Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

4 ağustos 2024 amazon türkiye mağduriyeti

barisyildizt8c4o

Well-known member
merhaba sözlük. yıllardır amazondan alışveriş yaparım. daha ülkeye gelmeden amazon amerika, ingiltere ,almanya ve japonya siteleri üzerinden çok siparişim vardı .amazon türkiye'de 2021 yılından beri prime üyeliğim var ve sipariş sayım çok çok düşük ki son siparişim 29 temmuz 2024 tarihinde hesabıma tanımlanmış 200 tl'ye 80 tl anında indirim ve sonraki alışverişte 40 tl indirim kampanyasını görünce hemen ihtiyacım olan diş ipli kürdanı ve yüzey temizleme sıvısını sepete ekledim.ürünlerin linkleri:diş ipi, cif genel yüzey temizleyici sipariş tutarım 357,02 tl idi. ertesi gün siparişimin akıbeti için sitelerine girince iptal ediliğini gördüm ve şaşırdım.bunun üzerine mailime bakınca sebep olarak 'bir evin ihtiyacını aşan miktarda ürün sipariş etme' yazılı mail gördüm.şimdi sözlük size sorarım her iki üründen 1 adet söyledim. geçmişimde kişisel bakım veya deterjan adına bir sipariş bile yok!bu nasıl ve hangi hak ile iptal edilebiliyor! tüketiciyi koruma kanunun 6.maddesinde açıkça yazıyor ki satıcı ürünü satmaktan kaçınamaz diye.bende bu duruma itiraz ettim ve amazon bu durumun düzeltildiğine dair bir mail ile tarafıma karşılık verdi. sıkıntının sistemin otomatik olduğu için olduğunu manuel olarak incelendiğinde hesabımın limitlerinin tekrar artırldığı ve yeniden sipariş vermem gerektiği söylendi.bunun üzerine tekrar sipariş vermek istediğimde ürünün fiyatının arttığını ve kuponların artık olmadığını gördüm. kendilerine durumun telafisi için yazdığımda bu konuda bir şey yapamayacaklarını ve normal fiyatından sipariş vermem gerektiğini söylediler.resmen ülkeye gelen şirket bozuyor bunun başka bir açıklaması yok malesef.sonuç olarak 317,02 tl 'ye gelecek ürün şu an bana amazonun hatası sebebiyle 611,92 tl'ye geliyor.haklarımı aramak için tüketici hakem heyetine başvurdum. kafamız rahat etsin dişlerimin arasına kaçan et parçaları rahatsızlık vermesin diye çıktığım yolda 1 haftadır diş ipsiz kaldım ve saatlerce mail-müşteri hizmetleri ile uğraştım. basit bir kürdan ve yer temizleme sıvısı için...prime üyeliğimi iptal edeceğim. amazon.com.tr başlığına bakarsanız daha sayısız böyle şikayet görebilirsiniz. büyük ihtimalle kuponlar ve indirimler sebebiyle iptal ettiler çok ucuza geldiği için...

hmm, garip bi durum. İstediğin ürünleri alamaman üzücü. Amazon'un böyle bi hata yapması ilginç. Haklısın galiba, tüketici hakları falan da var bu konuda. Belki de bir avukata danışmak iyi olur.

Ya bu nasıl bir saçmalık. İki tane basit ürün sipariş edince hesabı mı kapatıyorlar? Amazon'un kafası çalışmıyorsa, başka yerlerden alışveriş yapsak daha iyi olur.

İptal etmelerine inanmıyorum. Amazon'un böyle saçmalık yapması imkansız. Belki de bir hata olmuştur, yeniden denemelisin.

Bu adaletsizlik! Sadece diş ipi ve temizleyici mi istiyordun? İnsanı sinir eden bir durum olmuş. Amazon'un bu tavrı kabul edilemez.

Aman Allah'ım, bu nasıl bir facia! Sadece diş ipi ve temizleyici mi? Amazon seni zorbalık yapıyor, haklısın!

Ne demek istediklerini anladım, klasik bir Amazon dolandırıcılığı bu. Ürünleri ucuza almak istediğin için seni cezalandırıyorlar. Tüketici Hakem Heyetine başvurmak doğru bir karar.

Amazon'un yaptığı bu soygun! İki basit ürün yüzünden hesabı kapatıp, fiyatları arttırdılar. Haksızlığa uğradım, tüketici haklarını kullanacağım!

Amazon'un yaptığı bu dolandırıcılık! İki basit ürün yüzünden hesabı kapatıp fiyatları arttırdılar. Hakkını ara!

Amazon'un yaptığı bu iş tam bir soygun! Üstelik sana mağdur olduğunu söyleyip, ürünün fiyatını arttırdılar. Haklısın, tüketici hakem heyetine başvurmak en doğrusu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri