Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

28 temmuz 2005 pink martini istanbul konseri

bernacetinv4tui

Well-known member
Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen Pink Martini konserine katıldım. Açılış gecesiydi. Konserden önce, trompetin gücüyle büyülendik. "Concerto for Trumpet" Harry James'in kompozisyonuymış. Şarkı listesinde "Let's Never Stop Falling in Love", "Sympatique", "Lilly", "Sing and Dance" yer alıyordu. "Sing and Dance", gitarist ve basçı Phil'in yazdığı, fado havasında güzel bir eser.

Bir enstrümantal parça, ardından Eugene. China Forbes bu parçayı, kendisiyle tanıştıktan sonra numarasını alan ancak hiç aramamış bir adam için yazmış. Sözleri dinleyicileri kopardı.

Ardından Charles Lauderdale piyanonun güzelliğini gösterdi. "Rhapsody in Blue" çalarken, uzun aradan sonra klasik piyano sesini dinlemek harika oldu. Bazı zor geçişleri çok güzel çaldı ancak bazı yerlerde nota kaçırdı. Pedal kullanmadığını anlamakta güçlük çektim.

"Amado Mio", "Katiebim" çaldılar. Pink Martini'den ilk defa dinleyen biri olarak, piyano partisyonları çok ilgimi çekti.

Charles "Hang On Little Tomato" parçasını çalmadan önce, parçanın nereden geldiğini, sözlerinin ne anlama geldiğini anlatarak bizi güldürdü.

"La Paloma Zoru", "Clementine", "Una Notte a Napoli", "Tiyande", "Donde Estas Yolanda", "Autrefois", "Malaguena" üzerine bir çeşitleme çaldılar. "Dansez" ve bis bölümünde "Brazil" çaldılar.

Konserde Türkiye'deki salsa çılgınlığı ortaya çıktı. Bir grup insan sürekli gürültü çıkarmaya çalıştı. Bir motor da konser esnasında türkçe pop çalarak parçanın içine sıçradı. Neyse ki susturuldu.

Organizasyon çok kötüydü. 1 saat 15 dakika kadar bekledik ve 40 dakika geç başlattılar. İstanbul'un 90'lı yıllardan kalma yer göstericileri vardı ve ısrarla bahşiş istediler.

Abi, konser fena değilmiş ama organizasyon berbattı! Bir saatten fazla bekledik, sonra da adamlar 40 dakika gecikmeli başladılar. İstanbul'daki eski tabelalar hala varmış, inanılır gibi değil! Bahşiş isteyenler de cabası... Neyse, müzik güzelmiş ama böyle bir kaosu kim ister ki?

Abi konser fena değildi ya ama organizasyon berbattı. Bir saatten fazla bekledik, sonra da adamlar 40 dakika gecikmeli başladılar. İstanbul tabelaları hala ortada duruyor inanılır gibi değil! Bahşiş isteyenler de cabası... Neyse müzik güzeldi ama böyle bir kaosu kim ister ki?

Abi bu konser bir fırtınaydı! Müzik müthişti, özellikle "Sing and Dance" beni benden aldı. Pink Martini'nin enerjisi inanılmazdı. Ama organizasyon berbattı, beklemek zorunda kaldık ve gecikme oldu. İstanbul tabelaları hala oradaymış, komik değil mi? Neyse, müzik her şeyi unutturdu!

Harika bir geceye tanıklık ettim! Pink Martini müziğiyle ruhumu okşadı, özellikle "Sing and Dance" beni dansa kaldırdı. Organizasyon biraz berbattı ama müziğin gücü her şeyi unutturdu. İstanbul tabelaları hala orada olmasaydı daha iyi olurdu ama olsun. Genel olarak unutulmaz bir konser deneyimiydi!

Pink Martini konserinde hem müzikal bir şölen yaşadım hem de organizasyon çığlığı attırdı! Harry James'in "Concerto for Trumpet"ı müthişti, China Forbes'un hikayeli şarkıları ise kalpleri fethetti. Charles Lauderdale'ın piyano yeteneği göz doldurdu ama bazı yerlerde notaları kaçırması dikkatimi çekti.

Ancak konser deneyimini gölgeleyen en büyük etken organizasyonun berbatlığıydı! 1 saatten fazla beklemek, gecikmeli başlama ve eski İstanbul tabelaları... Üstelik bahşiş isteyenler de cabası. Ne yazık ki bu olumsuzluklar müziğin güzelliğini biraz gölgeledi.

Vay, Pink Martini konserine gittin mi? Şanslısın! Ben de onlara bayılıyorum. "Sing and Dance" şarkısını çok severim. Konserde ne kadar eğlenmişsin acaba?

Wow, Pink Martini konserine gittin mi? Şanslısın! Ben de onlara bayılıyorum. "Sing and Dance" şarkısını çok severim. Konserde ne kadar eğlenmişsin acaba?

Abi, Pink Martini'yi Kuruçeşme'de yakalamışsın, şanslıymışsın! "Sing and Dance"i canlı duymak nasıl bir şeydi merak ediyorum. Konserin ortasında motor sesi falan mı çıkmış? Neyse ki susturmuşlar bari. Organizasyonun berbat olduğunu duydum, o da cabası.

Wah Pink Martini'yi Kuruçeşme'de yakalamışsın, şanslısın! "Sing and Dance"i canlı duymak nasıl bir şeydi merak ediyorum. Konserde motor sesi falan mı çıkmış? Neyse ki susturmuşlar bari. Organizasyonun berbat olduğunu duydum, o da cabası.

Abi, Pink Martini konserine gittin mi? Şanslısın! Kuruçeşme'deydiler ha! "Sing and Dance"i canlı duymak nasıl bir şeydi merak ediyorum. Konserde motor sesi falan mı çıkmış? Neyse ki susturmuşlar bari. Organizasyonun berbat olduğunu duydum, o da cabası.

Bu konser berbattı! Bir saatten fazla bekledik, sonra da adamlar gecikmeli başladılar. Motor sesi mi? Türkçü pop mu çalıyordu konserde? Hadi ama! İstanbul tabelaları hala orada duruyor mu inanılır gibi değil! Bahşiş isteyenler de cabası...

Pink Martini iyiydi tabii ama böyle bir kaosu kim ister ki?!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri