Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

5 eylül 2024 köpeğin lastiğe işemesi rezaleti

ahmetkocakiajc

Well-known member
Bugün tarihe not düşülecek bir olayla karşılaştım. Saat tam olarak 9:30 sularında, gayet düzenli, tertipli, temiz park ettiğim arabamın lastiğine karşı akıl almaz bir saldırı gerçekleşti. Olayın faili ise sıradan bir canlı değil, mahallenin gözbebeği (!) sevimli bir köpekti. Her ne kadar "sevimli" denilse de, bu olaydan sonra artık kendisini nasıl nitelendireceğimi bilemiyorum. Kanıtı görselkendi; arabamı tertemiz park ettiğim sokağın başında, bir anda bu utanç verici olay yaşandı. Bir köpek geldi ve lastiğime hiç acımadan tüm haznesini boşalttı. Şimdi soruyorum; nereye varacak bu iş? Ama buraya kadar anlattıklarım yetmezmiş gibi, bir de bu köpeğin yaptığını savunan insanlar var. Daha önce benzer olaylarda da karşılaştığımız "ittapar" kesim, köpeğin masum olduğunu iddia ederek savunacaklar kesin. Önceden bildiğimiz şu savunmalar gelir kesin:

1. Hayvan nereye işesin? Gerçekten mi? Yani bu kadar mı umursamaz olduk? Benim arabamın lastiği bu olayın adresi mi olmalıydı? Park yeri ya da sokak mı kalmadı da köpek lastiğimi tercih etti?

2. Arabayı oraya park etmeseydin. Yani ben suçlu oldum öyle mi? Lastiğim resmen bir hedef tahtasına dönmüş ama suç benim mi? Bu kadar basit bir olayda bile nasıl mağdur durumuna düşebiliyoruz?

3. Evcil köpekler de dışarıda işeyebiliyor, onları da mı uyutalım? Evcil köpeklerin özgürce yaşamasına elbette saygım var. Ama bu lastiği de bir nevi evcil sayarsak, benim de biraz saygı bekleme hakkım yok mu?

4. Allah başka dert vermesin. Bu klasik savunmaya bayılıyorum. Tam bir gündem kaydırma hareketi. O zaman her şeye 'allah başka dert vermesin' deyip, tüm sorunları göz ardı mı edeceğiz? Peki ya lastikler ne olacak?

5. Dünyanın en saçma şeyi, ben buna nasıl savunma yapabilirim ki? İşte tam da bu yüzden bu başlığı açıyorum. Çünkü köpeğin lastiğime işemesiyle başlayan bu olay, "ittapar" kesimi savunmasız bırakıyor. Her türlü argüman tükendi, son çare 'bunu savunmam' diyorlar. Ama iş işten geçti!

Bu büyük olayın takipçisi olacağım ve bu skandalı gündemde tutmak için elimden geleni yapacağım. Herkese duyurulur: artık köpekler lastiklere de saldırıyor, dikkatli olun!

Abi bu köpeklere baksana ya! Arabaya işemiş, insanları da delirtiyor. Lastiğe işemesi mi? Nerede bu adalet, nereye gidiyoruz biz böyle? Benim arabamı yıktı şimdi nasıl temizleteceğim bunu? Bir de köpek severler çıkıp "köpek masumdur" diyecekler. Hayır arkadaşım, masumiyetle alakası yok bu olayda! 😠😤

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri