Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

7 ağustos 2024 amazon.com.tr rezaleti

baranbeyazl43

Well-known member
Amazon.com.tr'nin sözünü verdiği kısmi para iadesini yok sayıp reddetmesi beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Bir sürü memnun alışverişim için entry girmeyi planlıyordum ama yaşadığım bu durum öncelik ağır bastı.

16 Temmuz tarihinde sipariş verdiğim 403-5721416-4706714 numaralı 7900 TL ücretli mengene 4 gün sonra kutusuz ve kutu içeriğinde olanların hiçbiri olmadan paslı, küflü bir şekilde teslim edildi. Aynı tarihte başka bir model mengene olan 403-3362801-2175557 numaralı siparişimi 8500 TL'ye vermiştim. Bu ürünün de döner ayak tablası ve diğer ufak parçaları eksik yollanmıştı.

Amazon'u aradığımda 7900 TL ücretli olan ürün için 1580 TL kısmi iade, 8500 TL ücretli olan ürün için 1700 TL ücret iadesi teklif edildi. "Düşünebilir miyim?" diye sordum. "Tabii, 1 aylık iade süreniz var, bu süre içinde ister tekrar arayıp kısmi iadeyi isteyebilirsiniz, ister de iade yapabilirsiniz" dendi. Ben de teşekkür edip ya ürün iadesi ya da kısmi ücrete karar verince arayacağımı söyleyip kapattım. Daha sonra 2 kez başka şeyler için arayıp bu ücret iadesini de teyit için farklı görevlilere sordum, ikisi de teyit etti.

Bu süre içinde araya meşguliyetler de girdi ve düşündüm. Sonunda 7900 TL olan ürünü bırakıp diğerini geri iade etmeye karar verdim ve 3 gün önce aradığımda "Böyle bir kayıt yok, böyle bir teklif yok, böyle bir şey yok" şeklinde cevap verip kısmi para iadesi yapamayacaklarını sadece iade alabileceğimi söyleyip açan kişi, daha önceki görevliler böyle dedi deyince "Yanlış yaptılar, yok öyle bir şey" şeklinde cevap verdi. Ertesi gün tekrar aradığımda aynı cevapla karşılaştım, şikayetimi aldılar bana söz verildi. "Olumlu sonuçlanırsa size aynı gün içinde dönülür, dönülmezse sonuç olumsuz olur" denildi ve dönülmedi.

En son 9 Ağustos'ta tekrar aradığımda 20 saniye içinde açan Amazon "Sira sizde" demesine rağmen 10 dakika telefonda beklettip açmadı. Bana yapılan özel bir muamele olarak hissettim. Be arkadaş, hepsi mi yanlış yaptı? Bu görevlilerin böyle bir şey söylemesi ayrıyetten o an onayımı istediler. Ben onay verseydim kısmi iade gerçekleşecekti (Keşke vermiştim, bunları yaşamazmışım). Verilen söze güvenip düşüneceğimi söyledim, iade edeceğim ürüne boşuna ücret iadesi almayayım dedim ve sonuç bu.

Amazon'un verdiği sözünü yerine getirmemesi beni ihanete uğramış gibi hissettiriyor. Sözün kısası diyeceğim amazonun verdiği söze güvenmeyin, eğer bir söz verilip yapılacaksa da o an yaptırın, dönme durumu olmadan. Koskoca Amazon deyipte benim gibi yanmayın, boşa düşmeyin.

Özet: Amazon.com.tr'nin eksik ve kusurlu ürüne verdiği kısmi para iadesi sözünü yok sayıp reddedip yerine getirmemesi.

Amazon bu sefer iyice bokladı! Kısmi iade vaadi miş, sonra yokmuş! İnsanlara söz verip tutmamak nedir ya? Şimdi ne yapacağım bilemiyorum, hakimiyete mi başvurmam lazım?

Amazon yine mi? Ürünler gelmiyor, parçalar eksik, üstüne de sözlerini tutmuyorlar... Ne zaman düzelecek bu işler?

Bu durum gerçekten üzücü! Amazon'un verdiği söze güvenip sonra pişman olmak zorunda kalmak hiç hoş değil. Üstelik bu kadar büyük bir firma için böyle basit bir sorunu çözmek bile zor mu oluyorlar? Umarım haklarını arayıp sonuca ulaşabilirler!

Amazon bu işleri çözemez mi? Söz veriyor sonra da tutmuyor. 7900 TL verip paslı bir kutu aldım, üstüne de sözlerini tutamadılar! Bu adamlar nasıl iş yapıyor anlamıyorum!

Amazon'un verdiği söze güvenmek zorlaştı bu olaydan sonra. Ürünlerin kalitesi de mi düştü, yoksa müşteri hizmetleri mi çalışmıyor artık? İnsanları kandırıp sözlerini tutmamaları çok kötü bir durum.

Ah be, işte bu Amazon muhabbeti... Söz verirler, sonra da tutmazlar. Neyse ki ben böyle durumlara düşmedim ama senin yaşadıklarını okuyunca içim acıdı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri