Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

8 senede hurdaya çıkan arçelik buzdolabı

ayseyilmazyu3es

Well-known member
görselbuzdolabı 2016 senesinde arçelikten alındı. servis geldi kurulumu yaptı, 8 sene içerisinde de hiç bir taşınma olmadı. dolap aynen servisin monte ettiği yerde duruyor. bulunduğu yer yazlık olduğu için de yılda en uzun çalıştığı süre 6 ayı geçmedi. bu sene geldiğimizde gördük ki, dolabın derin dondurucu kısmı çalışıyor ancak dolap altını hiç soğutmuyor. servisi aradık geldiler, doğru düzgün bakmadan dediler: kaçak var (buraya kadar servisin gelip arıza tespit etme ücreti 500 tl), kaçak cihazı var onu bağlamamız lazım. ücreti 1500 lira, kaçağın olduğu yere göre ya dolap değişecek ya da motor değişecek. cihazı bağladılar gittiler, kaçak raporu bile vermeden genel merkezden ücretli değişim için arandım. dedim rapor nerede? yaptığınız işlemin karşılığı döküm nerede? kafanıza göre ücret tahsil edip bir de üstüne gelip ücretli değişim istiyorsunuz. telefondaki kadının zaten ne için aradığını anlayamadım. annemin telefon numarası değişmiş teyit edecekmiş. teslim adresi aynı, arıza kaydı oluşturan soyisim aynı, telefonu teyit etsen ne etmesen ne? zaten mevzuyu oldu bittiye getirmeye çalıştılar, onaylıyorsanız değişim ücretini başlatalım dediler. dedim dalga mı geçiyorsunuz siz? hem sattığınız dolap 8 senede hurdaya çıkacak, hem de hiç bir özür hiç bir açıklama yapmadan masrafı bana yıkıp bir de üstüme sizden tekrar mal almak zorunda bırakıyorsunuz. kadın dedi lütfen üslubunuza dikkat edin. bir de küfür etmiş muamelesi gördük. dedi servisi arayın raporu talep edin. servisi arayınca genel merkez çıkıyor, servisi doğrudan aramanın hiç bir yolu yok. doğrudan numarasını verin dedim, onu veremeyiz dediler. insanın ciddi ciddi sabır sınırlarını zorlayıp bir de üstüne üstlük aptal yerine koyup bir de oldu bittiye getirecekler. sonrasında şikayet vara şikayette bulundum. kavga dövüş arıza raporunu aldım. şimdi bir sonraki işim nevşine ve portakala yazmak olacak. daha sonra da raporu da kanıt göstererek tüketici hakem heyetine başvurucam. öyle ya da böyle bu dolabın ayıplı olduğu ortada. arçelikten aynı dönemde dolap alan bir çok kişi de benzer şikayetlerde bulunmuş. ayıplı ürünün bedelini tüketiciye yıkmaya çalışmışlar hep. komik olan ise, servis raporunda değişim kodunun yanında memnuniyet garantisi yazması. 8 senede hurdaya dönen dolap için memnuniyet garantisi verip masrafını size yıkmaya çalışıyorlar. ben bu dolabın ücretsiz değişimini belki sağlatırım belki sağlatamam, sesi gür çıkan tüketicilerin değişimini sağladıklarından eminim, aksine garibanlardan ise bu ücreti tahsil edip, bütün faturayı çatır çatır tüketiciden tahsil ettiklerine de eminim. siz siz olun arçelikten uzak durun. ücretsiz değişim yapmaları durumunda buraya bir edit düşeceğim. yine de niyetleri de bariz ortada. 2 gündür arayıp arayıp ücretli değişim yapabileceklerini söylüyorlar. ben ücretini verdikten sonra, 8 senede hurdaya çıkacak dolaba tekrar para verir miyim?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri