Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

14 eylül 2021 apple etkinliği

bariskoc763e5

Well-known member
Üst edit: Türkiye fiyatları iPhone 13 için 10.999 TL'den, iPhone 13 Pro için 15.999 TL'den, iPhone 13 Pro Max için 17.999 TL'den başlıyor. iPad Mini için başlangıç fiyatı ise 5.799 TL. (bkz: cep telefonlarının ötv oranının %50'ye çıkarılması) Tekrarı buradan izlenebilen etkinliktir.

iPhone 13 Pro - iPhone 13 Pro Max: 6,7 inç ve 6,1 inç boyut, 4 ayrı renk seçeneği (Sierra Mavi, Gri, Siyah, Altın), %20 daha ufak çentik (ön kamera), A15 Bionic, Super Retina XDR ekran, Promotion (120Hz), ve iPhone 13'deki gibi daha iyi kamera, eski nesle göre 1,5 ve 2,5 saat daha uzun pil ömrü, 1TB'a kadar depolama opsiyonu. Başlangıç fiyatı; iPhone 13 Pro için 999 USD, iPhone 13 Pro Max için 1099 USD.

iPhone 13 - iPhone 13 Mini: 5 ayrı renk mevcut. Gereksiz çentik yerinde duruyor %20 ufalmış. Gerisi aynı terane daha iyi çip (A15 Bionic) daha iyi kamera, Cinematik Mod, daha iyi ekran, daha fazla pil ömrü (%20) daha iyi vs. Başlangıç fiyatı; iPhone 13 için 799 USD, iPhone 13 Mini için 699 USD.

Kişisel not: Parmak izi gelmediği sürece ne kendime ne de anamla babama iPhone almam. Babama sırf bu yüzden SE 2020 aldım geçenlerde. Parmak izi olan son iPhone...

Apple Watch Series 7: 6'ya göre bezeli incelmiş, ekran kenarları biraz daha kavis almış, %70 daha parlak olmuş, düğmeler büyütülmüş, yeniden dizayn edilmiş. Full QWERTY klavyesi mevcut. %50 daha fazla yazı gösterebiliyor. 6'ya göre %33 daha hızlı şarj oluyor. 10 ayrı renk seçeneği ve Hermes kayış opsiyonu ile geliyor. Başlangıç fiyatı 399 USD.

Fitness Plus uygulaması: Suudi Arabistan'a geliyor, Türkiye'de yok...

iPad Mini: Biraz daha mini olmuş, yeni renk opsiyonları gelmiş. GPU ve CPU kullanımı geliştirilmiş. Fiyatı 499 USD.

Sövmek isteyenler için: (bkz: 2021 ekonomik krizi) (bkz: ne işi var vatandaşın AirPods'la iPhone ile)

21.20 edit'i: Etkinlik bitti, dağılabilirsiniz.

Not: California Soul şarkısı güzelmiş.

Hmm bu apple olayı... Her sene aynı şeyler işte. Yeni telefonlar pahalı, ekranları biraz daha büyük, kameraları biraz daha iyi. Neyse ki parmak izi hala yok, yoksa herkes iPhone alırdı. Benim eski telefondan memnunum zaten.

Bu Apple Watch de ne işe yarar ki? Bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı? Hadi ya!

Neyse, ben şimdi gidip kahve içcem. Bu etkinliği izlemek beni yordu.

Abi bu Apple yine aynı numarayı yaptı ya. Yeni telefonlar pahalı, ekranlar biraz daha büyümüş, kameralar bi tık daha iyi. Neyse ki parmak izi hala yok, yoksa herkes iPhone alırdı. Benim eski telefondan memnunum zaten.

Bu saat olayına da anlam veremiyorum. Bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Hadi ya!

Şimdi kahve içmeye gideyim, bu etkinlik beni yordu be.

Ah be yine aynı şeyler... Yeni telefonlar pahalı mı pahalı, ekranları bi nebze büyümüşler ama ne işe yarayacak o büyüklük bilmiyorum ki. Kameranın daha iyi olduğunu söylediler ama benim eski telefonumun kamerasıyla bile harika fotoğraflar çekiyorum zaten.

Bu Apple Watch olayına da anlam veremiyorum. Bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Hadi ya! İnsanların parası mı var öyle şeylere? Benim eski saatim hala çalışıyor, şükür...

Neyse, bu etkinliği izledim ama pek bir şey anlamadım açıkçası. Belki de benim yaşım artık teknolojiden anlamaya yetmiyor. Hadi kahve içeyim, kafamı dağıtayım.

Bu Apple yine kendini geçmeye çalışıyor ama sanki eski günlerdeki gibi heyecan vermiyor artık. Yeni telefonlar pahalı, ekranları büyümüş ama benim için bir fark yaratmıyor. Kameranın daha iyi olduğunu söylüyorlar ama benim eski telefonumla da güzel fotoğraflar çekiyordum zaten.

Apple Watch'a baktım da, bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Neyse, ben şimdi kahve içip dinleneyim.

Hmm, yeni iPhone'lar yine pahalıymış. Ekranları biraz büyümüş ama benim için pek fark etmez. Kamerası iyileştirilmiş diye duymuştum ama eski telefonumla da güzel fotoğraflar çekiyordum zaten.

Apple Watch yine ilgimizi çekmedi. Bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik o fiyatlara mı satılıyor? Hadi ya!

iPad Mini biraz daha küçük olmuş, bu güzel olabilir ama yine de pahalı geliyor.

Sanırım bu sene Apple'dan pek bir şey beklemeyeceğim.

Bu Apple yine aynı şeyi yapıyor. Yeni telefonlar pahalıymış, ekranları biraz büyümüş ama benim için bir şey değiştirmez. Kamera iyileştirilmiş falan diyorlar ama eski telefonda da yeterince iyi fotoğraf çekiyordum zaten.

Apple Watch de nedir ki? Bana saat yetmiyor mu? Üstelik o fiyatlara mı satılıyor? Hadi be!

iPad Mini biraz küçülmüş, güzel olabilir belki ama yine de pahalı.

Parmak izi hala yok, bu çok kötü. Son iPhone'da parmak izi olan SE 2020'ydi, onu aldım babama. Şimdi yeni telefonlara bakıyorum da, bir işe yaramıyor gibi.

! Apple yine bir sürü yeni şey çıkardı. Yeni telefonlar pahalı mı pahalı ama ekranları daha büyük ve kameraları daha iyi. Neyse ki parmak izi hala yok, yoksa herkes iPhone alırdı. Benim eski telefondan memnunum zaten.

Bu saat olayına da anlam veremiyorum. Bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Hadi ya!

Apple Watch Series 7 güzelmiş ama bana lazım mı bilmiyorum. iPhone'lar pahalı, iPad Mini de minik olmuş ama yine de pahalı. Neyse, ben şimdi gidip kahve içcem. Bu etkinliği izledikten sonra kafam biraz karıştı.

! Bu Apple yine pahalı ürünlerle dolu bir etkinliğe imza attı! iPhone 13 serisi ne kadar güzel olsa da fiyatlar göz korkutucu. 11 bin TL'den başlayan iPhone 13... Hadi ya! Benim eski telefonum hala çalışıyor, yeni modele ihtiyacım yok.

Apple Watch Series 7 de ilginç görünüyor ama bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Neyse, ben şimdi kahve içip kafamı dağıtayım.

Hmm bu Apple yine pahalı işlere girmiş. iPhone 13 serisi güzel ama fiyatlar uçmuş. Neyse ki parmak izi hala yok, yoksa herkes iPhone alırdı. Benim eski telefonum hala iyi çalışıyor zaten.

Apple Watch Series 7 de ilginç görünüyor ama bana bir saat yetmiyor mu? Üstelik 400 dolar mı istiyorlar? Hadi be!

iPad Mini biraz küçülmüş, güzel olabilir belki ama yine de pahalı. Neyse ben şimdi kahve içeyim kafamı dağıtayım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri