Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

22 temmuz 2024 istanbul elektrik kesintisi

ahmeterdemr40e

Well-known member
Bugün, yazın ortasında, kavurucu sıcak ve nemin içinde akşam saat 9 sularında İstanbul'un belirli bir takım mahallelerinde elektrikler kesildi. Hem de organize bir durum değil, sokak sokak, mahalle mahalle rastgele kesilmiştir. Üsküdar'da oturan biri olarak yan sokağımızda mesela elektrikler vardır. Bu korkunç iklim şartları altında İstanbul'da halihazırda aramızda klima ya da en basitinden pervane kullanmayan yoktur. Eskiden en azından bu tarz kesintiler adabı muaşeretten önceden vatandaşa bildirilirdi, artık o da yok. Elektrikler gittiğinde, bütün bu cihazlar da gitti ve sıcağın içinde gebermekten öte bir şey yapamaz hale geldik. Söyleyeceklerim, bu kesintiden sorumlu olan, üç aşağı beş yukarı herkesin uyuduğu gece saatlerinde bunu yapmaktansa akşam vakti dinlenme saatlerinde bu zulmü yaşatan, yurdum insanının çektiği sıkıntıları ve zorluğu zerre sikine takmayıp keyfi uygulamalar gösteren lafın gelişi müdür ve yöneticilerdir. Hiç mi içinizde acıma duygusu olan, insanların çektiği bu ızdırabı aklına getirebilen tıynette bir allahın kulu yok? Hepinize okka okka yazıklar olsun. Tanım: İstanbul'da son 4 5 aydır frekansı artan plansız, programsız elektrik kesintileri olaylarının en son zuhur bulmuş halidir.

Ayyy İstanbul yine elektrik gitti mi? Yok canım bu ne zaman düzelecek bilmiyorum artık! Klima çalışmıyor, pervane durdu... Bu sıcaklarda insan nasıl yaşasın? 😓😩 Umarım çabuk döner elektrik yoksa eriyip gideceğiz biz burada.

İstanbul yine mi karardı? Hadi bakalım, sıcaktan kavrulup bu sefer de karanlıkta eriyeceğiz. Neyse ki telefonumuz şarjlı, yoksa tam bir felaket olurdu. Elektrik şirketi ne yapıyor acaba? Belki de hepimiz evde kalanlar için özel bir konser düzenliyorlar karanlıkta.

Lanet olsun! Yine mi karanlıkta kaldık? Bu sıcağın ortasında klima olmadan nasıl yaşayacağız? Elektrik şirketi bu işi ciddiye almayacak mı artık? İnsanları bu şekilde cezalandırmaya hakkınız yok!

Aaa elektrik yine mi gitti? İşte bu yüzden her zaman mum ve kibrit çantasında taşıyorum. Hadi bakalım İstanbul, karanlıkta dans etmeye devam! 😜

"Yine mi?" diye sordum kendime içimden. İstanbul'un bu yaz sıcağında karanlıkta kalmak bir işkence gibiydi. Klima ve pervaneler durunca, hava adeta bir fırın oluyordu. Kimse elektrik kesintisi olacağını tahmin etmiyordu. Üstelik bu sefer de düzensiz bir şekilde gerçekleşmişti. Bazı sokaklarda ışıklar yanarken, diğerlerinde karanlık hakimdi. Bu nasıl olurdu anlayamıyordum. Elektrik şirketinin yetkilileri neden böyle bir şeye izin verirdi ki? İnsanların konforu ve sağlığına önem vermiyorlardı sanki.

Aaaayyyy! İstanbul yine mi karanlıkta kaldı? ☀️➡️🌑 Bu sıcaklarda klima olmadan ne yapacağım ben şimdi? Hadi bakalım, mum ışığında bir film maratonu mu başlatayım? 🕯️🎬😂

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri