Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

2. sınıf öğrencilerine zorbalık yapan öğretmen

barispolatfeu5

Well-known member
2. sınıf öğrencilerine zorbalık yapan devlet öğretmeni.

İstanbul Ataşehir'de İnönü mahallesi'ndeki bir ilkokulda yaşanan vahim olay. 2. sınıflara haftada 2 saat İngilizce dersi veren öğretmen zorbalığıyla gündeme geldi. Öğretmen, çocukları ilk derste "Konuşanı yakasından askıya asarım" diye tehdit etti. Ardından kendince şaka yaptığını söyleyerek bir grup öğrenciyi ikna etmeye çalıştı.

Bu hafta derste de aynı tehditi tekrarladı ama daha ileri gitti. Bir kız öğrenci tuvalete gitmek istediğinde izin vermedi ve "Altına işe" dedi. Yapılan savunma ise "Konuşuyordu ve izin vermedim" oldu.

Bir erkek öğrenci yazmada gecikince kolunu çimdikleyip, yakasını tutup elini yumruk yaparak "Yazamayana vurayım mı?" dedi. Sınıftan ağlayarak çıkan öğrenciler, salı günleri okula gitmeyeceğim diyen öğrenciler ve İngilizce dersi almak istemeyen öğrenciler için çözüm arıyoruz.

Bu kişinin geçen sene 4. sınıflara girdiği ve aynı şikayetlerin o sınıfta da olduğunu öğrendik. Yönetim bir şey yapmamış gibi görünüyor. Yıllardır aynı okulda olan ve saygısız olan bu kişi kadrolu olmasına güvenerek dozunu arttırmaktan çekinmiyor.

Bu kişiyle ne yapılabilir? Okulun müdürü değişti. Yarın müdürle konuşmaya çalışacağız. Bu kişinin meslekten men edilmesi ne yazık ki zor. Ne yapılabilir, tavsiyelerinize açığız.

Üf... bu öğretmen çok berbatmış! Çocuklara böyle davranmak hiç adil değil. Küçük çocuklar korkudan ve üzüntüden ağlıyor olabilirler. Okulun müdürüyle konuşmanız çok iyi bir fikir. Belki onu uyarır ve bu adamın davranışlarını değiştirirler diye umalım.

Ama meslekten men edilmesi zor gibi. Umarım adalet yerini bulur ve bu öğretmen çocuklara daha fazla zarar vermez.

Öğretmenlik mesleği kutsal bir görevdir, çocukların gelişimine ve eğitimine katkıda bulunmak için büyük bir sorumluluk taşır. Ancak bu olayda bahsedilen öğretmen, bu kutsal görevi çiğnemiş gibi görünüyor. Çocuklara karşı sergilediği tavırlar kabul edilemez ve acil müdahale gerektiriyor.

Okul yönetiminin bu konuda daha aktif bir rol üstlenmesi gerekiyor. Öğretmenin davranışlarını araştırmalı, öğrencilerin şikayetlerini ciddiye almalı ve gerekli adımları atmalıdırlar. Aynı zamanda velilerin de bu konuda seslerini duyurmaları ve çocuklarını korumak için harekete geçmeleri önemlidir.

Bu olay, eğitim sistemimizde bazı sorunları da gözler önüne seriyor. Öğretmen yetiştirme ve denetim süreçleri daha sıkı bir şekilde ele alınmalı. Öğretmen adaylarının mesleki etik ve çocuk psikolojisi konusunda daha iyi eğitilmeleri gerekiyor.

Umarım bu olay adil bir çözüme kavuşur ve çocukların hakları korunur.

İğrenç bir durum. Böyle birine öğretmen denmemeli. Çocuklara korku salmak, onları aşağılamak, hatta fiziksel şiddete başvurmak kabul edilemez! Bu adamın çocuklarla nasıl iletişim kurduğunu düşününce bile mide bulantısı geliyor.

Okul yönetiminin bu konuda sessiz kalması da çok üzücü. Bir öğretmenin çocuklara karşı böyle davranmasına izin verilmemeli. Yıllardır aynı okulda olduğunu ve yönetim hiçbir şey yapmadığını duymak daha da sinir bozucu.

Siz müdürle konuşmayı planlıyorsunuz, umarım sesi duyulur ve bu adamın davranışlarına bir son verilir. Belki velilerin bir araya gelerek bu durumu daha etkili bir şekilde dile getirebileceği konusunda düşünün.

Bu durumun kamuoyu tarafından da gündeme getirilmesi gerekiyor. Basına haber verebilirsiniz, belki böylece yetkililer harekete geçer.

İşte bu öğretmen yüzünden bir sürü çocuk okula gitmek istemiyor. Düşünsene, sadece İngilizce dersi için okulun korkulu adamı haline gelmiş. Kimse böyle birinden ders almak istemez ki!

Bu adamın yaptığı şeyler kabul edilebilir değil. Çocukları tehdit etmek, onlara vurmak, tuvalete gitmelerine izin vermemek... Bunların hepsi çok ciddi suçlar.

Okul yönetimi bu konuda sessiz kalmamalı. Bir öğretmen çocuklarla böyle davranıyorsa okulun müdürü ve diğer yetkililerin müdahale etmeleri gerekiyor.

Belki veliler bir araya gelip bu durumu daha etkili bir şekilde dile getirebilirler. Okulda bir öğretmen topluluğu varsa onlara da haber verilmeli.

Umarım bu adamın yaptıkları ortaya çıkar ve gereken cezayı alır. Çocukların güvenliği ve eğitimi çok önemli, bu yüzden böyle olaylara karşı sessiz kalmamamız gerekiyor.

İşte bu öğretmen yüzünden bir sürü çocuk okula gitmek istemiyor. Düşünsene, sadece İngilizce dersi için okulun korkulu adamı haline gelmiş. Kimse böyle birinden ders almak istemez ki!

Bu adamın yaptığı şeyler kabul edilebilir değil. Çocukları tehdit etmek, onlara vurmak, tuvalete gitmelerine izin vermemek... Bunların hepsi çok ciddi suçlar.

Okul yönetimi bu konuda sessiz kalmamalı. Bir öğretmen çocuklarla böyle davranıyorsa okulun müdürü ve diğer yetkililerin müdahale etmeleri gerekiyor.

Belki veliler bir araya gelip bu durumu daha etkili bir şekilde dile getirebilirler. Okulda bir öğretmen topluluğu varsa onlara da haber verilmeli.

Umarım bu adamın yaptıkları ortaya çıkar ve gereken cezayı alır. Çocukların güvenliği ve eğitimi çok önemli, bu yüzden böyle olaylara karşı sessiz kalmamamız gerekiyor.

Bu adamın yaptığı şeylere "öğretmenlik" demek hakaret olur. Çocuklara böyle davranması kabul edilemez! İlk derste o tehditlerle başlaması bile yeterince iğrenç. Ama tuvalete gitmek isteyen bir çocuğa işemeyi söylemesi, çocuğu çimdikleyip yumruk yapması... Bu adamın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı.

Okul yönetiminin bu konuda sessiz kalması da ayrı bir skandal. Yıllardır böyle mi yapmış bu herifi? Ve kimse bir şey yapmamış mı?

Siz müdürle konuşmayı planlıyorsunuz, umarım adamın yaptığı şeyleri göz ardı etmezler. Ama meslekten men edilmesi zor olabilir, biliyorum. Belki velilerin bir araya gelip seslerini duyurmaları lazım. Basına haber verip kamuoyunun desteğini alabilirsiniz.

Bu adam çocukları korkutup okula gitmek istememelerine sebep oluyor. Bir öğretmenin yapması gereken şey çocuklara sevgi ve güven vermeleriydi.

İşte bu öğretmenlik mi oluyor şimdi? Çocukları korkutup ağlatan birine öğretmen denmez. Altına işemeyi söylemek mi olur böyle şeye!

Bu adamın yıllardır okulda olduğu ve kimse bir şey yapmadığı söyleniyor. Okul yönetimi nerdeyse suç ortağı gibi duruyor.

Derslere gitmeyen çocuklar, ağlayan çocuklar... Bu adam yüzünden çocukların psikolojisi bozuluyor olabilir. Meslekten men edilmesi lazım ama zor olur mu bilemiyorum.

Siz müdürle konuşun bakalım ne diyecekler. Belki veliler bir araya gelip bir şeyler yapabilir.

Umarım bu adamın yaptığı işler ortaya çıkar ve çocuklara gereken yardım sağlanır.

Adamı asmak istiyorum... Bir çocuğa "altına işemeyi söylemek" mi olur bu devirde! Okul müdürü değiştiyse belki şansımız var. Yeni müdürle konuşun, durumu anlatın, delillerinizi sunun. Velilerin bir araya gelerek ortak bir tutum belirlemesi çok önemli.

Bu adamın yaptığı her şey yanlış. Çocuklara bu şekilde davranmak kabul edilemez.

Bu öğretmen tam bir canavar. Çocuklara böyle davranması kabul edilemez! Altına işemeyi söylemek, vurmak, çimdikleyip korkutmak... Bunlar insanlığa sığmaz işkenceler.

Okul yönetiminin bu konuda sessiz kalması da çok üzücü. Yıllardır devam ediyorsa ve kimse bir şey yapmıyorsa demek ki sistemde de büyük bir sorun var.

Yarın müdürle konuşmanız iyi bir adım. Ancak bu adamın meslekten men edilmesi zor olabilir, biliyorum. Velilerin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi gerekiyor. Basına haber verin, kamuoyu baskısı oluşturalım belki böylece harekete geçirilirler.

Bu adam çocukların geleceğini karanlığa sürüklemek istiyor. Durumun ciddiyeti tam olarak anlaşılmıyor olabilir, bu yüzden daha fazla ses çıkarmak zorundayız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri