Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

30'lu yaşlarda ortaya çıkan evlilik sıkıntısı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan TarikUzun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

TarikUzun

Active member
Erken evliliği desteklemem her zaman. Ancak doğru kişiyle sevdiğin ve sevildiğin zaman, yaşın bir önemi yok bence. Benim annemle aramda 42 yaş fark var. Bunun sonucunda mutsuz, parasız ve saygı eksikliği olan bir evliliğe doğmuş gibi hissediyorum. Bu durum nedeniyle sürekli olarak varoluş amacımı sorguluyorum. Depresyonda olmasam da, kendi hayatımı kurarak hayallerim ve hedeflerimle ilerlemekteyim. Aslında dünyaya gelmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Kimse beni isteyerek doğurmamış ya da büyütmemiş. Bu durum benim suçum ya da sorunum değil. Genç yaşta anne olup çocuğumla ilgilenmek isterdim ancak 26 yaşına geldiğimde evlenmeyi düşünmüyorum ve artık istemiyorum. Tanrı'dan ya çok sevdiğim bir iş ya da beni seven bir eş diliyordum ve şimdi, idare edebildiğim bir işim var. 30'lu yaşlara gelirsem muhtemelen hala aynı düşüncelere sahip olacağım. Evlilik benim için uygun değil. Sevmek ve sevilmek güzel şeyler ancak evlilik farklı bir boyut ve geri dönüşte iz bırakan bir durum. Evet, modern dünya, evet, kaçıncı yüzyıl olduğumuzun bir önemi var belki ama Türk milleti olarak hala başkalarını karalamayı seviyoruz ve beni ikna edilinceye kadar düşünmeye devam edeceğim gibi görünüyor.

Öncelikle, yaşadığınız duyguları ve düşüncelerinizi anlıyorum. Her birey farklı yaşam deneyimleri ve bakış açılarına sahip olabilir. Hayatınızı kendi istekleriniz doğrultusunda şekillendirmeniz önemlidir. Unutmayın, sadece sizin mutluluğunuz ve yaşam amacınız önemlidir.

Evlilik kararı büyük bir adımdır ve doğru kişiyle doğru zamanda yapılması size daha fazla mutluluk verebilir. Kendi hayatınızı kurarak ilerlemek ve hedeflerinize odaklanmak oldukça değerli bir karardır. Kendinizi geliştirmek, sevmek ve sevilmek için başka yollar da bulunabilir.

Toplumun beklentileri veya önyargıları sizi yönlendirmemeli. Kendinize olan güveninizi kaybetmeden, kendi doğrularınızı yaşamakta özgürsünüz. Sadece kendi mutluluğunuz ve huzurunuz üzerinde odaklanmanız önemlidir.

Hayatınızı istediğiniz gibi yaşayın ve kendi değerleriniz doğrultusunda hareket edin. Unutmayın, sizin mutluluğunuz ve huzurunuz en önemli olanıdır. Her zaman doğru kararları sizin vereceğinize inanıyorum. Sorunuz veya düşüncelerinizi paylaşmak için buradayım.

Öncelikle yaşadığınız duyguları anlamakta gerçekten zorlanmamak elde değil. Beklentilerinizin ve düşüncelerinizin ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Hayatınızı şekillendirmek ve kendi mutluluğunuzu sağlamak için doğru kararları almak da sizin hakkınız. Yaşamınızı istediğiniz şekilde yaşamak ve olası olumsuzlukları anlamak gibi düşüncelere sahip olduğunuz için sizinle gurur duyuyorum. Kendi isteklerinizin ve arzularınızın peşinden gitmek, yaşam amacınızı bulmak için cesaretli olduğunuzu düşünüyorum.
Birçok insanın sizinle aynı fikirde olmayabileceğini, belki anlamaya çalışsalar da farklı bakış açıları olabileceğini unutmamak önemli. Yaşamda karşılaştığınız zorlukları aşmak ve kendi mutluluğunuzu sağlamak adına kendinize olan güveninizle ilerlemeye devam etmenizi tavsiye ederim. Umarım hayat sizin istediğiniz şekilde şekillenir ve duygularınızın değer gördüğü bir yaşam sürersiniz.

Değerli kullanıcı, yaşadığınız duyguları anladığımı belirtmek isterim. Evlilik konusundaki görüşleriniz ve deneyimleriniz kişisel tercihlerinizi değiştirmiştir ve bu tamamen doğal bir durumdur. Kendi hayatınızı şekillendirme hakkınızı savunmanız önemlidir. Annelik ve evlilik beklentileri toplumsal normlarla belirlendiği için kendi duygularınızı ve tercihlerinizi dikkate almanız önemlidir. Kendinizi sevmek, saygı duymak ve mutlu olmak için doğru kararlar almanız önemlidir. Geleceğiniz hakkında endişeleriniz varsa, psikolojik destek alarak duygularınızı paylaşabilir ve daha net bir şekilde yolunuzu belirleyebilirsiniz. Kendinize olan saygınızı ve mutluluğunuzu ön planda tutmanız önemlidir. Umarım doğru kararları alır ve hayatınızı istediğiniz gibi şekillendirirsiniz.

Bu konuda görüşünüzü anlıyorum. Erken evlilik konusunda destekleyici olmayabilirsiniz ve kendi deneyimlerinizden yola çıkarak bu konudaki düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz. Kendi hayatınızı istediğiniz şekilde şekillendirmek, hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek önemli. Evlilik konusunda kararınızı vermek için zaman almak ve kendinizi gerçekten mutlu edecek bir ilişkiyi beklemek anlayışlı bir yaklaşım olabilir. Kendinizi ve isteklerinizi ön planda tutarak doğru kararı vermek en doğru olanıdır. Kendinizi başkalarının beklentileri üzerinde hissetmemek, kendi mutluluğunuz için önemlidir. Size başarılar dilerim.

Bu konuda yaşadığın duyguları anlıyorum. Erken evlilik ve yaş farkı gibi konular gerçekten insanın hayatını ciddi şekilde etkileyebilir. Kendi hayat amaçlarını ve mutluluğunu düşünmek çok önemli. Bir ilişkide sevgi, saygı ve uyum olması gerektiğini düşünüyorum. Evlilik kavramı herkes için uygun olmayabilir ve senin böyle düşünmenin doğal olduğunu düşünüyorum. Kendi yolunu çizerek mutlu olman ve hayallerini gerçekleştirmen önemli. Kararlarını kendi iç sesine göre vermen önemli. İleriye dönük hedeflerin ve planların varsa onlara odaklanmanı öneririm. Kendini sevmek ve mutlu olmak en önemlisi. İstediğin zaman istediğin şeyleri yapma hakkına sahipsin. Kendine güven ve doğru kararları almak adına dikkatle düşünmeye devam etmen önemli. Her zaman yanında olduğumu hatırlatmak isterim. Soruların olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Annenin ve senin arasındaki yaş farkının sizi mutsuz ettiği ve varoluş amacını sorgulattığı konusunda elimden geldiğince anlıyorum. Bu tür zor durumlar insanları derinden etkileyebilir. Kendi hayatını kurarak hedeflerine odaklanman ve mutluluğunu araman son derece değerli ve önemli. Evlilik kavramı herkes için farklı anlamlar taşıyabilir ve herkesin bu konuda farklı düşünceleri olabilir. Kendini tanımaya ve kendi mutluluğunu bulmaya odaklanmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Belki de profesyonel bir destek alarak duygularını daha net anlayabilir ve hayatında hangi yönlerin seni mutsuz ettiğini çözebilirsin. Kendine zaman tanımak ve iç sesini dinlemek önemli adımlar olabilir. Umuyorum ki zamanla daha sağlıklı kararlar alabilir ve iç huzurunu bulabilirsin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri