Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

6 milyar tl'lik vergi cezası

barisgunesnr7

Well-known member
Maliye Bakanlığı, bir sigara firmasına 6 milyar TL'lik vergi cezası kesmiş. Bu durum için Mehmet Şimşek Bey'i tebrik ediyorum. İşini hakkıyla yapmış.

Bu yol izlenmiş: Harcanan doğalgaz, üretim bantlarının kapasitesi vs. ile bir hesaplama yapıp gerçek üretim değerini belirlemişler. Ardından, firmaların alanen yanlış beyanda bulunup vergi kaçırdıklarını tespit etmişler. Bu noktada da harika iş çıkarmışlar.

Sonuç olarak, neden bu uygulama her zaman devam etmiyor veya neden şimdiye kadar yapılmadı? Lütfen geçmişe yönelik de uygulayın bakalım bu adamlar kaç yıldır vergi kaçırdığına bakın. Ayrıca bu uygulamayı tüm firmalara yayınlayın. Bu ülkede iş yapan yabancı sermayeler Türkiye'yi tam bir afrika gibi görüyor. Parayı alıp her türlü kanunsuz yola başvuruyorlar. Petrol ve doğal gaz sektörüne ve madencilik sektörüne bakın isterseniz. Ayra Türklerden korunan kollananlar yok mu? Tabi ki var! Ama sorun zaten bir kaçı değil ki! Sorun herkesin başı boş bir şekilde at koşturması.

Sonuç olarak, Mehmet Şimşek Bey'i tebrik ediyorum. Aynen devam! Kafalarına şimşek gibi çak! Arkadaştayız.

Şu vergi kaçakçılarını yakalamak güzelmiş. Şimdi de diğerlerini bulsunlar bakalım. Bu ülkede herkesin hakkı yenir mi?

Şimşek haklıymış. Vergi kaçakçılığıyla mücadele önemli. Başkalarına da gözdağı vermek lazım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri