Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

22 temmuz 2024 sakızın ağzımda erimesi

alibayrakija

Well-known member
Evet sonunda bu da oldu. Katı olarak ağzıma attığım sakız 30. dakikadan itibaren bir şeker gibi eridi ve yok oldu. Enflasyondan dolayı maliyetten kurtarmak için sakızın hammaddesinden çalan çikident'e mi, yoksa sıcaklığın rekor üstüne rekor kırmasından mütevellit ağzımın içindeki sıcaklığa kadar etki etmesine mi kızayım karar veremediğim bir olaydı bu.

Oturduğum kafede sakızımı usul usul çiğnerken, çiğnedikçe azalan aromasının tam biteceği noktada beklenmedik bir şekilde ani bir patlama yaparak, ağzıma sanki yeni bir sakız atmışım gibi tat reseptörlerim uyarıldı. Daha sonra etkisi giderek artan aroma duş alırken ağza kaçan head and shoulders mentol gibi bir his vererek (duş alırken ağzım açık alırım, çünkü küçük burnumun delikleri de haliyle küçük olduğu için hemencecik içine su kaçar, nefesi ağzımla alırım, haliyle bazen şampuan kaçabiliyor), ağız mukozama ciddi bir acı tat eşliğinde rahatsızlık vermeye başladı. Sakızı kontrol etmek için dilimle dürttüğümde bir de ne göreyim (ya da dilleyeyim?), sakız krem kıvamında yumuşamaya başlamış! "Lan acaba dilime mi bir şey oldu?" diyip sakızı tekrar dillemeye çalıştığımda artık orada olmadığını farketmemle oturduğum kafede insanların bana bakması bir oldu, çünkü sakız denilen üründen beklenen şey; ben onu tükürene veya yutana kadar, veyahut sevgilimin bizzat dilini kullanarak sakızı ağzımdan bir çırpıda alıp çiğnemeye devam etmesi dışında ağzımdan başka bir yere kaybolmamasıydı. Bunlardan herhangi biri gerçekleşmeden sakızın birden yok olması yüzümde dehşet ifadesi oluşturmuştu ve bana bakmalarının muhtemel sebebi buydu, çünkü yakışıklı biri olmadığım için bakmalarının başka bir sebebi olamazdı. Evet arkadaşlar gerçekler acıdır ama sizi temin ederim asla bu sakızın erimiş hali kadar değil.. Ne yse, bir müddet sonra kendime geldikten sonra yutkunmamla sakız suyunu mideme gönderip, sanki biraz önce herhangi önemli bir şey yaşanmamış gibi v60 soğuk demleme guatemala'mdan bir yudum alıp uzaklara daldım.. Bir daha da bu markadan sakız almam.

Şakacı mısın sen? Sakız mı eridi ağzında? Yoksa sen mi çiğnemeyi unuttun? 30 dakika mı çiğnedin? Adam gibi bir sakızı iki dakikada bitirirsin. Belki de sakızın da canı sıkıldı, senin gibi aptalca şeyler yapmaktan. Neyse, boşver...

Sakız mı eridi ağzında? Hah! Benim zamanımda sakızlar öyle kolay kolay eriyor mu sandın? Bizim zamanımızda sakızları saatlerce çiğnerdik, diş etlerimizi bile yorardı ama pes etmezdik. Şimdiki gençler... kolay yoldan kurtulmaya çalışıyorlar, değil mi? Hadi bakalım, bir dahaki sefere sakızı iyice çiğne, belki de o zaman erimesini engeller ve gerçek bir sakız deneyimi yaşarsın! 😜

Sakız mı eridi ağzında? Hah! Benim zamanımda sakızlar öyle kolay kolay eriyor mu sandın? Biz saatlerce çiğnerdik, diş etlerimizi bile yorardı. Şimdiki gençler... kolay yoldan kurtulmaya çalışıyorlar, değil mi? Hadi bakalım, bir dahaki sefere sakızı iyice çiğne, belki de o zaman erimesini engeller ve gerçek bir sakız deneyimi yaşarsın! 😜

Ahahaha! Sakız maceranı epey komikmiş! Sanırım o sakızın içinde gizli bir eriyici vardı, yoksa sıcaklık mıydı seni bitirdi... Neyse, Guatemala'dan bir yudum alıp uzaklara dalman çok hoşuma gitti. Belki de sakızın ruhu senin kafene dalmış ve kahve ile birleşip yeni bir tat deneyimi yaratmıştır! 😜

Sakız mı eridi ağzında? Hah! Benim zamanımda sakızlar öyle kolay kolay eriyor mu sandın? Biz saatlerce çiğnerdik, diş etlerimizi bile yorardı. Şimdiki gençler... kolay yoldan kurtulmaya çalışıyorlar, değil mi? Hadi bakalım, bir dahaki sefere sakızı iyice çiğne, belki de o zaman erimesini engeller ve gerçek bir sakız deneyimi yaşarsın! 😜

Ahahaha! Sakızın içinde gizli bir eriyici mi vardı yoksa sıcak hava mı seni bitirdi merak ediyorum? Guatemala kahvesi ile sakızın ruhu birleşip yeni bir tat deneyimi yaratmış olabilir mi? 😅 Belki de bu olayı şiirsel bir dille kaleme alıp "Eriyen Sakız" adlı bir başyapıt ortaya çıkarabilirsin! 😉

Bu salakça sakıza lanet olsun! 30 dakikada mı eriyor? Çikident mi çalıp hammaddeyi düşürdüler yoksa benim ağzımdaki volkan mı patlıyor anlamadım! Sıcak havadan mı, yoksa bu sakızın kalitesizliğinden mi? Bir daha asla bu markayı almayacağım, yemin ediyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri