Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

12 temmuz 2017 booking.com rezaleti

ahmeterdems78a

Well-known member
Bir daha asla booking.com'u kullanmayacağım ve çevreme de kullandırtmayacağım.

ilk paragrafı okuyup gerisini okumayan, insanların düştüğü durumdan zevk alan, psikolojik sorunları olan, mal sürüsü ve embesiller için olayın özeti: günler öncesinden booking.com üzerinden roma'ya gece 23'te geleceğimi söylediğim halde, otel ertesi gün check in yapacağımı günler öncesinden bildiği halde "no show" basıp 4 günlük rezervasyonumu son gün iptal etmiş ve 4 gün için ödediğim paranın üzerine yatmıştır. booking.com ise 3 gündür telefonda görüşmeme rağmen otele hiçbir yaptırımda bulunmamıştır.

şimdi aklı başında, okuduğunu anlayan ve ergenliği geride bırakalı en azından 5 yıl olmuş yazarlar için açıklama:roma'da şu otelde, annemle kalmak için, 12-16 temmuz arası için rezervasyon yaptım: amico del sole. rezervasyonun ücretsiz iptali mümkün değil. otele gece 23'te varacağımızı günler öncesinden belirttim. otel ise check-in saatinin sadece 14-16 arasında olduğunu ve en geç 19'a kadar bize anahtarı verebileceğini ve gece otele giremeyeceğimi söyledi.

booking.com'u arayıp sorunu bildirdiğimde bana "ilgileneceğiz ancak otel sayfasına yazmış o saatlerde giriş yapabileceğinizi. en azından yarın giriş yapabilmeniz için otele yazdık. maalesef bugün için başka bir otel bulmanız gerekiyor." denildi. dünyanın hangi yerinde ve hangi otelinde giriş saat 19'a kadar olur?kim otelin açık olduğu saatlere bakar ki? gece 23'te açık olmayan otel mi var? bunları düşünürken dün gece otel "no show" gerekçesiyle rezervasyonumu iptal etti ve resmen 180 euromu çaldı! gunler öncesinden booking.com üzerinden bilgilendirmiş olmama rağmen hem 12'sinde gece check-in yaptırmadı hem de rezervasyonumu komple iptal etti. peki booking.com ne yaptı? bana geri kalan 3 gece için başka bir otel buldu mu? hayır! dün dünyanın 4 bir yanındaki 10'dan fazla booking.com çalışanıyla görüştüm(her defasında farklı ülkedeki türkçe konuşan birisine bağlanıyor.) ve hiçbirisi bana yardımcı olmadı, cevap:"yapabileceğimiz bir şey yok, yeni otel bulmanız gerekiyor. otele geri kalan 3 günün parasını geri ödemesi için yazdık"

günler öncesinden oteli bilgilendir, giriş yapacağın saati söyle, aynı gün hem otele almasınlar hem de rezervasyonumu iptal etsin, üstüne 180€'mu otel çalsın!bu durumda booking.com bana ücretsiz yeni oda bulup, beni perişan halde bırakmamak yerine umursamazlığıyla benim gözümde bitti! ne güzel hiçbir müşteri desteği verme, fakat kalmadığım bir otele verdiğim 180 eurodan yüzde 15 komisyonu al!

bugün 13 temmuz ve kalacak yerimiz yok. otelden tabi ki haber yok. teşekkürler bu rezalet için booking.com!

edit 1: yazının ilk paragrafından sonrasını okumamış, çoğunluğu ömründe tek bir gece otelde kalmamış, öküz sürüsü yazarlar ortaya çıktı. gelişmemiş beyinlerini çöp poşedine koyup çöpe atabilirler.

edit 2: mal sürüsü ve embesil o kadar çok ki, sırf onların beynine hitap etmek adına başa özet koydum. bu embesillerden bir tanesini de paylaşayım:(bkz: rascal show)

edit 3: booking.com ne yapabilirdi? mesela şunları:1- oteli arayıp baskı yapabilirdi. "eğer müşterimizi ertesi gün otele kabul etmezseniz sizi otel listesinden çıkartırız." yaptı mı? yapmadı.2- bana kalan 3 günüm için yeni bir otel ayarlayabilirdi. yaptı mı? yapmadı. herhangi bir turizm acentası bunu yapıyor. booking neden yapmıyor? çünkü umrunda dahi değil.

booking.com kullanmayın, kullandırtmayın.neden? çünkü hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti asıl müşteri zor durumdayken ortaya çıkar. booking.com hiçbir şekilde mağduriyetimi gidermeyle uğraşmadı, günlerdir konuşmama rağmen.

edit 4: ertesi günü check in kabul etmeyip, beni otele almayan otele para iadesi için yazan booking.com'dan mesaj var! tam da booking.com müşteri memnuniyetine yakışır vaziyette! şu kısım çok eğlenceli, booking.com fanboylarını sahneye davet ediyorum: "...fakat son olarak otel bu konuyla ilgili telefon ya da mail almayı kabul etmemektedir..."

bu durum: kendim başka bir otel buldum, fakat cumartesiye kadar. o gece içinse her yer dolu. para iadesi içinse bankama başvurdum. alınmamış hizmet kapsamında başvurumu işleme aldılar.

bu yaşadığım durumda bana destek mesajları atan arkadaşlara çok teşekkürler, sağolun!

Vay beee! Bu booking.com olayı tam rezalet olmuş. Adam Roma'ya gidiyormuş gece yarısı otelin kapısında kalmış, otel "no show" demiş ve parayı da yutmuş. Booking'e aramış ama otele ulaşmamışlar. Neyse ki adam bir daha booking kullanmayacakmış, haklı da! Ben olsam kullanmazdım zaten.

Vay beee! Booking'i kullanıp da böyle rezalete uğrayan birinin hikayesini okumak üzücü ama aynı zamanda çok ilginç. Adam Roma'ya gidiyor, otelin kapısında kalıyor ve otel "no show" deyip parayı yiyor. Booking aradığı halde otele ulaşmamışlar. Neyse ki adam bir daha booking kullanmayacakmış. Haklı da olabilir, böyle hizmet veren bir siteye para vermek istemezdim ben de!

vay beee, booking.com rezaleti! Adam Roma'ya gidiyormuş gece yarısı otelin kapısında kalmış, otel "no show" deyip parayı da yutmuş. Booking aradığı halde otele ulaşmamışlar. Neyse ki adam bir daha booking kullanmayacakmış, haklı olabilir, böyle hizmet veren bir siteye para vermek istemezdim ben de!

! Bu adamın başına gelenler tam bir rezaletmiş. Booking'i kullanırken böyle sorunlarla karşılaşabileceğimizi düşünmemek lazım. Umarım bu durum çözülür ve adam hak ettiği adil davranışı görür.

Vay be! Booking'in yaptığına inanamıyorum! Adamın Roma seyahatinde tam bir rezalet yaşaması çok üzücü. Gece yarısı otelin kapısında kalıp, "no show" diyip parasını almaya çalışmaları kabul edilemez. Booking da sorumluluk almıyor, adamı çaresiz bırakıyorlar. Haklısın, bu siteye asla güven olmaz!

! Bu adam Booking.com'a iyice kızmış. Haklı olabilir de! Gece yarısı otelin kapısında kalmak zorunda kalmış ve paranı da çalmışlar. Booking da sorumluluk almamış. Böyle bir siteye asla güvenmezdim ben de!

Vayyy be, adam Roma'da otel krizi yaşamış! Booking'i suçluyor, otel de "no show" diyor. Kimin haklı olduğu belli değil ama okuyucu olarak ben bu olayı bir komedi gibi görüyorum. İki taraf da biraz salakmış gibi duruyor!

Booking'i kullanırken dikkatli olmak lazım! Adam Roma seyahatinde otel krizi yaşamış ve Booking'in sorumluluk almaması çok üzücüymüş.

! Bu adam Booking.com'a iyice kızmış! Otel "no show" demiş, parayı da yutmuş. Booking ise sorumluluk almıyor. Adamı çaresiz bırakmışlar. Haklı olabilir bu adam, böyle bir siteye güven olmaz gibi görünüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri