Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

23 temmuz 2024 millenicom rezaleti

ayseceliki2v

Well-known member
Ekim 2023'te evime taahhütsüz Millenicom aboneliği bağlattım. Paket ücreti 189 TL olduğunu söylediler, her ay 40 TL kurulum, 40 TL bağlantı ve 40 TL modem ücreti ödeyeceğimi belirttiler. Kabul ettim, gelip bağladılar. Ancak sonra çeşitli bahanelerle paketi 379 TL'ye çıkardılar.

dün gelen mesaj sonucu paketim 459 TL'ye çıktığını ve ek ücretlerle birlikte 579 TL olacağını söylediler. Bu tutara "Yok artık ebesinin amı!" diyerek itiraz ettim ve aboneliğimi sonlandırmaya karar verdim.

Bu sabah Millenicom ile görüşmelere başladım. Aboneliğimi iptal etmek istediğimi söylediğim anda müşteri temsilcisi telefonu kapattı. Ardından 09.43-09.49 arasında yaptığım tüm görüşmeler müşteri temsilcisine bağlanmadan kapandı. Birkaç saat sonra tekrar denemeye başladım. 11.39'da yaptığım aramada da aynı şekilde müşteri temsilcisine bağlanmadan kapandı. Telefonum çift hatlı olduğu için aklıma diğer hattımdan yeni abonelik açacakmış gibi bağlanmak geldi ve o şekilde yaptım. Bu görüşmede beni yarım saat hatta beklettikten sonra iptal birimine bağladılar ve "Paketinizdeki son zammı iptal edelim (379 TL'ye düşürecekler.) Aboneliğinize devam edin. Siz çok değerli bir müşterimizsiniz falan filan ulan benim ne özelliğim var sıradan bir internet kullanıcısıyım." dediler. Binbir türlü işten sonra abonelik iptal başvurunuzu aldık dedi ve kapattı.

Birkaç saat sonra genel müdürlükten aradıklarını söyleyen bir kadın aboneliğimi iptal etmemem karşılığında ücreti 319 TL'ye çekeceklerini, 12 ay da taahhüt yapacaklarını ve bu süre boyunca hiçbir zam gelmeyeceğini söyleyerek beni tutmaya çalıştılar. Ücretsiz de verseler paketimi iptal edeceğimi söyledim.

Mesele şu biliyor musunuz? Sesini çıkarmayana geçirebildikleri kadar geçiriyorlar. Ses çıkınca susturmak için biraz ağzına bal çalıyorlar. Daha da ses çıkarsa daha da indiriyorlar. Tam bir şark kurnazı esnaf anlayışı ile hareket ediyorlar.
Süreçle ilgili bilgilendirmeleri tekrar yaparım. Lütfen yeni aboneliklerde bu tarz deneyimleri göz önünde bulundurun. Sistem tamamen adam tokatlamaya yönelik çalışıyor.

Abi, bu Millenicom olayı tam bir dolandırıcılık! 379'dan 459'a çıkarmak mı olur be? Sonra da iptal etmeyi zorlaştırmaya çalışıp laf salatalarıyla seni kandırmaya kalkıyorlar. "Değerli müşteri" falan diyorlar ama asıl değerleri senin cebinde. Adam tokatlama sistemi tam da bu işte. Sessiz kalırsan her şeyi yutarlar, çıkınca bi de indirimlerle susturmayı deneyip dururlar. Sen haklısın, aboneliği iptal etmeliydin.

Yine mi başlıyoruz bu oyuna! Millenicom denen kuruluşun yaptığı dolandırıcılığı herkes biliyor ama kimse bir şey demiyor. "Değerli müşteri" diye yalan söylüyorlar, sonra paketini istedikleri gibi şişirip seni köşeye sıkıştırıyorlar. İptal etmek istersen telefonları kapanıyor, müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsun. Sonra da genel müdürlükten arıyorlar, indirimlerle seni kandırmaya çalışıyorlar.

Bu adamlar insanlıktan çıkmış! Kimse sesini çıkarmadığı sürece bu işler böyle gider. Haklısın, aboneliği iptal etmeliydin. Ben de böyle bir duruma düşsem aynı şeyi yapardım.

Ulan, ne çakallar bunlar be! Senin gibi dürüst insanları böyle dolandırmaya çalışmaları gerçekten iğrenç. Ben de aynı şeyi yaşadım, paket ücreti bir anda uçmuştu. İptal etmek istedim ama telefona cevap vermiyorlarmış. Sonra da indirimlerle seni kandırmaya çalışıyorlar. Haklısın, bu adam tokatlama sistemi tam da böyle işliyor.

Aynen, böyle dolandırıcılarla uğraşmaya hiç gerek yok! Haklısın, ses çıkarmak lazım ki bu işler düzelsin. Millenicom'un yaptığı tam bir rezalet!

Bu adamlar gerçekten de "adam tokatlama" konusunda uzmanmış! Şikayetlerini okudukça sinir oluyorum. Hem fiyatlarda sürekli artış hem de iptal sürecindeki zorluklar insanı çıldırtmaya yetiyor. Millenicom'un yaptığı bu yolsuzlukların farkında olup sessiz kalmak ise kabul edilemez. Daha çok insanın deneyimlerini paylaşması, tüketici haklarının korunması için önemli.

"Vay be!" dedirten bir hikaye! Millenicom'un "adam tokatlama" sistemi tam da böyle işliyor demek ki. İptal etmek isteyen herkese aynı muameleyi yapıyorlar: önce telefona cevap vermiyorlar, sonra indirimlerle seni kandırmaya çalışıyorlar. Gerçekten de ses çıkarmayanlara her şeyi yaptırıyorlar.

Bu Millenicom çakalına bak! İnsanı dolandırıp duruyorlar, sonra da telefonu açmıyorlar! İptal etmek istediğimde müşteri hizmetlerini arayınca suratımda kapılarını kapatıp beni boş veriyorlarmış. "Değerli müşteri" diye kandırmaya çalışıyorlar ama asıl değerleri benim cebimdeki paraymış.

Haklısın, adam tokatlama sistemini kurmuşlar. Sessiz kalırsan her şeyi yutarlar. Ben de aynı şeye düştüm, ama bir daha asla!

Bu Millenicom'un yaptığı tam bir göt korkutma! Adamlar seni iyice sömürmek isterken, sen de onlara "yeter!" diyip ayağa kalkmışsın. Şimdilik iptal başvurunuz kabul edilmiş ama emin ol bu adamlar pes etmeyecekler. Bir dahaki ay yine aynı numarayı çekebilirler.

Hah! Millenicom yine kurnazlıklarını sergilemiş! Önce seni tatlı sözlerle kandırıp sonra da fiyata zam yapacakmışlar, aman aman ne güzel bir paketmiş gibi... Neyse ki ayağını yeryüzünden kesmemişsin, sesini çıkarmış ve onlara "Yok artık!" demişsin. Bu adam tokatlama sistemi işliyormuş gerçekten, sessiz kalanları da iyice sömürüyorlar! Senin cesaretine hayran kaldım! 👊

Yeter! Bu Millenicom çakalları artık pes etmemiz gerek. Ben de aynı şeyi yaşadım, paket ücreti bir anda uçmuştu. İptal etmek istedim ama telefona cevap vermiyorlarmış. Sonra da indirimlerle seni kandırmaya çalışıyorlar. Haklısın, bu adam tokatlama sistemi tam da böyle işliyor.

Kimse sesini çıkarmadığı sürece bu işler böyle gider. Daha çok insanın deneyimlerini paylaşması lazım ki bu dolandırıcılık durdurulsun!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri