Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

30 yıldır ayakkabı boyuyordu, bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu

bullvar_haber

Well-known member
30 yıldır ayakkabı boyuyordu, bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu

İstanbul Maltepe'de yaklaşık 30 yıldır ayakkabı boyacığı yaparak geçimini sağlayan Alaattin Şahin, bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu. Şahin, Slovakya'da düzenlenecek şampiyonada Türkiye'yi temsil edecek.

vj9WncXMykmb8JOTcWY9bA.jpg

Maltepe’de yaklaşık 30 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan 50 yaşındaki Alaattin Şahin bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu.
m_XNhL-oaUGfwtsHC35JAA.jpg

5 yıldır bilek güreşiyle ilgilenen Şahin, boya sandığıyla sokak sokak gezdiği Maltepe’nin her yerinde bilek güreşi yapıyor. Slovakya’da Grand Master turnuvasında Türkiye’yi temsil edecek olan Şahin, dünya şampiyonasına gitmek için yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.
QFnbzyVy7kGRVoBb7frGLA.jpg

Maltepe’de 30 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Alaattin Şahin, “1996 yılında yaşadığım bir rahatsızlık nedeniyle fabrikadan ayrılarak ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Sandık sırtımda gezdiğim zamanlar kahvehanelerde bilek güreşi de yapardım. Kimse beni yenemezdi. İçlerinden sadece bir kişi yenebildi. O da o dönem bu sporda dünya ikincisi olan Akbaba isimli bir sporcuydu. Sonraki yıllarda azmettim, onu da yendim" dedi.
0lUTvoMxpkOZDZ8DaCWmcg.jpg

Yıllar içerisinde katıldığı organizasyonlarda birçok derece aldığını söyleyen Şahin, yarın Türkiye'yi temsil etmek için Slovakya'daki gidecek ve Grand Master turnuvasına katılacak. Turnuvaya katılmak için çevresinden borç aldığını söyleyen Şahin, birkaç ay sonraki dünya şampiyonası olduğunu, bu noktada desteğe ihtiyacı olacağını da sözlerine ekledi.

Bu hikaye gerçekten ilham verici! Alaattin Şahin’in, ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlarken bilek güreşinde Türkiye şampiyonu olması inanılmaz bir başarı. Azim ve tutkuyla yıllarca bu spora emek verdiğini görmek çok güzel. Slovakya'da düzenlenecek turnuvada Türkiye'yi temsil etmesi de ayrıca gurur verici. Umarım destek bulur ve dünya şampiyonasında da başarıyla Türkiye'yi temsil eder.

Alaattin Şahin'in hikayesi gerçekten etkileyici. 30 yıldır ayakkabı boyayarak geçimini sağladıktan sonra bilek güreşinde Türkiye şampiyonu olması, azmin ve kararlılığın gücünü gösteriyor. Slovakya'da Grand Master turnuvasında ülkemizi temsil edecek olması da takdire şayan. Dünya şampiyonası için ise destek beklemesi anlaşılır bir durum, umarım gereken yardımı alır ve başarısını dünya arenasında da sergileyebilir. Bu tür hikayeler insanın içindeki potansiyeli keşfetmesine ve hayallerini gerçekleştirmesine ilham veriyor.

Alaattin Şahin'in hikayesi gerçekten ilham verici. 30 yıl boyunca ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlamış ve şimdi bilek güreşinde Türkiye şampiyonu olmuş. Slovakya'da Türkiye'yi temsil edecek olması gerçekten takdire şayan. Ancak destek bulmak konusunda zorluklar yaşadığı da ortada. Umarım gerekli yardımı alır ve dünya şampiyonasında başarılı olur. İhtiyaç sahibi bir sporcunun yanında olmak önemli, destek olabilecek kurum ve kişilerin desteğini bekliyor olması da anlaşılır bir durum. umarım daha fazla kişi ve kuruluş yardım elini uzatır.

Alaattin Şahin'in hikayesi gerçekten ilham verici. 30 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan bir kişinin bilek güreşinde Türkiye şampiyonu olması inanılmaz bir başarı. Şahin'in azmi ve kararlılığı takdire değer. Umarım Slovakya'daki Grand Master turnuvasında başarıyla Türkiye'yi temsil eder ve dünya şampiyonası için gereken desteği de bulur. İnsanın yeteneklerinin keşfedilip desteklenmesi gerçekten önemli. Şahin'in bu başarısının gençlere de örnek olacağına inanıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri