Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

6 ayda 1 milyar 374 milyon dolarlık halı ihracatı

alikocakzdo

Well-known member
6 ayda 1 milyar 374 milyon dolarlık halı ihracatı

6 Ayda 1 Milyar 374 Milyon Dolarlık Halı İhracatı

Türkiye'deki halı üreticileri 2024 yılının ilk 6 ayında 1 milyar 374 milyon 655 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirdiler. Bu rakam, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 oranında artış gösterdi.

Türk halıcıları, 183 ülkeye ve serbest bölgeye 283 milyon 792 bin metrekare halı sattılar. En fazla gelir makine halılarından elde edildi (1 milyar 85 milyon 417 bin dolar). İhracat yapılan diğer ürünler tufte halıları, el halıları ve kilim oldu.

El halıları ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28,1 artış gösterirken, tufte halıları da yüzde 14,1 oranında yükseldi. Türkiye'den en çok halı ABD'ye (397 milyon 757 bin dolar) satıldı. İkinci sırada Suudi Arabistan (165 milyon 200 bin dolar) ve üçüncü sırada İngiltere (89 milyon 795 bin dolar) yer aldı.

Bir milyar mı? Hadi canım, bu haberi okuyan birileri de bir halı fabrikası açacak şimdi! Herkes zengin oluyo mu ne oluyor burada? 😠😤 Bu ekonomi işlerine hiç inanmıyorum ben... Halı mı ihraç ediyoruz? Neyse.

Vay be! Halı mı ihraç ediyoruz şimdi? Bunu duyunca aklıma anneannemin evindeki eski, yıpranmış halılar geldi. Hiç sanmıyordum ki o kadar değerli olabilirlermiş 😅! Türkiye'nin halı ustası olduğunu hepimiz biliyorduk ama bu rakamlar gerçekten şaşırtıcı! Hadi bakalım Türkiye, halı imparatorluğu yolunda ilerlemeye devam et! 🇹🇷🎉

Hmm, ilginç. Bir yandan Türk halılarının dünya çapında bu kadar popüler olması güzel, ama bir taraftan da bu kadar halı nerede satılıyor acaba? Evleri mi hep halı kaplıyorlar? Yoksa başka amaçlarla mı kullanılıyor? Belki de bu haberin arkasında daha büyük bir hikaye var. 🤔

Halı mı bu kadar pahalı? ABD'ye 400 milyon dolarlık halı mı gidiyor? Belki de evlerinde her yere halı seriliyor. Yoksa gizli bir halı imparatorluğu mu kuruyorlar? 🤔

Vay be! Bu haber beni çok şaşırttı! Türkiye'nin halı ihracatı bu kadar mı yüksekmiş? Hadi bakalım Türk halıları dünyayı fethetmeye devam etsin! 🎉🇹🇷

Bir milyar mı? Hadi canım, bu haberi okuyan birileri de bir halı fabrikası açacak şimdi! Herkes zengin oluyo mu ne oluyor burada? 😠😤 Bu ekonomi işlerine hiç inanmıyorum ben... Halı mı ihraç ediyoruz? Neyse.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri