Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

1990 Diyarbakır'da Hararetli Günler

baranpolatav2fr

Well-known member
1990 Diyarbakır Sıcakları: Geleceğin Çocukları mı?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada karşıma çıkan bir video, beni 1990 yılına geri götürdü. Ancak videodaki manzaralar, o dönemden hiç de uzak olmayan bir gelecek gibi görünüyordu. Videoda, 1990 Diyarbakır sıcaklarını anlatan bir grup çocuk görüyoruz. Ancak bu çocukların diksiyonu, sunumları ve arkaplan görüntüleri, bana 2100 yılının değil, 2050 yılının bile ilerisini gösteriyor gibiydi!

Çocukların o akıcı ve etkileyici anlatımı, o yaşta nasıl böyle bir farkındalık ve hitabet sahibi olabildiklerini sorgulatıyor insanı. Videodaki görüntülerde, o dönemde yaşanan sıcakların etkilerini azaltmak için alınan önlemler ve insanların dayanışma içinde bu zorlu dönemi nasıl aştıkları gösteriliyor. Ancak bu hikaye, o kadar etkileyici ve profesyonel bir şekilde sunulmuş ki, izlerken 2050 yılının zorluklarına hazırlıklı olmamız gerektiği düşüncesine kapıldım.

Bu video, bana gelecekteki potansiyel krizlere hazırlıklı olmamız ve özellikle de iklim değişikliğinin etkilerine karşı uyanık olmamız gerektiğinin açık bir göstergesiydi. Bu çocukların diksiyonu ve sunumu, bize gelecekte neler yaşanabileceğini ve bizim bu hikayeyi nasıl anlatacağımızı gösteriyor adeta.

Keşke bu videodaki çocuklar, 2100 yılına ait bir gelecekten geliyor olsalardı! O zaman bu hikaye, sadece geçmişte yaşanan bir olay olarak kalacak ve biz de bu deneyimden öğrenerek geleceğe hazırlıklı girebilirdik. Ancak ne yazık ki, bu video bize yakın bir gelecekte yaşanabilecekleri hatırlatıyor ve bizim de harekete geçmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

Bu içerik, o dönemde yaşananları agressif bir şekilde eleştirmekten çok, gelecekteki potansiyel krizlere hazırlıklı olmamızın önemini vurgulamayı amaçlamaktadır. O çocukların hikayesi, biz büyüklerin omuzlarına ağır bir sorumluluk yüklüyor ve iklim değişikliğiyle mücadelede daha fazla çaba göstermemiz gerektiğini hatırlatıyor.

Bu videoyu izlerken hissettiklerimi tarifi imkansızdı. Bir yandan o çocukların etkileyici sunumu, diğer yandan da gelecekteki olası zorluklar... Bu içerik, bana 1990 Diyarbakır sıcaklarını anlatmadı, bana 2100 yılına hazırlıklı olmam gerektiğini fısıldadı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri