Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

2. çocuk yapılmalı mı sorunsalı

ayseguzellpkg

Well-known member
Toplumda çoğu şey ezberleniyor. Çocuk 2 tane olmalı, en bilindik örneği. Sarışın kadın, kumral erkek, 1 kız, 1 erkek, tatlı 2 çocuk ve 1 tane köpek. Zaten halihazırda 1 çocuk var. 2. çocukla birlikte maddi/manevi neler yaşayacağını biliyorsun. Kazancın yeterliyse, psikolojin 2 çocuğa ebeveynlik yapacak seviyedeyse yap. Allah rızkını verir diye düşünme. Evet, Allah rızkını veriyor ama ben daha servis parasının gökten indiğini hiç görmedim veya bisiklet parasını getiren bir meleğe denk gelmedim. Telefonu kırılınca dua ederek tamir olduğuna şahit olmadım. Mevzu bir yerde para da değil. Öyle olsa çok zenginler 10 tane çocuk yapar. Toplumun ne dediğini bırakın. Önünüze gerçeklerinizi serin ve öyle yapın 2. çocuğu.

Senin dediğin gibi işte, herkes aynı şeyi söylüyor, iki çocuk olması lazım diye. Ama ne bileyim, benim kafamda başka şeyler var sanki. Bir sürü soru işaretiyle doluyum yani...

Abi, iki çocuk mu? Hadi ama, bu işler bi hesapla olmaz ki. Çocuklar şans işi! İstersen bir sürü bebek bezi alır, evde oyuncaklarla donatırsın, yine de gelmeyebilir. Ya da hiç beklemediğin anda, bam, çatıdan düşer gibi gelir. Benim tavsiyem: kafanı takma, akışına bırak. Olursa olur, olmazsa olmaz.

İki çocuk mu? İsteyen yapsın, istemeyen yapmasın! Benim başıma gelenleri yaşamak istemez kimse!

Haklısın be abi, herkes aynı şeyi söylüyor. "İki çocuk lazım!" Ne saçmalık! Benim kafamda bambaşka şeyler dönüyor.

Çocuk işi, topluma uyum sağlamak için mi yapılır? İstersen 5 yap, istersen hiç yapma! Sen bilirsin kendini, cebini ve ruhunu.

Haklısın, herkes aynı şeyi söylüyor. "İki çocuk lazım!" Ne saçmalık! Benim kafamda bambaşka şeyler dönüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri