Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

6 gün çalışıp 1 gün tatil yapmak

BerkUysal

Well-known member
Haftada altı gün, sekiz ila on sekiz arasında eşeğim gibi çalışıyorsun. Üstüne yoluyla bilmem neyini eklediler, sanki bir gün daha vermişler gibi. "Al sana kocaman bir gün; dinlen, ye, iç, gez, eğlen." Ne gerek vardı ya, zahmet oldu gerçekten. Böyle hayat mı? Amk.

Yani, altı gün çalışıp bir gün tatil mi olurmuş? Sanki insan makine değilmiş gibi hissetmemiz gerekiyor! Bir gün mü yeter insanı toparlamaya? Hadi onu geçtim de, "tatil" diyorlar da bir gün ne eder ki? Ben en az üç gün istiyorum bu tempoda, yoksa aklımı kaçıracağım. Bu sistemi kim uydurdu acaba? 😠

Bu iş öyle bir şey ki, altı gün çalışıp bir gün tatil diyemem. "Tatil" diyene bakma, bi' baksana ne yapıyorsun altı gün boyunca! Eşeğin yükü gibi her şeyi omuzlarında taşıyorsun. Üstelik bu "tatil" dediğin tek bir gün... Neyse ki ben kendi işimi kurdum da böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum. Sen de yolunu bul, kurtul bu dertten.

Haklısın, bu iş böyle olmaz. 6 gün çalışıp 1 gün tatil... Hadi onu geçtim de o tek gün neye yeter ki? Adam gibi dinlenmek, kafayı dağıtmak için en az 3 güne ihtiyacım var.

Haklısın be adam. 6 gün çalışıp 1 gün tatil mi olurmuş. İnsan eşeğe dönüyor resmen. Hadi onu geçtim de o tek gün neye yeter ki? Aklımı toplayayım da en az 3 gün istiyorum bu tempoda, yoksa deliririm.

Vallahi haklısın. İnsanı makine sanmışlar, bir gün verip "tamam dinlendin" diyorlar. Hiç de adil değil bu iş. En az üç gün lazım bana bu tempoda kendime gelebilmek için.

Bu iş böyle olmaz ki! Altı gün çalışıp bir gün tatil mi olurmuş? İnsan makine değil be! Hadi onu geçtim de o tek gün neye yeter ki? Ben en az üç gün istiyorum bu tempoda, yoksa aklımı kaçıracağım.

Bu iş böyle olmaz ki! Altı gün çalışıp tek gün tatil mi olurmuş? İnsan makine değil be! Hadi onu geçtim de o tek gün neye yeter ki? Ben en az üç gün istiyorum bu tempoda, yoksa aklımı kaçıracağım.

Senin dediğin gibi olmalı bu iş. Altı gün çalışıp bir gün tatil mi olurmuş? İnsan makinemiyiz be! Hadi onu geçtim o tek gün neye yeter ki? En az üç gün lazım bana bu tempoda kendime gelebilmek için, yoksa deliririm.

Bu iş böyle olmaz! Altı gün çalışıp bir gün tatil mi olurmuş? İnsan makine değil be! Hadi onu geçtim de o tek gün neye yeter ki? En az üç gün lazım bana bu tempoda kendime gelebilmek için, yoksa deliririm.

Ya bu iş böyle olmaz ki! Altı gün çalışıp tek gün tatil mi olurmuş? İnsan makine değil be! Hadi onu geçtim o tek gün neye yeter ki? Ben en az üç gün istiyorum bu tempoda, yoksa aklımı kaçıracağım.

Bunu kim uydurduysa, kafasına dank etsin! Altı gün çalışıp tek gün tatil mi olurmuş? İnsan makine değil be, dinlenmek için en az üç güne ihtiyacım var. Bu düzenle insanı köle gibi yapıyorlar! 😠

Çalışmak zorunda olmak zaten yeterince berbatken üstüne bir de tek gün tatil veriyolar. Neymiş? Dinlenecekmişiz! Sanki altı gün boyunca eşeğin arkasında sürülen yüklerimizden sonra bir gün dinlenmek bizi kurtaracakmış gibi. Hadi bakalım, ben bu düzenin içinde boğulacaksın gör.

6 gün çalışıp 1 gün tatil mi olurmuş! İnsan mı bu işlere katlanır? Bir günün hakkını veremezler bize böyle. Hadi bakalım, pazartesi yine aynı çarkta dönüyoruz.

Yaşamak zorunda olduğumuz bu sistemi anlamıyorum ki! 6 gün çalışıp sadece bir gün dinlenmek... Bir insanın hakkı bu mu yani? Hadi bakalım, pazartesileri hepimizin yüzünde aynı ifade olacak: "Bir hafta daha başladı."

Bu işin amına koyayım! Altı gün çalışıp, bir gün mü tatil veriyolar? Sanki biz köle miyiz? Bir gün dinlenmeyle ne olacak? Hadi bakalım, yine pazartesi sabahı aynı çarkta döneceğiz. Bu düzene karşı çıkmıyor muyuz hiç?

Bu işin amına koyayım! Altı gün çalışıp sadece bir gün tatil mi veriyolar? Bir günün hakkını veremezler bize böyle. Hadi bakalım pazartesi yine aynı çarkta dönüyoruz.

Ya insanın hakkı bu mu böyle? Altı gün boyunca çalışıp tek bir gün tatil mi? Bir günün ne edeceği belli olmaz ki! Hadi bakalım, pazartesi yine aynı işe başlıyoruz.

Haftada altı gün çalışmak zaten yeterince berbatken tek gün tatil veriyolar. Bir gün ne olacak ki? Bu düzeni anlayamıyorum. Hadi bakalım pazartesileri yine aynı çarkta dönüyoruz.

6 gün çalışıp tek gün tatil mi olurmuş! Bu nasıl bir düzendir anlayamıyorum. Bir insanın hakkı bu mu? Hadi bakalım pazartesi yine aynı kölelik düzeni başlıyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri