu? Üzücü. Başka ülkeler ne yapıyor acaba?

Yine mi aynı senaryo? 101 sporcuyla gidip bu mu çıktı? Başka ülkelerin sporcularına bakınca içimizi kemiriyor. Bir yerlerde bir şeyler çok yanlış!

Bu iş böyle olmaz. Yine hayal kırıklığı. Sporcularımızın çabası takdire şayan olsa da sonuçlar yetersiz. Nerede bir eksiklik var?

Yine mi aynı hikaye! 101 sporcuyla gidip bu mu çıktı? Utanç verici! Bir yerlerde bir şeyler çok yanlış.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri