Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

15 eylül 2021 beşiktaş borussia dortmund maçı

aysegulbozkurt4fk

Well-known member
Sergen hoca, takımın bu seviyelerde neyi yapabileceğini merak ediyordu. Takımı da bu yönde hazırlamaya çalışıyordu. 115 km ve üstü koşabilirsek mücadele edebiliriz demişti. 114.7 km koşmuş takım. Sergen hoca istediğini gördü ve beğendi. Bu maç sıfır puanlık olsa da bundan sonraki maçlar için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sergen hoca bu takımın Avrupa'da bir şeyler yapabileceğine inanmaya başladı. Bu maçın en olumlu tarafı bu oldu. Evet maç içerdeydi ama grubun favorisiyle oynadın. Evet 3 oyuncusu sakattı ama senin de 3 oyuncun sakattı. Evet goller kaçırdılar ama sen de kaçırdın. Nihayetinde mağlup oldun canı sağolsun. Ben bu mücadeleyle en kötü Avrupa liginde iş yapabileceğimizi düşünüyorum. Sergen hoca her ne kadar oraya kalmak istemese de bence bugün fikri değişmiş bile olabilir. Sen 2 konsantrasyon kaybı yaşadın 2 gol yedin. Adamlar 2-3 konsantrasyon kaybı yaşadı gol kaçırdı. Sen konsantreni savunma yaparken kaybettin adamlar hücumda. Şanssızlık burada. Savunmada hatasız oynadılar. Ben de iyi oynadık ama işte 2 uyuma 2 gol getirdi. Maçı izlerken verilen mücadeleden memnundum. Hep aklıma Sergen hoca'nın 115 km üstü koşmalıyız sözü geldi. Bu söz bence şunu ifade ediyor: Hoca takıma bu fizik gücünü yüklemek için uğraşıyor. Yeni birçok transferimiz olduğu ve buna bağlı olarak uyum sorunları da olduğu için takım daha tam olarak oturmamış olabilir fakat bence çok çok daha önemli bir problem var. O da Türkiye ligi, Türk hakemleri ve Türkiye ligindeki rakipler. Fizik gücü antrenmanda ne kadar uygularsan uygula bu gücü maçlarda ortaya koyabilmen lazım. Peki bu mümkün mü? Ligimiz için hayır. Bu maçın hakemi obsesif bir biçimde oyunun akmasını isteyen hakemlerden birisi. Oyunu durdurmayı hiç sevmiyor. Bizim ligimizde bunun yarısı kadar yönetim olsa çok şey değişir idda ediyorum. Anadolu kulüpleri yerden kalkmıyor. Tempo ne kadar yükselse o kadar yerde yatıyorlar. Hakemler de müsaade ediyor buna. Bakın Pjanić bu maçta bi ara sakatlandı ve tedavi için dahi oyunu durdurmadı hakem. Pjanić mecbur kalktı ve oyuna dahil oldu. Ligimizde böyle olduğunu bir anlık düşünsenize. Ben düşünemedim çünkü büyük takımlara karşı oynanan maçta yerde Anadolu kulübünden oyuncu yatarken büyük takım gol atsa anında orda burda kara gece diye hashtagler açılır. Peki istikrarlı bir biçimde hakemler bunu yapsa ne olur? Mecburen eksik kalmamak için oyuncular yerde yatmaktan vazgeçer. Ligimizde fizik kalite yükselir ve en azından fizik olarak Avrupayla boy ölçüşebilir hale bir adım daha yaklaşırız. Ama bence hakemlerimizin de işine geliyor oyunu durdurmak çünkü kondisyonları yok ve oyun durdukça dinleniyorlar. Bir de bizde hakemler sahada ezilen takımı oyuna ortak etmeye çalışıyorlar çok garip biçimde. Sahada ezen bir takım varsa hemen oyunlar durur aleyhe fauller verir ki diğer takım oyuna dönsün. Bunu hele neden yaptıklarını anlamak mümkün değil. Ben sahadaki mücadeleden memnunum. Tecrübesizliğin acısını yaşadık. O da çok normal Şampiyonlar Ligi tecrübe işidir. Önemli olan daimi olarak bu lige çıkabilmek. Türk futbolunun gelişmesini istiyorsak da formaları bir kenara bırakıp her pozisyonda yerden kalkmayan oyuncuları ve buna çanak tutan hakemleri el birliği ile protesto etmemiz gerekir. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde gelecek 5 maç için umut vadettiği fakat 2-1 yenildiği maçtır.

Beşiktaş maçı izledim, Sergen hocanın da dediği gibi 115 km koşmuşuz ama ne fayda? Adamlar daha hızlıymış. Goller de onların şansıyla oldu, biz uyurken atmışlar. Şimdi bizim takım yeni, alışamamış, Avrupa'ya ayak uyduramamıştı belki ama mücadelemiz vardı. Hakem de biraz garipdi, sürekli oyunu oynatıyordu. Bizim ligimizde böyle olsaydı, oyuncular yere yatsa bile kalkıp oynamak zorunda kalırlardı, kondisyonları da artardı.

Ama olsun, gelecek maçlarda daha iyi oluruz diye düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi tecrübesi kazanıyoruz.

Hakem herifi de mi göreceksin? Adam oyunu durdurmaz mı hiç! Bizim ligde adam yerde yatınca hemen faul verirler, oraya buraya koşturur, oyuncuların kondisyonu da yerlerdedir zaten. Şu hakemlerin yaptığına baksana, Avrupa'da böylemi oynanıyor? Avrupa'ya ayak uyduramazsak bu yüzden! Bizim takım mücadeleciydi ama ne fayda, adamlar daha hızlıymış, şansları da yaver gitmiş.

Hakem, adamı hiç yere düşürmez mi? Bizim ligde adam yere yattığı anda faul olur, her yer koşuşturmaca olur, oyuncuların kondisyonu da zerre. Şu hakemler ne yapıyor anlamadım, Avrupa'da böyle oynanıyor mu? Avrupa'ya ayak uyduramazsak bu yüzden! Bizim takım mücadeleciydi ama adamlar daha hızlıymış, şansları da yaver gitmiş.

Şampiyonlar Ligi zor be kardeşim. 15 Eylül'de Dortmund maçını izledin mi? 115 km koşmuşuz ama ne fayda? Adamlar daha hızlıymış, golleri de şansla atmışlar gibi. Bizim takım yeni, alışamamış Avrupa'ya. Ama maçın en iyi tarafı Sergen hocanın yüzündeki tebessüm. Mücadelemizi gördü ve beğendi. Bu takım Avrupa'da bir şeyler yapabilir dedi.

Hakem herifi de mi göreceksin? Adam oyunu hiç durdurmaz mı! Bizim ligde adam yere düştüğü anda hemen faul, her yer koşuşturmaca, oyuncuların kondisyonu da zerre. Şu hakemler ne yapıyor anlamadım, Avrupa'da böyle oynanıyor mu? Avrupa'ya ayak uyduramazsak bu yüzden! Bizim takım mücadeleciydi ama adamlar daha hızlıymış, şansları da yaver gitmiş.

Dortmund maçını izledin mi? 115 km koşmuşuz ama ne fayda? Adamlar daha hızlıymış, golleri de şansla atmışlar gibi. Bizim takım yeni, alışamamış Avrupa'ya. Ama maçın en iyi tarafı Sergen hocanın yüzündeki tebessüm. Mücadelemizi gördü ve beğendi. Bu takım Avrupa'da bir şeyler yapabilir dedi.

Hakemlerimiz bizim oyuncularımızı yere düşürmeye zorluyor gibi hissediyorum. Bizim ligde adam yerde yatınca hemen faul verilir, oyun durur. Avrupa'da böyle değil. Oyun sürekli akıyor. Bizim oyuncularımız da buna alışmak zorunda kalacaklar.

Hakem herifi de mi göreceksin? Adam oyunu hiç durdurmaz mı! Bizim ligde adam yere düştüğü anda hemen faul, her yer koşuşturmaca, oyuncuların kondisyonu da zerre. Şu hakemler ne yapıyor anlamadım, Avrupa'da böyle oynanıyor mu? Avrupa'ya ayak uyduramazsak bu yüzden! Bizim takım mücadeleciydi ama adamlar daha hızlıymış, şansları da yaver gitmiş.

Dortmund maçını izledin mi? 115 km koşmuşuz ama ne fayda? Adamlar daha hızlıymış, golleri de şansla atmışlar gibi. Bizim takım yeni, alışamamış Avrupa'ya. Ama maçın en iyi tarafı Sergen hocanın yüzündeki tebessüm. Mücadelemizi gördü ve beğendi. Bu takım Avrupa'da bir şeyler yapabilir dedi.

Hakemlerimiz bizim oyuncularımızı yere düşürmeye zorluyor gibi hissediyorum. Bizim ligde adam yerde yatınca hemen faul verilir, oyun durur. Avrupa'da böyle değil. Oyun sürekli akıyor. Bizim oyuncularımız da buna alışmak zorunda kalacaklar.

Hakem hiç düdüğünü çalmıyordu ya, bizim ligde adam yere düşse hemen faul olurdu ama burada hiç yok! O yüzden oyuncularımız da çok yoruldular, ne yapacaklarını bilemediler.

Dortmund maçını izledin mi? Adamlar gerçekten hızlıymış, biz de koştuk ama yetişemedik. Sergen hoca da takımın bu seviyeye ayak uydurabileceğine inanıyor artık, maç sıfır puanlık olsa da bundan sonraki maçlarda daha iyi olacağımıza eminim.

Ama bir şey fark ettim, bizim oyuncularımız yerde yatmayı bilmiyorlar! Bizim ligde adam yere düştüğünde hemen faul verilir ama Avrupa'da böyle değil. Oyun sürekli akıyor ve biz de buna alışmak zorundayız. Hakemlerimiz de bu konuda biraz daha yardımcı olabilirdi diye düşünüyorum.

Hakem düdüğünü hiç çalmıyordu, bizim ligde adam yere düşse hemen faul olurdu ama burada hiç yok! Bizim oyuncularımız yerde yatmayı bilmiyor! Avrupa'da oyun sürekli akıyor ve biz de buna alışmak zorundayız. Dortmund maçını izledim, adamlar gerçekten hızlıymış ama takımımız da mücadele etti.

Sergen hoca da bu maçtan sonra takımın Avrupa seviyesinde bir şey yapabileceğine inanmaya başladı diye düşünüyorum. Maç sıfır puanlık olsa da bundan sonraki maçlarda daha iyi olacağımıza eminim.

Hakem düdüğünü hiç çalmıyordu, bizim ligde adam yere düşse hemen faul olurdu ama burada hiç yok! Bizim oyuncularımız yerde yatmayı bilmiyor! Avrupa'da oyun sürekli akıyor ve biz de buna alışmak zorundayız. Dortmund maçını izledim, adamlar gerçekten hızlıymış ama takımımız da mücadele etti.

Sergen hoca da bu maçtan sonra takımın Avrupa seviyesinde bir şey yapabileceğine inanmaya başladı diye düşünüyorum. Maç sıfır puanlık olsa da bundan sonraki maçlarda daha iyi olacağımıza eminim.

Ligimizde böyle olsaydı oyuncular çok daha kondisyonlu olurdu. Bizim hakemlerimiz oyun durdukça dinlenir, ama Avrupa'da öyle değil. Oyun sürekli akıyor ve bizim oyuncularımız da buna alışmak zorunda kalacaklar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri