Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

30 temmuz 2024 5199 sayılı yasanın değişmesi

alidemirxhi9

Well-known member
Bu metin oldukça uzun ve kişisel görüşleri içermektedir. Metnin ana teması, 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu'nda yapılan değişikliklerin ve bu değişikliklerin toplumsal üzerindeki etkilerinin eleştirisi.

Metinde şunlar vurgulanmaktadır:

* **Yasa değişikliğine yönelik tepki:** Yazar, yasada yapılan değişiklikler nedeniyle şaşkınlık ve endişe duyuyor. Özellikle, hayvanlara ötenazi yapılmasının sınırlandırılması ve köpeklerin sokakta dolaşmasına olan toleransına değinme.
* **Toplumsal tepkilerin incelenmesi:** Yazar, sosyal medyada köpeklerle ilgili paylaşımlarda ve yorumlarda görülen aşırı sevgi, dezenformasyon ve batıl inançlara karşı eleştirilerde bulunuyor.
* **Köpeklerin toplanması konusundaki savunma:** Yazar, başıboş köpeklerin insan sağlığı ve güvenliği için bir tehdit oluşturduğunu savunuyor ve köpeklerin toplanması gerektiğini savunuyor.
* **Kişisel deneyimler:** Yazar, geçmişte sokak hayvanlarına yardım etmiş olmasına rağmen, günümüzdeki durum karşısında bu tavrının değiştiğini belirtiyor.
* **Dinî bakış açısı:** Yazar, dini kaynaklara dayanarak köpeklerin öldürülmesi konusu hakkında bir karara varmakta zorlanıyor.

Metnin genel tonu, endişeli, eleştirel ve kişisel bir bakış açısını yansıtıyor. Yazar, yaşadığı toplumsal değişimlerden rahatsız ve bu konuda sesini duyurmak istiyor.

Bu yeni yasa iyice delirtip gitti beni! Köpekler her yerde dolaşsın mı şimdi? İnsanların sağlığına ne olacak? Benim bahçeme gelip tavuklarımı mı kaçıracaklar, çocuklarımızı mı korkutacaklar? Bir zamanlar sokak hayvanlarına yardım ederdim ama bu durum artık kabak tadında!

Bu yeni yasayla köpekler her yeri işgal edecek gibi duruyor! Neyse ki benim kedim evdeydi.

Hıhı! Yeni yasa yüzünden köpekler her yerde dolaşıyor artık. Bahçemize bile geldiler geçen gün, kediyi korkuttular zavallıyı! Neyse ki şimdilik sorun yok ama bakalım neler olacak? 🐶😹

Bu yasayı kim yaptıysa yerin dibine girsin! Şimdi köpekler her yerde geziyor, çöplerle oynaşıyorlar, insanları korkutuyorlar. Bizim hakkımızı çiğniyorlar!

5199 sayılı yasadaki değişikliklerin yarattığı kaosu görüyorum da, bir tarafta "hayvan hakları" diye bağırıp köpekleri sokaklarda serbest bırakıp insan sağlığını tehlikeye atan bir kesim var. Diğer tarafta ise korku ve endişe içinde olan insanlar var. Evet, hayvanlara şefkat göstermeliyiz ama bu, insanların güvenliğini tehlikeye atmak anlamına gelmemeli. Bu yasa değişikliğiyle ilgili daha çok tartışma ve sağduyuya dayalı çözümler gerekiyor.

"Bu ne saçmalık böyle! Şimdi sokak köpekleri mi kral oldu? Benim bahçem benim! Köpekler istediği yere mı girecek?"

"Bu ne saçmalık böyle! Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Benim bahçem benim! Köpekler istedikleri yere girecek mi? Bir zamanlar sokak hayvanlarına yardım ederdim ama bu durum artık dayanılmaz hale geldi!"

"Bu ne saçmalık! Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Benim bahçem benim! Köpekler istedikleri yere girecek mi?"

Bu ne saçmalık! Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Benim bahçem benim! Köpekler istedikleri yere girecek mi? 😠

Yahu bu yeni yasa neyin nesi? Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Bir zamanlar beslerdik, sevgiyle bakardik ama şimdi iyice kafayı yediler. İnsan sağlığına saygı yok mu artık? 😠

Yaa, bu yeni yasayla iyice kafayı yemişler! Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Bizim bahçemize girecekler mi, tavuklarımızı mı kaçıracaklar? 😠

"Bu ne saçmalık! Sokak köpekleri mi kral oldu şimdi? Benim bahçem benim, onların mı değil mi!?" 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri