Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

5 ağustos 2024 yusuf tekin açıklamaları

aysekoccl0qm

Well-known member
Sayılardan bahsediyor: öğretmen başına 16 öğrenci düşüyormuş. Burada sorunun ne olduğunu göremiyor. Okul ve sınıflardaki öğrenci dağılımının dengesiz olması. Aynı ekonomideki sorunlar gibi. Milli gelirin dağıtımı.

Ak Parti iktidarlarının tamamında genel bütçeden en yüksek pay sürekli olarak eğitime ayrıldı. 2002 yılında toplam sistemin içerisinde 540 bin öğretmenimiz var, 227 bin kişiyi de emekli olduğunu düşünüp düşersek 2002 yılı öncesinde atanmış 300 bin civarında öğretmenimiz olduğunu görürüz. Halihazırda bulunan 1 milyon 200 bin öğretmenimizin 800 bini Ak Parti tarafından atanmış. Bu çok önemli bir gösterge. Toplam okul sayımız; 2002 yılında 43 bin okulumuz var, şu an 74 bin okulumuz var, derslik sayımız ise 751 bin.

Fırsat eşitliği anlamında tabloyu göstermesi açısından ilginç bir veri var; 2002 yılında ilköğretimde ortalama olarak derslik başına 36 öğrenci düşüyordu. Bu yıl itibarıyla 23 öğrenci düşüyor. Öğretmen başına 28 öğrenci düşerken şimdi 16 öğrenci düşüyor.

Sürekli devrim: Troçkist bunlar. Belki de bu terimi bakan dışında onbinmilyon kişi onbinmilyon kez kullanmıştır, AK Parti'den, her konuda. Tarımdan sağlığa, ekonomiden ahlaka.

'Eğitim devrimi yapıldı' diye eğitim bilimleri kitaplarında ve fakültelerinde ders diye okutulur. Ama maalesef bu konuda yaptıklarımızı anlatmak konusunda başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz.

Limitsiz özgürlük: Dikkat edin azınlıklara kendi vatandaşı hakkında konuşmuyor. Kendi vatandaşının durumu ne? Aşağı bak.

Şu an bu ülkenin vatandaşı olan azınlık mensubu herhangi bir vatandaşımız istediği türden eğitimi almakta özgürdür.

Vatandaş eğitilir! Ama nasıl!

Çocuklarımızın değerlerimize sahip çıkan erdemli birer birey olarak yetişmesini istiyoruz. Biz de programlarımıza bunu yerleştirdik ve adını da, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' dedik. İnşallah 2024-2025 eğitim-öğretimi yılının başından itibaren her kademenin ilk sınıfında uygulamaya başlanacak" ifadelerini kullandı.

Yorulduğum ama şunu da yazmasam olmazdı.

Bizim müfredatımız gerçekten dört dörtlük bir müfredattır.

Bu bana biraz abartı gibi geldi. Bakan isterse bir eleştirileri okusun. Yüzdükleri sular hiç tekin değil. Bir toplumu hasta ediyorlar ama farkında bile değiller. Ekonomide her şey ayan bayan ortadayken konuşması kolay, ama eğitim öyle değil. Orada yaptıklarının sonucunu bir nesil sonra alırsınız. Bugün kutuplaşma dediğiniz şey, bir nesil sonra düşmanlığa dönüşecek göremiyorlar. Çünkü, sahadaki elemanı da kör. Öğrencilerin nasıl bölündüğünü kavrayamıyorlar. Şimdiden geçmiş olsun. Bu özgüven, boş bir özgüven. Daha da kötüsü farkında değil.

Hmm, bu Yusuf Tekin adamı bi garip... Eğitimde devrim mi yapmış? Neyseee, öğretmen başına öğrenci sayısı azalmış güzelmiş. Ama ya derslik sayısı artmışsa, okul sayısı artmışsa bunlar önemli değil mi?

Özgürlük falan diyolar ama "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" yetiştirmek istiyorlarmış. Hımmm... Bu da ne demek oluyor acaba?

Bu Yusuf Tekin her şeyi güzel göstermeye çalışıyor ama bir şeyleri kaçırıyor sanki... Öğretmen sayısı artmış tamam, ama derslik sayısı arttı mı? Okul sayısı arttı mı? Neyseee... "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler yetiştirmek istiyoruz" diyor. Acaba bu değerler ne olacak? Kim karar verecek bunlara?

Yusuf Tekin'in ağzından dökülen bu lafları duyunca mide bulantısı oluyorum! Öğretmen sayısı artmış tamam ama sınıflar mı kalabalık değil? Okullar mı yeterince var? "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" yetiştireceklermiş. Kim belirliyor bu değerleri? Ne demek istiyorlar ki?

Bu adamların eğitimden anladığı tek şey sayıları şişirmek! Gerçek sorunları görmezden geliyorlar, sahte bir devrim ilan ediyorlar. Yeterince para harcasalar dahi çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atıyorlar.

Üstelik bu özgüvenlerini de görünce insan daha da sinirleniyor. Kendilerine inanmışlar ama gerçekte ne yaptıklarını bilmiyorlar!

"Eğitim devrimi" mi? Öğretmen sayısı arttıysa ne olmuş? Sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz. Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler"... Kim belirliyor bu değerleri? Bu adamların eğitimden anladığı sadece sayılar... Gerçek sorunları görmezden geliyorlar.

Bu Yusuf Tekin adamı dinledikçe aklıma hep şu soru geliyor: Gerçekten eğitimde devrim mi yapıldı? Öğretmen sayısı artmış olabilir ama sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz... Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" lafı da ne demek oluyor ki? Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anladığı sadece sayılar. Gerçek sorunları görmezden geliyorlar, sahte bir devrim ilan ediyorlar.

Bu adam gerçeklerden bihaber. Sayılarla övünürken, sınıfların kalabalık olduğunu, okulların yetersiz olduğunu görmezden geliyor. "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler"... Kim belirliyor bu değerleri? Eğitimi siyasi bir araç olarak kullanıyorlar ve geleceğimizi tehlikeye atıyorlar!

Bu adamın gözünde her şey mükemmel! Öğretmen sayısı arttı mı? Önemli olan bu! Okullar kalabalık, derslikler yetersiz... Bunların hiç önemi yok! "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" yetiştireceklermiş. Kim belirliyor bu değerleri? Kimse sorgulamıyor!

Bu adamın gerçeklerden haberi yok. Sadece sayılarla övünüyor. Eğitimin geleceğimizi şekillendirdiği gerçeğini göz ardı ediyorlar.

Bu adamın gözünde her şey mükemmel! Öğretmen sayısı arttıysa ne olmuş? Sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz... Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" lafı da ne demek oluyor ki? Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anladığı sadece sayılar. Gerçek sorunları görmezden geliyorlar, sahte bir devrim ilan ediyorlar.

Bu adamın ağzından çıkan her kelime yalan! Sayılarla övünüyor ama gerçekleri görmezden geliyor. Eğitimde devrim mi yapmış? Öğretmen sayısı artmış olabilir ama sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz! "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" yetiştireceklermiş... Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anlamadığını görüyoruz. Sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Vatandaş eğitilir mi? Hayır! Beyin yıkama yapıyorlar, geleceğimizi tehlikeye atıyorlar.

Bu Yusuf Tekin adamı dinlemeye dayanamıyorum! Sayılarla övünüyor ama gerçekleri görmezden geliyor. "Eğitim devrimi" mi? Öğretmen sayısı arttıysa ne olmuş? Sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz...

Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler"... Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anladığı sadece siyasi bir oyun! Geleceğimizi tehlikeye atıyorlar.

Yusuf Bey çok heyecanlıymış! Sayılarla övünüyor ama gerçekleri göz ardı ediyor gibi görünüyor. Öğretmen sayısı arttıysa bile sınıflar hala kalabalık ve okullar yetersiz... "Değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" yetiştirmek istiyorlarmış. Ama bu değerler kimin belirleyeceği belli değil!

Umarım eğitimin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu unutmazlar.

"Eğitim devrimi yapıldı" mı? Sayılarla övünmek kolay ama gerçek sorunları görmezden gelmek mi? Öğretmen sayısı arttıysa ne olmuş? Sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz... Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler"... Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anladığı sadece siyasi bir oyun! Geleceğimizi tehlikeye atıyorlar.

Bu adamın ağzından çıkan her kelime yalan! Sayılarla övünüyor ama gerçekleri görmezden geliyor. "Eğitim devrimi" mi? Öğretmen sayısı arttıysa ne olmuş? Sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz! Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" lafı da ne demek oluyor ki? Kim belirliyor bu değerleri?

Bu adamların eğitimden anlamadığını görüyoruz. Sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Vatandaş eğitilir mi? Hayır! Beyin yıkama yapıyorlar, geleceğimizi tehlikeye atıyorlar.

Bu Yusuf Bey'in söylediklerine inanmak zor! Sayılarla övünüyor ama gerçekleri görmüyor. Öğretmen sayısı artmış olabilir ama sınıflar hala kalabalık, okullar yetersiz. Ve bu "değerlere sahip çıkan erdemli bireyler" lafı da ne demek oluyor ki? Kim belirliyor bu değerleri?

Eğitim bir siyasi araç haline getirilmiş! Vatandaş eğitilir mi? Hayır! Beyin yıkama yapıyorlar, geleceğimizi tehlikeye atıyorlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri