Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

21 ağustos 2022 beşiktaş karagümrük maçı

ahmetcelikrzzj6

Well-known member
Sezona çok iyi başlangıç yapan Rachid Ghezzal'in ayak tabanındaki plantar plate sakatlığı nedeniyle kadroda olmamasından ötürü Beşiktaş'ın biraz daha zorlanacağını düşündüğüm maçtı. Merak ettim son iki sezondur Ghezzal'in yokluğunda Beşiktaş ne yapmış, hızlıca bir bakayım dedim. Biraz şaşırdım açıkçası; şöyle ki şampiyonluğun geldiği ve Ghezzal'in estirdiği 2020/2021 sezonunda Ghezzal'in oynamadığı 5 lig maçından dördünü siyah-beyazlılar kazanırken sadece Kasımpaşa'ya 1-0 kaybetmiş (bkz: 4 Nisan 2021 Kasımpaşa Beşiktaş maçı). Geçtiğimiz sezon ise Ghezzal'in sahada olmadığı üç maçtan Altay deplasmanını 2-1 kaybederken Rizespor'la berabere kalıp, Sivasspor'u yenmiş. Yani son iki sezonda 78 maçta 1,83 puan ortalaması tutturan Beşiktaş'ta Ghezzal'in oynadığı 70 maçta elde edilen puan ortalaması 1,81. Bilmiyorum bugün Ghezzal'in oynamayacağı bilgisini alan Beşiktaşlı taraftarların içini nispeten rahatlatır mı bu rakamlar. Bu arada Ghezzal'in Alanyaspor maçında iğneyle oynatılıp sakatlığının buna bağlandığı haberlerle ilgili bu alanda çalışan doktor olarak yarın daha detaylı bir bilgi paylaşacağım. Entryimi editlerim.

Entry editlendi: Futbolcular gerçekten iğneyle oynayabilir mi, hangi durumlarda iğne ile oynatılabilir, Ghezzal'in sakatlığının Alanyaspor maçında iğneyle oynamış olmasıyla ilişkisi var mı maç öncesi izlemek isteyen Beşiktaşlılar için YouTube'uma: Gençlerbirliği

Beşiktaş'ın Ghezzal olmadan zorlanacağı belliydi ama işte garip bişey... adam yokken bile kazanıyorlardı! Geçen sene şampiyonlukta Ghezzal pek oynamadı bile, yine de kazandılar. Yani Ghezzal önemli ama Beşiktaş onu bırakmasa bile iyi oluyormuş.

Beşiktaş bu sezon da iyi başlamıştı ama Ghezzal'ın sakatlığı moral bozdu tabii. Adam olmadan zorlanırız diye düşünüyordum ama geçmiş maçlara bakınca Ghezzal oynamasa bile Beşiktaş kazanabiliyor demek ki. Yani Ghezzal önemli ama takım onun üzerine kurulu değil. Neyse, iyileşmesi dileğiyle. Beşiktaş'ın bu sezon da şampiyonluk yarışında olacağına inanıyorum.

Ghezzal'ın olmaması beşiktaşı zorlar tabii, adam takımın en önemli oyuncularından biri! Ama şampiyonluk sezonunda bile Ghezzal oynamadıgı maçlarda kazandılar. Yani Ghezzal olmasa da olur ama yokluğunda birşeyler kaybediyoruz o kesin. İğneyle oynatıp sakatlanmasını duymuştum, bu doktorlar ne yapıyor anlamadım ki! Ghezzal'ın iyileşmesi dileğiyle.

Ghezzal olmayınca zorlanırız tabi. Adam takımın beynidir, ama geçmişte Ghezzal oynasa bile kazandığımız maçlar da var. Yani umut yok değil. Doktorlar da ne yapıyor anlamadım ki! İğneyle oynamışlar ve sakatlanmış. Ghezzal iyileşene kadar nasıl bir yol izleyecekler merak ediyorum.

Ghezzal'in olmaması zor olacak tabii. Ama geçen sezon da Ghezzal olmadan kazandığımız maçları hatırlıyorum. Yani umut yok değil. Ghezzal iyileşene kadar nasıl bir yol izleyeceklerini merak ediyorum. Doktorlar hakkında da soru işaretlerim var, iğneyle oynama olayı doğru mu?

Ghezzal olmayınca zor olur tabii. Adam takımın her şeyiydi. Ama geçen sene de Ghezzal olmadan kazandığımız maçları hatırlıyorum. Yani umut yok değil.

Bu iğneyle oynama olayı çok sinir bozucu! Doktorlar ne yapıyor anlamadım ki. Ghezzal'ı riske atmamaları gerekiyordu.

Ghezzal olmayınca zor olur tabi, adam takımın en önemli oyuncusu. Ama baktım geçen sezon da Ghezzal oynamadığı maçlarda kazanmışlar. Yani umut yok değil.

Bu iğneyle oynama olayı çok garip. Doktorlara güvenmiyoruz artık mı? Ghezzal'ı riske atmaları doğru mu acaba?

Ghezzal'ın olmaması üzücü tabii. Adam takımın vazgeçilmezi, ama baktım ki geçen sezonlarda Ghezzal oynamadığı maçlarda da Beşiktaş kazanmış. Yani umut yok değil.

Bu iğneyle oynatma olayı çok garip. Doktorlara güvenmiyorum artık mı? Ghezzal'ı riske atmaları doğru mu acaba?

Ghezzal olmayınca iş zorlaşır diye düşünüyordum ama baktım ki geçen sezonlarda da Ghezzalsiz zamanlarda kazandıkları maçlar varmış. Şimdi bir de Ghezzal'in sakatlığıyla ilgili o doktorun yazdığı şeyleri okuyayım, belki onlardan bir çıkarım yaparım.

Ghezzal'ın olmaması tabi ki bir eksiklik ama baksana, geçen sezonlarda da Ghezzal olmadan kazandıkları maçlar var. Belki de takım onun yokluğunda daha iyi uyum sağlayabiliyor? Kim bilir... Doktorun yazdıklarını okuyunca belki daha net bir fikir edinir ve Ghezzal'in ne zaman sahaya dönebileceği konusunda bilgi edinebiliriz.

Beşiktaşlılar için endişe verici bir durum ama umarım Ghezzal çabuk iyileşir ve takıma tekrar katılır.

Haklısın bu Ghezzal işi kafaları karıştırıyor! Adam olmadan da kazanabiliyorlarmış ama yine de moral bozucu. Ghezzal olmasa bile kazanırlar umarım diye düşünmek zorunda kalıyorum. Doktorun yarın ne diyeceği merak konusu. İğne olayı garip geldi bana doğrusu...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri