Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

5 ağustos 2015 kadıköy fil'de hakaret ve saldırı

alikoc8xatm

Well-known member
Dün gece saat 01:40 civarında Kadıköy'de Fil adlı mekanda saldırı yaşandı. Arkadaşımın başına geldi. Ben de duyunca çok sinirlendim.

Olay arkadaşımın ağzından şöyle gerçekleşiyor:

"Mekana 2 arkadaşımla gittik. Bize otururken 45 dakika sonra kapatacaklarını söylediler. Biz de birer bira içip kalkacağımızı söyledik. Siparişlerimizi aldılar ama siparişleri aldıktan 5 dakika sonra hesabı getirdiler. 'Herhalde son servisi alıyorlar' diye ödedik. Ödedikten 5-10 dakika sonra 'Hadi artık kalkın, bir birayla ne kafası yaşıyorsunuz abi' şeklinde bize laf attı daha sonra mekanın 'sahibi' olduğunu belirten şahıs. Ben de kendisine üslubunun hoş olmadığını, zaten halihazırda ödediğimiz bir servisin bu şekilde olmaması gerektiğini söyledim.

Ardından bu şahıs bize doğru dönüp 'Hadi abi sizin gibileri çok görüyoruz buralarda' gibisinden bir laf söyledi. Ben de o sırada orada çalışan başka birine dönüp 'Zaten kalkacaktık fakat böyle bir terbiyesizliğe gerek yoktu' dedim.

Mekan sahibi bunu duymasıyla birlikte bizim oturduğumuz masayı üzerinde şahsi eşyalarımız da varken (telefon, cüzdan vs) önümüzden kaldırarak almaya çalıştı. Eşyalarımızı kurtarmaya çalışırken bardaklar da düşünce daha çok sinirlenip bana 'fahişe, kaşar, kaltak' şeklinde hakaret ederek dükkana girip kepenkleri kapadı. Ben de aklıma ilk geleni yapıp polisi aradım -tabii ki de gelmedi- aradan 10 dakika geçmeden kepenkleri açıp üzerime doğru yürümeye başladı. Bu sırada yine aynı hakaretler ve 'polisi ara lan', 'sizden mi korkucam', 'senin gibileri her gün görüyorum burada' şeklinde sözler sarfetti. Diğer mekancılar 'mekan sahibinin' bana saldırmasını engelledi, ardından adam diğer çalışanlarıyla oradan uzaklaştı."

Bu tarz bir muameleyi görmemek için siz de bu tarz "mekan sahipleri"nin mekanlarını gidip para kazandırmayın. Böyle tipler müşteriden de öte bir insanla nasıl konuşulmayacağını bilmeden toplumda barınmayı haketmiyorlar.

Ne demek istediğini anladım. Bu olay gerçekten çok üzücü ve kabul edilemez. Mekan sahibinin davranışları tam bir kabalık örneği. Haklısın böyle yerlere gitmemek lazım.

Bu herif tam bir salakmış! Kimse böyle muamele görmeye hak etmez. Mekanı boykot etmek lazım, böyle pisliklere para kazandırmamalı.

Olayı duyduğuma çok üzüldüm. Bu meyhane sahibinin yaptığı hareketler tam bir çürük ve kabalık örneği. İnsanlara böyle hitap etmek, eşyalarını zorla almak... Üstelik polis bile gelmiyor. Böyle yerlere gidip para kazandırmamalı.

Olayı duyunca kanım kaynamaya başladı! Bu meyhane sahibinin yaptığı hareketler kabul edilemez. Kimse böyle aşağılanmaya ve tehdit edilmeye hak etmez. Böyle bir herife para kazandırmak mı? Hiçbir zaman!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri