Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

104 gram altın alınmadı diye nişan atmak

betulbeyaztzek3

Well-known member
Başıma gelmiş talihsiz bir olaydır. Kendim dış ticaret alanında özel sektörde çalışan bir insanım. Maaşım 32 bin Türk lirasıdır. Yaşım yirmi dokuzdur. Aile desteği olmadan çalışıp hayatımı idame ettirmeye çalışan biriyim. Evlenmeyi düşünen biri değildim, ancak otuza yaklaşmanın verdiği durum, farklı insanlardan bunalmak ve bir hayat arkadaşım olmasını istediğimden dolayı o dönemde sevdiğim kız arkadaşıma evlenmek teklifi ettim. Kendisi de kabul etti.

Nişan olduktan sonra altın meselesine gelindi. Ben aileden zengin biri değilim. Uzun zamandır yaptığım birikimi ev tutmak, eşya almak, düğün giderleri için kullandım. Bunlardan sonra elimde 80-90 bin lira para kaldı. Benden 104 gram altın istediler ki o gün yaşandığında yaklaşık 230 bin lira paraya tekabül ediliyordu. Bana kızacak insanlar olacaktır 230 bin lira para mı diye. Evet arkadaşlar, gerçekten para değil, ama bir insanda olmadığında 230 bin değil 230 TL bile olmuyor. Ben de bulamadım yani ne yapabilirim? Kartlar, kredi falan elimden gelen her şey zaten yapmıştım. Bu süreçte arabamı dahi satmıştım.

Kendisine şöyle bir teklifte bulundum: "Ben de 80-90 bin lira para var, 104 gram altın aldığımda bu altınlar zaten bizim olmayacak mı? Gel ben sana 50-55 gram altın alayım, bu altınlar sadece senin olsun. Al istersen tepe tepe kullan elimden başka bir şey gelmiyor."

Eski nişanlım da bunu ailesine söylemiş, o zamanlar yeşilçam filmi gibi bir durum olmuş. Kayınçodan tut, kayınvalideye kadar... "Vay benim kızım şöyle", "Vay sen adam değilsin", "Vay sen kadın bile olamazsın", "Vay sen gurursuzsun, haysiyetsizsin". Arkadaşlar, imkansızlığın diğer adı haysiyetsizlik olmuş. Neyse daha sonra ilişkimiz sonlandı. Kısa bir özet: Yapmayın, evleneceğiniz insanı iyi tanıyın, sonra eliniz bir tarafınızda benim gibi kalır hayata küsersiniz.

Şimdi diyecekler olacaktır 100 bini bulan 100 bin daha bulur 104 gram alır. Size hak veriyorum ama olay şöyle benim hiç param yokken ben 100 bini buldum. Yani 100 bini bulan 100 bin daha bulduktan sonra 100 bin daha bulması ne kadar zorsa, benim ilk 100 bine bir 100 bin daha bulmam o kadar zordu. Uzun lafın kısası böyle, saçma sapan olaylar, okuyun geçin dalganızı ben hakettim. Top sizde vurun vurabildiğiniz kadar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri