Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

16 eylül 2022 galatasaray konyaspor maçı

betulyildizexm9l

Well-known member
Maç bitti. Endri çekici şanssız şekilde sakatlanmasa galatasaray'ın bu geçirgen orta sahasıyla konyaspor maçı rahat rahat kazanırmış. Bana göre oynadığı 30 dakikada 90 dakikalık maçın adamı olmayı haketti. Mertens'i orta sahaya alınca tüm takım çok özverili oynamazsa, azıcık bile olsa bundan ödün verirse rakip o bölgeyi ele geçiriyor. Zira göbekte hadziahmetovic gibi bir canavar varken Okan Buruk bence ilk yarı sonunda Gomis'i çıkarıp Mertens'i sahte 9'a en verimli olduğu bölgeye atmalıydı. Orta alana da Berkan ve sola da sarı kartlı Kerem yerine Rachidza'yı almalıydı.

Galatasaray'da gol atabilen oyuncu sayısı bir anda çoğaldı. Forvet olmamalarına rağmen Oliveira, Kerem, Yunus Akgün, Rashica, Yusuf Demir ve yeni mevkisinde Mertens yüksek gol beklentisi yaratan isimler. Ayrıca Abdülkerim de kornerlerde geçen sezon çok etkili olmuş bir defans oyuncusu. Icardi belli ki hazır değil. Milli takım arasında hazır hale gelmesi üzerine bence plan. Zira Gomis de oldukça formda. En azından olası ilk bir kaç maç senaryosunda Icardi'nin forma şansı bulmasını beklemiyorum.

Konyaspor da ilk 6 haftada hiç gol yemezken bu arada Fenerbahçe, Başakşehir ve bizim yenildiğimiz Giresunspor ile oynamış. Ayrıca lig lideri. 7 gol atarak bu alanda Galatasaray ile aynı sayıya ulaşmışlar. Ancak 4 golleri 16. sıradaki İstanbulspor'a. Diğer maçlarına bakınca 18. sıradaki Hatayspor ve son sıradaki Ankara'gücü ile oynamışlar. İki takıma da sadece birer gol atmışlar. Bu açıdan onlar da gol sıkıntısı yaşıyor gibiler. Konyaspor'un zor skor üretmesi karşısında Galatasaray'ın defans hattı da hiç fena performans çıkarmıyor. Oyun pratiğimiz oturmamasına rağmen bu noktada maça umutla bakabiliyorum. Mesela rakibimiz Başakşehir olsa aynı şekilde düşünmezdim.

Tabi Konya oyun pratiği yerleşmiş bir takım. Galatasaray ise her gün futbolunun üzerine koyarak gidiyor. İlk haftadaki Galatasaray ile 6. haftadaki Galatasaray aynı takım değil. Pozisyon üretme konusunda rahatladık. Baya yol kat ettik. Üzerine bir hafta daha koyarak 7. hafta maçını oynayacak olmamıza rağmen yine de henüz oturmamış bir takım olmamız sebeyle maçları bir anda hayal kırıklığına dönüştürebilme potansiyelimiz var. Arada mutlaka tökezleyeceğiz. Çok normal.

Galatasaray'ın bu güne kadar en çok zorlandığı konu ilk golü bulmaktı. Zira oynadığı direkt oyun risk alarak hücum eden rakibi cezalandırmaya oldukça müsait. Torreira gibi bir top kapma canavarına ve geçiş oyununa çok uygun futbolculara sahip. Nitekim öne geçtiğimiz dakikadan sonra Antep maçında çok pozisyon yakaladık. Üstelik de kalan kısa süreye rağmen. Kasımpaşa maçında da öne geçtikten sonra çok rahat pozisyon bulduk fakat farkı açamadık. Bu sene Konyaspor'u izlemedim. Ancak geçen sene önde kurdukları defans hattı ve baskılı futbolu devam ettiriyorlarsa Galatasaray ilk golü atabilir. İlk golü Galatasaray yerse bence ligde Konyaspor'a 2 gol atabilecek tek takım Galatasaray. Çok sayıda lider ruhlu ve maç değiştirecek oyuncuya sahip olmamız önemli bir avantaj.

Midtsjo öne geçtiğimiz maçlarda top kapma konusunda Torreira ile beraber takımı farklı bir seviyeye çıkarabilir. Ayrıca teknik direktörün bir sürpriz yapıp maça Kerem yerine Rashica ve Aanholt yerine de Berkan Kutlu ile başlayabileceğini düşünüyorum. Berkan'ın boey bindirme yaptığında Aanholt gibi sola kayıp alan parselizasyonuna katkı yapacak taktik bilgisi olsa kesin gözüyle bakardım bu değişikliklere. Ha ben olsam maçlara Muslera yerine Okan ile başlarım. Epeydir Muslera tek başına şampiyonluk alan görüntüsünden uzak. Okan da kalede olduğu maçlarda güven veriyor bence. Geçen hafta 2 gol atmasına rağmen Kerem şu an Galatasaray oyun akışkanlığını özellikle önde değilken bozuyor. Bence bu fedakarlığa değer zira Almanya'dan bildiğim Rashica 0-0'ı oynarken Kerem'den çok daha etkili bir isim. Yakup Çınar antrenmanlarda çok formda olduğunu söylemiş. Formda bir Rashica Galatasaray'ın 1 numaralı kanat oyuncusu olur, hem solda hem de sağda. Hem öndeyken, hem gerideyken, hem de berabereyken...

Tabi esasında en büyük handikap bu sene var'ın bir kere bile Galatasaray lehine devreye girmemesi ve Abdülkadir Bitigen faktörü. Galatasaray malesef basit faul düdüklerinde ve kritik pozisyonlarda sistematik bir kıyıma uğruyor. Rakipler cezalandırılmaktan korkmadan oynuyorlar ve cezalandırılmaları gereken hareketler yapıldığında da cezalandırılmıyorlar. Bu çifte standart sadece ceza sahasıyla sınırlı değil, orta sahada da, biz kontraya çıkarken de üst düzey sertlikleri müsamaha görüyor ve normalden iyi defans yapabiliyorlar. Tüm takdir hakları bariz şekilde rakipler lehine kullanılıyor. Ayrıca Abdülkadir Bitigen tüm bunlardan bağımsız da her türlü maçı sikebilme potansiyeli barındıran çok ama çok kötü bir hakem.

Oldukça zevkli bir maç olacaktır. Mağlubiyet beni üzmez. Yeni takım her türlü sonucu alabilir, çok önemli oyuncular daha 10 idman bile yapamadılar. Spektaküler bir galibiyeti de 2-3 farklı bir yenilgiyi de normal karşılarım. Nasıl olsa Galatasaray zamanla (bence 1 ay içerisinde) çok iyi olacak. Beni üzecek şey adaletsiz yönetimin futbolumuza etki etmesi ve hakkımızı gaspetmesi olur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri