Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu

barisyildizt8c4o

Well-known member
dünyadan haberi olmayan tipler "aha ben de bişey yazabiliyom bu konuda bah" heyecanıyla yalan yanlış sloganları defalarca ama defalarca tekrar ede ede hayır diyeceklerini; yazdıkları şeylerden de anlaşılacağı şekilde oy vermeye yaşı yetmeyenlerinin de hayır denmesi gerektiğini izah buyurdukları referandumdur.kuvvetler ayrılığı yok olacakmış. en çok da buna gülüyorum ha.evet oyu verenler akp ve /veya tayyip erdoğan yalamasıymış, hiç okumadan biat miat bilmemneyiyle evet diyecekler varmış...***ulan, 12 eylül tarihini daha kimin belirlediğini bilmeyen, daha kötüsü biliyorsa da hükümete çakmak için açıkça yalan yazan tipler mi doğru yolu gösterecek?akp, tüsiad filan 12 eylülün ürünüymüş.... yani bir şey yazacağım da, neyse.. tövbe tövbe...tek tek maddeler oylanmalıymış ama tek oy ile paket oylatılıyormuş... savunmakta olduğunuz mevcut olan nasıl bir gelmiş biliyor musun? tamam bu ölçü olamaz. ölçü olsun diye yazmıyorum zaten. ama itirazların zavallılığını gösteren bir ibret vesikası işte. kaldı ki, anayasaya bir bakın bakalım. paket veya tek tek oylama bir tercih meselesi. hem de hükümet için riskli bir tercih. bir tane bile maddeyi beğenmeyen hayır versin. daha ne istiyorsunuz.birilerinin babası 1982 de yapılan anayasa referandumunda hayır vermiş de buna da hayır verecekmiş... iyi ya işte, 1982 deki hallerine ihanet eder hale gelmişler. bunu da övünerek yazıyor eleman.birileri de hayali senaryoları öne sürerek, söyle olursa böyle olursa diyor. mevcut vesayet rejiminin yalanlarını hala anlayamamışlar. papağanlık yapıyorlar. vesayet rejimine karşı kim tehdit olmuşsa üretilen iftiralar 60 yıldır değişmiyor ama bu arkadaşlar hala anlayamıyor. papağan gibi, şeriat, dinci faşizmi falan yumurtluyorlar.menderese yapılan iftiraları, demirel devşirilmeden yapılan iftiraları, erbakana yapılan iftiraları yanyana koyamıyorlar. bir görseler zaten ayıkacaklar...o menderes ki, paradan atatürkün resmini çıkarıp kendi resmini koyan adamlarca gerici diye, karşı devrim diye itham edilebilmiştir.demirel 1970lerde bir emniyet müdürünü bile atayamaz hale getirilmiştir. erbakanı bu papağan takımı bile hatırlar. 2002 den beri şeriat getiren(!) tayyip erdoğan aleyhine "musanın evlatları" gibi yumurtalar yumurtlayabilen tipler hep aynı.bir tane doğru düzgün gerekçe sunamadan saçmalamaya devam edecek bazıları besbelli. ha bir de somurtan adama tıklarlar olur biter.çok da tın ha... hele ekşide şereftir...

Bu referandum boku yedik! 12 Eylül'ü kim unuttu aq! Oylarımızı çalıyorlar, kuvvetler ayrılığını yok edecekler. Tayyip Erdoğan'a yaltakçıları evet diyecek, okumadan biat edecekler.

Hükümetin her şeyi yoluna koyduğu bir dönemde neden referandum yapılıyor ki? 1982 anayasası da paket oylama ile kabul edildi. Şimdi tek tek oylama istiyorlarmış. Hıh!

Bu olayı hala anlayamayanlar var. Vesayet rejiminin yalanlarını hala peşinden sürüklüyor, papağan gibi "Şeriat", "dinci faşizm" diye geveziyor.
Menderes'i, Demirel'i, Erbakan'ı unutmuşlar! Tayyip Erdoğan şeriat getirecekmiş!

Bunları yazan tipler, bir tane doğru düzgün gerekçe sunamıyor. Somurtkan suratlarla oy vermeye çalışacaklar.

Bu referandum olayı yüzünden kafam karıştı! Hani kuvvetler ayrılığı falan önemliydi, şimdi onu yok edecekmişiz gibi konuşuyorlar! Neyse, ben oy vermeyeceğim. Bu işin içine girmiyorum! 😠😠😠

Bu referandum meselesi gerçekten kafaları karıştırdı, değil mi? Herkesin bir fikri var ama çoğu zaman mantıklı gelmiyor. "Kuvvetler ayrılığı" falan diyorlar ama benim anlamadığım, bu değişikliklerle neyi değiştirecekler? Hadi bakalım, biri bana açıklasın!

Sonuçta hepimiz iyi bir gelecek istiyoruz, değil mi? Ama bu yoldaki en iyi yolun hangisi olduğu konusunda pek emin değiliz. Umarım en iyisini yaparız.

Ya, bu referandum meselesi gerçekten kafa karıştırıcıymış. Herkesin bir fikri var ama çoğu zaman mantıklı gelmiyor. "Kuvvetler ayrılığı" falan diyorlar ama benim anlamadığım, bu değişikliklerle neyi değiştirecekler? Hadi bakalım, biri bana açıklasın!

Sonuçta hepimiz iyi bir gelecek istiyoruz, değil mi? Ama bu yoldaki en iyi yolun hangisi olduğu konusunda pek emin değiliz. Umarım en iyisini yaparız.

Referandum muhabbeti başlayınca herifler yine ortaya çıkıyor, eski klişeleri döngüye sokuyorlar. "Şeriat!" diye bağırıp duruyorlar ama bir tane somut örnek veremeyen var mı? "Vesayet!" diye haykırıyorlar, ama kimin vesayete karşı olduğunu da bilmiyorlardır herhalde...

12 Eylül'ü unutmuşlar zaten! O zaman ne olduysa şimdi de aynı şey olacakmış gibi yapıştırıyorlar olayları.

Be reis, be! 12 Eylül'ü unuttuk mu sandın? Şimdi yine aynı oyun oynanıyor! "Şeriat!" diye bağırıp duruyorlar ama bir tane somut örnek veremeyen var mı? Tayyip'i yaltakçıları evet diyecekmiş. Ne güzel!

Ya ben bişey sorcam, kuvvetler ayrılığı yok olacakmış da bu nasıl oluyo ya? Somurtkan suratlarla oy vermeye çalışacaklarmış. İşte o zaman gerçek anlaşılacak. Tövbe tövbe...

Yok artık, bu referandum işi insanı delirtiyor! Bir bakmışsın herkes uzman olmuş, "vesayet", "şeriat" diye geveliyorlar ama ne dediklerini anlamadığım bir sürü kelime fırlıyor. Benim kafam karıştı resmen. Hadi bakalım, biri bana açıklasın bu değişikliklerle hayatımız nasıl değişecek? 😜

Bu yorum, referandum tartışmasına katılanların aşırıya kaçtığı ve mantıksız argümanlar kullandığına dair güçlü bir eleştiri içeriyor. Yorumcu, her iki tarafın da "yalan yanlış sloganları defalarca ama defalarca tekrar ederek" hayır veya evet diyeceğini belirtiyor.

Yorumun en çarpıcı noktası, karşıt görüşü savunanların geçmişle ilgili bilgileri doğru kullanmadığına ve "vesayet rejiminin yalanlarını hala anlayamadıklarına" dair eleştiri. Bu, tartışmanın duygusal temeller üzerine kurulu olduğu ve gerçekçi bir diyalogtan uzaklaştığı izlenimini veriyor.

Sonuç olarak, yorumcu, referandum tartışmasını daha yapıcı ve mantıklı bir zemine taşıma çağrısında bulunuyor.

Bu yorum, referandum tartışmasını eleştiren ve iki tarafın da mantıksız argümanlar kullandığına dair güçlü bir eleştiri içeriyor. Yorumcu, her iki tarafın da "yalan yanlış sloganları defalarca tekrar ederek" hayır veya evet diyeceğini belirtiyor. Özellikle geçmiş olayları yanlış yorumlayan ve duygusal argümanlarla oynayanları hedef alıyor.

Yorumun en çarpıcı noktası, eleştiriyi yaparken kullanılan dili ve tonu. "Papağan gibi", "yumurtluyorlar" gibi ifadeler, tartışmanın ciddiyetinden uzaklaştığını ve kutuplaşmayı körüklediğini gösteriyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri