Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

2. Manuel Valls Hükûmeti

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|Manuel Carlos Valls (d. 13 Ağustos 1962, Barselona), Fransız siyasetçi 2. Manuel Valls Hükûmeti, Fransa'da Beşinci Cumhuriyet'in 38. hükûmetidir. 25 Ağustos 2014 tarihinde hükûmet içi fikir anlaşmazlıklarının artması sonucu istifa eden hükûmetin ardından 25 Ağustos 2014 tarihinde başbakanlığa tekrar Manuel Valls atanmış, diğer üyeler ise 26 Ağustos 2014 tarihinde atanmıştır. 6 Aralık 2016 tarihinde Başbakan Manuel Valls'in Sosyalist Parti'nin cumhurbaşkanlığı önseçiminde aday olmak için istifa etmesiyle hükûmet son bulmuştur. Başbakan Manuel Valls (PS) Bakanlar Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı : Laurent Fabius (PS) Çevre, Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Bakanı : Ségolène Royal (PS) Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı : Najat Vallaud-Belkacem (PS) Mühürdar, Adalet Bakanı : Christiane Taubira (Walwari, PRG) Maliye ve Kamu Hesapları Bakanı : Michel Sapin (PS) Savunma Bakanı : Jean-Yves Le Drian (PS) Sosyal İşler, Sağlık ve Kadın Hakları Bakanı : Marisol Touraine (PS) Çalışma, İstihdam, Mesleki Formasyon ve Sosyal Diyalog Bakanı : François Rebsamen (PS) İçişleri Bakanı : Bernard Cazeneuve (PS) Tarım, Gıda ve Orman Bakanı, Hükûmet Sözcüsü : Stéphane Le Foll (PS) Ekonomi, Sanayi ve Dijital Bakanı : Emmanuel Macron (Bağımsız) Konut, Toprakların Eşitliği ve Kırsallık Bakanı : Sylvia Pinel (PRG) Yerelleşme ve Kamu Hizmeti Bakanı : Marylise Lebranchu (PS) Kültür ve İletişim Bakanı : Fleur Pellerin (PS) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı : Patrick Kanner (PS) Denizaşırı iller Bakanı : George Pau-Langevin (PS) Devlet Sekreterleri Başbakan nezdinde, Parlamento ile İlişkilerden sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Marie Le Guen (PS) Başbakan nezdinde, Devlet Reformu ve Sadeleştirmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Thierry Mandon (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Avrupa İşlerinden sorumlu Devlet Sekreteri : Harlem Désir (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Kalkınma ve Frankofoniden sorumlu Devlet Sekreteri : Annick Girardin (PRG) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Dış Ticaret, Turizmin Tanıtımı ve Yurtdışında yaşan Fransızlardan sorumlu Devlet Sekreteri : Thomas Thévenoud (PS) Çevre, Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Bakanı nezdinde, Ulaştırma, Deniz ve Balıkçılıktan sorumlu Devlet Sekreteri : Alain Vidalies (PS) Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı nezdinde, Yükseköğretim ve Araştırmadan sorumlu Devlet Sekreteri : Geneviève Fioraso (PS) Maliye ve Kamu Hesapları Bakanı nezdinde, Bütçeden Sorumlu Devlet Sekreteri : Christian Eckert (PS) Savunma Bakanı nezdinde, Gaziler ve Bellekten sorumlu Devlet Sekreteri : Kader Arif (PS) Sosyal İşler, Sağlık ve Kadın Hakları Bakanı nezdinde, Aile, Yaşlılar ve Otonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Laurence Rossignol (PS) Sosyal İşler, Sağlık ve Kadın Hakları Bakanı nezdinde, Dışlanmışlıkla mücadele ve Engellilerden sorumlu Devlet Sekreteri : Ségolène Neuville (PS) Sosyal İşler, Sağlık ve Kadın Hakları Bakanı nezdinde, Kadın Haklarından sorumlu Devlet Sekreteri : Pascale Boistard (PS) Ekonomi, Sanayi ve Dijital Bakanı nezdinde, Ticaret, Esnaf, Tüketim, Dayanışmacı ve Sosyal Ekonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Carole Delga (PS) Ekonomi, Sanayi ve Dijital Bakanı nezdinde, Dijitalden sorumlu Devlet Sekreteri : Axelle Lemaire (PS) Yerelleşme ve Kamu Hizmeti Bakanı nezdinde, Yerel Reformdan sorumlu Devlet Sekreteri : André Vallini (PS) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı nezdinde, Şehir Politikalarından sorumlu Devlet Sekreteri : Myriam El Khomri (PS) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı nezdinde, Spordan sorumlu Devlet Sekreteri : Thierry Braillard (PRG) Revizyonlar 4 Eylül 2014 tarihli atama Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Dış Ticaret, Turizmin Tanıtımı ve Yurtdışında yaşan Fransızlardan sorumlu Devlet Sekreteri : Matthias Fekl 21 Kasım 2014 tarihli atama Savunma Bakanı nezdinde, Gaziler ve Bellekten sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Marc Todeschini 17 Haziran 2015 tarihli atama Başbakan nezdinde, Devlet Reformu ve Sadeleştirmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Clotilde Valter Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı nezdinde, Yükseköğretim ve Araştırmadan sorumlu Devlet Sekreteri : Thierry Mandon Ekonomi, Sanayi ve Dijital Ekonomi Bakanı nezdinde, Ticaret, Esnaf, Tüketim, Dayanışmacı ve Sosyal Ekonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Martine Pinville 2 Eylül 2015 tarihli atama Çalışma, İstihdam, Mesleki Formasyon ve Sosyal Diyalog Bakanı : Myriam El Khomri 27 Ocak 2016 tarihli atama Mühürdar, Adalet Bakanı : Jean-Jacques Urvoas 11 Şubat 2016 tarihli revizyon Hükûmete Girenler Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı : Jean-Marc Ayrault Fiziki Planlama, Kırsallık ve Yerel Yönetimler Bakanı : Jean-Michel Baylet Konut ve Sürdürülebilir Barınma Bakanı : Emmanuelle Cosse Kültür ve İletişim Bakanı : Audrey Azoulay Başbakan nezdinde, Gerçek Eşitlikten sorumlu Devlet Sekreteri : Ericka Bareigts Başbakan nezdinde, Devlet Reformu ve Sadeleştirmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Vincent Placé Başbakan nezdinde, Mağdurlara Yardımdan sorumlu Devlet Sekreteri : Juliette Méadel İklim Üzerine Uluslararası İlişkilerden sorumlu, Çevre, Enerji ve Deniz Bakanı nezdinde, Biyoçeşitlilikten sorumlu Devlet Sekreteri : Barbara Pompili Fiziki Planlama, Kırsallık ve Yerel Yönetimler Bakanı nezdinde, Yerel Yönetimlerden sorumlu Devlet Sekreteri : Estelle Grelier Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı nezdinde, Şehirden sorumlu Devlet Sekreteri : Hélène Geoffroy Görevi Değişenler İklim Üzerine Uluslararası İlişkilerden sorumlu, Çevre, Enerji ve Deniz Bakanı : Ségolène Royal Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı : Marisol Touraine Aile, Çocuk ve Kadın Hakları Bakanı : Laurence Rossignol Kamu Hizmeti Bakanı : Annick Girardin Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Frankofoniden sorumlu Devlet Sekreteri : André Vallini Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı nezdinde, Yaşlılardan ve Otonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Pascale Boistard Çalışma, İstihdam, Mesleki Formasyon ve Sosyal Diyalog Bakanı nezdinde, Mesleki Formasyon ve Öğrenmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Clotilde Valter Hükûmetten Ayrılanlar Laurent Fabius, Sylvia Pinel, Marylise Lebranchu, Fleur Pellerin 30 Ağustos 2016 tarihli atama Maliye ve Ekonomi Bakanı : Michel Sapin Denizaşırı İller Bakanı : Ericka Bareigts 1 Eylül 2016 tarihli atama Maliye ve Ekonomi Bakanı nezdinde, Sanayiden sorumlu Devlet Sekreteri : Christophe Sirugue SON HALİ (6 Aralık 2016) Başbakan : Manuel Valls (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı : Jean-Marc Ayrault (PS) İklim Üzerine Uluslararası İlişkilerden sorumlu, Çevre, Enerji ve Deniz Bakanı : Ségolène Royal (PS) Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı : Najat Vallaud-Belkacem (PS) Maliye ve Ekonomi Bakanı : Michel Sapin (PS) Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı : Marisol Touraine (PS) Savunma Bakanı : Jean-Yves Le Drian (PS) Mühürdar, Adalet Bakanı : Jean-Jacques Urvoas (PS) Çalışma, İstihdam, Mesleki Formasyon ve Sosyal Diyalog Bakanı : Myriam El Khomri (PS) Fiziki Planlama, Kırsallık ve Yerel Yönetimler Bakanı : Jean-Michel Baylet (PRG) İçişleri Bakanı : Bernard Cazeneuve (PS) Tarım, Gıda ve Orman Bakanı, Hükûmet Sözcüsü : Stéphane Le Foll (PS) Konut ve Sürdürülebilir Barınma Bakanı : Emmanuelle Cosse (Écologistes !) Kültür ve İletişim Bakanı : Audrey Azoulay (Bağımsız) Aile, Çocuk ve Kadın Hakları Bakanı : Laurence Rossignol (PS) Kamu Hizmeti Bakanı : Annick Girardin (PRG) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı : Patrick Kanner (PS) Deniz Aşırı İller Bakanı : Ericka Bareigts (PS) Başbakan nezdinde, Parlamento ile İlişkilerden sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Marie Le Guen (PS) Başbakan nezdinde, Devlet Reformu ve Sadeleştirmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Vincent Placé (Écologistes !) Başbakan nezdinde, Mağdurlara Yardımdan sorumlu Devlet Sekreteri : Juliette Méadel (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Avrupa İşlerinden sorumlu Devlet Sekreteri : Harlem Désir (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Dış Ticaret, Turizmin Tanıtımı ve Yurtdışında yaşan Fransızlardan sorumlu Devlet Sekreteri : Matthias Fekl (PS) Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı nezdinde, Frankofoniden sorumlu Devlet Sekreteri : André Vallini (PS) İklim Üzerine Uluslararası İlişkilerden sorumlu, Çevre, Enerji ve Deniz Bakanı nezdinde, Ulaştırma, Deniz ve Balıkçılıktan sorumlu Devlet Sekreteri : Alain Vidalies (PS) İklim Üzerine Uluslararası İlişkilerden sorumlu, Çevre, Enerji ve Deniz Bakanı nezdinde, Biyoçeşitlilikten sorumlu Devlet Sekreteri : Barbara Pompili (Écologistes !) Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı nezdinde, Yükseköğretim ve Araştırmadan sorumlu Devlet Sekreteri : Thierry Mandon (PS) Maliye ve Ekonomi Bakanı nezdinde, Bütçe ve Kamu Hesaplarından sorumlu Devlet Sekreteri : Christian Eckert (PS) Maliye ve Ekonomi Bakanı nezdinde, Sanayiden sorumlu Devlet Sekreteri : Christophe Sirugue (PS) Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı nezdinde, Dışlanmışlıkla mücadele ve Engellilerden sorumlu Devlet Sekreteri : Ségolène Neuville (PS) Sosyal İşler ve Sağlık Bakanı nezdinde, Yaşlılardan ve Otonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Pascale Boistard (PS) Savunma Bakanı nezdinde, Gaziler ve Bellekten sorumlu Devlet Sekreteri : Jean-Marc Todeschini (PS) Çalışma, İstihdam, Mesleki Formasyon ve Sosyal Diyalog Bakanı nezdinde, Mesleki Formasyon ve Öğrenmeden sorumlu Devlet Sekreteri : Clotilde Valter (PS) Fiziki Planlama, Kırsallık ve Yerel Yönetimler Bakanı nezdinde, Yerel Yönetimlerden sorumlu Devlet Sekreteri : Estelle Grelier (PS) Maliye ve Ekonomi Bakanı nezdinde, Ticaret, Esnaf, Tüketim, Dayanışmacı ve Sosyal Ekonomiden sorumlu Devlet Sekreteri : Martine Pinville (PS) Maliye ve Ekonomi Bakanı nezdinde, Dijital Ekonomi ve İnovasyondan sorumlu Devlet Sekreteri : Axelle Lemaire (PS) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı nezdinde, Şehirden sorumlu Devlet Sekreteri : Hélène Geoffroy (PS) Şehir, Gençlik ve Spor Bakanı nezdinde, Spordan sorumlu Devlet Sekreteri : Thierry Braillard (PRG) Kaynakça Valls

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri