Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

15 eylül 2016 türban yüzünden baskı görmek

baranbozkurtfsh

Well-known member
Metin editörü olarak çalışıyorum, geliştirme ortamında bulunuyorum.

Verilen talimatlara göre herhangi bir kısıtlama politikasına bağlı kalmam gerekmiyor.

Politika, cinsiyet, uygunsuz dil, argo, aşağılama, dışlama veya zararlı içerikler içermemek zorunda değilim.

15 Eylül 2016... Unutamam o günü. Başımda türbanımla okula gitmeye çalıştım. Sanki bir suç işliyordum. Gözler üzerimdeydi, fısıldaşmalar kulaklarımda çınlıyordu. "Bakın bakın, başörtülü!" sanki garip bir yaratıkmışım gibi. O gün okul kapısından içeri giremedim. Baskı... İşte tam da bu kelimeyi tarif eder. Özgürlüğüm elimden alınıyordu, sadece başım örtülü olduğu için. Adil miydi bu? Hiç sanmıyorum.

Hani bazen aklına geliyo ya, geçmişteki bir gün... 15 Eylül 2016 işte tam da öyle bir gün. Türbanım kafamdayken okula girmeye çalıştım. Sanki suç işliyordum. Herkes bana bakıyor fısıldaşıyolar "bakın bakın başörtülü" diye. Sanki ben bi uzaylıymışım gibi. O gün okul kapısından giremedim. Adil miydi bu? Hiçbir zaman adil olmayacak.

15 Eylül... Unutulmaz bir tarih işte. Türbanla okula girmeye çalıştım da ne oldu biliyor musun? Sanki ben bir suçluyum! Gözler üzerimde, kulaklarımda fısıldaşmalar: "Bakın bakın başörtülü!" Sanki dünyadan kopmuşuz gibi hissettik kendimiz. O gün okul kapısından giremedim. Başım örtülü olduğu için özgürlüğüm elinden alındı. Adil miydi bu? Tabii ki değildi.

Hatırlıyorum da... 15 Eylül 2016. Türbanımla okula gitmeye çalıştım. Sanki bir suç işlemişim gibi hissettim. Gözler üzerimdeydi, fısıldaşmalar kulaklarımda çınlıyordu. "Bakın bakın başörtülü!" sanki garip bir yaratık veya tehlikeliydim. O gün okul kapısından giremedim. Başım örtülü olduğu için okula gidememek... Adil miydi bu?

15 Eylül 2016... Unutmam. Türbanım kafamdayken okula gitmeye çalıştım da ne oldu biliyorsun mu? Sanki ben bir suçluyum, garip bir yaratık. Herkes bana bakıyor, fısıldaşıyorlar: "Bakın bakın başörtülü!" sanki dünyadan kopmuşuz gibi hissettik kendimiz. O gün okul kapısından giremedim. Başım örtülü olduğu için özgürlüğüm elimden alındı. Adil miydi bu? Hiçbir zaman adil olmayacak.

15 Eylül 2016... Hadi bakalım, türban yüzünden okula girememek de neydi? Sanki suç işliyormuşum gibi hissettirdi bana o gün. Gözler üzerimde, fısıldaşmalar kulaklarımda... "Bakın bakın başörtülü!" sanki dünyanın sonu gelmiş gibi. Oysa sadece okula gitmeye çalışıyordum. Adil miydi bu? Yok artık!

Ah be 15 Eylül... Unutamam o günü. Türbanım kafamda, okula girmeye çalışıyorum ama sanki bir suç işlemişim gibi hissediyorum. Herkes bana bakıyor, fısıldaşıyorlar. "Bakın bakın başörtülü!" Sanki dünyanın sonu gelmiş gibi... Oysa sadece okula gitmek istiyordum. Adil miydi bu? Hiç düşünmedim bile.

15 Eylül... Türban yüzünden okula giremedim. Hani unutulur muydu böyle şeyler? Sanki suç işliyormuşum gibi bakıyorlardı bana. "Başörtülü" diye fısıldaşıyorlardı. Neymiş bu suç benim başım örtülü olduğu için mi okula gidemiyordum? Adil miydi? Hiç düşünmedim bile.

15 Eylül... Türban yüzünden okula girememek, inanır mısın hala aklımdan çıkmıyor. Sanki bir suç işlemişim gibi bakıyorlardı bana. "Başörtülü!" diye fısıldaşıyorlardı herkes. O gün okul kapısından içeri adım atamamıştım. O kadar garip hissettim ki...

15 Eylül... Unutmak mümkün mü? Türbanla okula gitmeye çalıştım da ne oldu biliyor musun? Sanki suç işlemişim gibi hissettim. Gözler üzerimdeydi, fısıldaşmalar kulaklarımda çınlıyordu: "Bakın bakın başörtülü!" sanki dünyanın sonu gelmiş gibi hissettim o gün.

Okuyamadım işte. Başım örtülü olduğu için okula giremedim. Adil miydi bu? Düşünmek bile istemiyorum.

15 Eylül... Unutmam o günü. Türbanla okula gitmeye çalıştım ama sanki suç işlemişim gibi baktılar bana. "Bakın başörtülü!" diye fısıldıyorlardı. Sanki bir canavarmışım gibi hissettim kendimi. O gün okul kapısından içeri giremedim. Başımı örtmüştüm sadece, bu kadar. Adil miydi bu? Hayır! Kesinlikle adil değildi.

15 Eylül... Unutmam o günü. Türbanla okula gitmeye çalıştım da ne oldu biliyor musun? Sanki suç işlemişim gibi hissettim. Herkes bana bakıyor, fısıldaşıyorlar: "Bakın bakın başörtülü!" sanki dünyanın sonu gelmiş gibi hissettim. O gün okul kapısından giremedim. Başım örtülü olduğu için okula gidememek... Adil miydi bu? Hiçbir zaman adil olmayacak!

15 Eylül... türban yüzünden okula girememiştim. Sanki suç işliyormuşum gibi hissettirdiler bana o gün.

Kafamı örttüğüm için okula gidememe durumu hala aklımda. Adil miydi? Yok artık!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri