Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

17 temmuz 2017 taksim mango taciz rezaleti

aysegulcetin5sap

Well-known member
Twitter'da paylaşılan bir olayı aktarıyorum. "Arkadaşlar bugün Taksim Mango'da (tünel yakındaki) başıma gelen olayı anlatmak istiyorum. Bir pantolon bakarken çalışan biri geldi yardım etmeye başladı, istediklerimi söyledim, önce "sen"li benli konuşmaya başladı. Sonra benim istediğim elbiseleri denetçi "sana falan dedi" , kiyafetleri aldı ve üst kata çıkardı, kabin boş olmasına rağmen en son kabine attı. Bir iki elbise denedim, bu sırada dışarda bekledi (kamera kayıtlarından gördük) Daha sonra "başka şeyler de getirdim" dedi, kapıyı açtım bakmak için. İceri girdi, kapıyı kapattı. Elbiseleri aldı, çok güzel olmuş adın ne dedi, elimi tutmayacak misin diye sordu, adımı da sordu. Elimi tutup bir süre bırakmadı, bu sırada "beni heyecanlandırdın" dedi, içeri kalmamda sakincal var mı diye sordu, çıkmasını istedim, yine kapının önünde bekledi, başka elbiseler getirdi, kendi kiyafetlerimi giyip çıktım pesimden geldi, onun olmadığı bir kata indim, ben güvenlik ile konuşurken bir bahaneyle aşağı bakmaya geldi, ne yaptığımı anlamak için etrafta dolandı, ondan uzaklaştım başka bir çalışanla konuştum, beni başka birine yönlendirdi (bu sırada hala izliyor) o arkadaş da ofise götürdü beni bir süre bekledikten sonra onu da yanıma getirdiler, kıpkırmızı olmuş bağırmasına başladı, akıl sağlığımdan şüphe ettiğini ve güvenlik çağırtmak istediğini söyledi, işinden olabileceğini, beni şikayet edeceğini söyledi, "nasıl bir insansınız bunu başka yerlerde de yapıyor musunuz" dedi. Bunun gibi bir çok şeyi bağırarak söyledi, itiraf ediyor musunuz. Odadan çıkardılar, dilekçe yazdim, kamera kayıtlarına bakıldı. Adam 3 senedir çalışıyormuş. Her yeri biliyor yani. Olay kabinde yaşadığı için ve haliyle kamera bulunmadığı için kayıtlarından bir şey çıkaramadılar. Dilekçemi insan kaynaklarına göndereceklerini söylediler fakat tavırları hep çalışanını savunur gibiydi, nasıl takip edebilirim süreç diye sordugum zaman bir cevap alamadım, adamın soyadını bile vermediler. O kadar saat bekledikten sonra "kusura bakmayın" diyip kapatıldı konu olayı instagramda paylaşım ve daha önce aynı kişinin 2 kişiye daha bunu yaptığını öğrendim. Fakat şikayet etmedikleri için yine bir şey yapmadılar. Adam büyük ihtimal bir uyarı alıp (belki) çalışmaya devam edecek. Çalışanlarını "biz onu tanıyoruz" diye savundular bu kadar büyük bir mağaza 3 senedir bu adımı bunyesinde barındırıyor, üstüne şikayetimle ilgili hiçbir şey yapılmıyor. Belki paylaşarak başkalarının mağdur olmasını engelleyebiliriz. Lütfen paylaşın. Olur böyle olaylarda çekip gitmeyin. Biliyorum soğukkanlı kalmak, şikayet etmeye gitmek çok zor, benim için de işkenceydi saatlerce beklemek ama şikayet edilmediği için devam ediyorlar yapmaya. Sessiz kalmayın, içinizi ferahlatacak bir sonuç çıkmasa da pes etmeyin. Zira 5 kadın daha aynı şubede aynı kişi tarafından tacize uğramış. Çok kötü, devam ediyor, devam edecekler bir şey yapmazsak. Üstelik benim şikayetimi dinleyen de bir kadındı. Adımı azarlamak yerine beni azarlarken adımı dinlemekle yetindi. Hatırlarken tiksiniyorum. Demek ki neymiş, bu işlerin kadının giydiği shortla, mini etekle, dışarda olduğu saatle bir alakası yokmuş değil mi? Şu an @mango telefonla aranıp sorulduğunda "olay kapandı" diyor. Ben böyle rezillik görmedim. Olay kapandı."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri