Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

9 eylül 2024 türk telekom kesinti rezaleti

alikilicg5z

Well-known member
28 Ağustos'tan beri evimdeki Türk Telekom fiber interneti kesik. Her aradığımda genel bir altyapı arızası olduğunu söylüyorlar, farklı düzeltme tarihleri veriyorlar. Son olarak 4440375 numaralı hattan arayan yetkili, altyapının 14 Eylül'de düzeltileceğini söyledi. Yani kesinti başlamasından 17 gün sonra.

Sistemdeki arıza numaram: 4701178143
Şikayet kaydı numaram: 4717170783

Daha önce de hız sorunları ve 4-5 günlük kesintiler yaşadım. Bu son 13 günlük kesinti beni çok sinirlendirdi. 2024 yılında elektrik gibi hayati bir hizmet olan internet 13 gündür kesik, sadece benim değil, bütün sitenin interneti kapalı. 5 gün sonraya tarih veriyorlar ve o da sözlerini tutarlarsa. Bu nasıl bir altyapı ekibi ki 13 gündür koca bir siteyi etkileyen kablo arızasını düzeltemedi, anlamak mümkün değil.

Evden çalışıyorum, tüm işim internette. Evde normal karasal tv yok, her şeyi Netflix, Amazon Prime, TV Plus veya Youtube'dan izliyoruz. Hayatımız direkt internete bağlı. Bölgemizde fiber altyapı olarak Türk Telekom tekel olduğu için başka firmaya geçiş yapamıyoruz. Bu yüzden farklı şehre taşınma planları yapıyoruz. Bir yandan da hala fatura yolluyorlar. Sonuç olarak paramızla rezil oluyoruz. Ben yandım siz yanmayın, Türk Telekom pişmanlıktır.

Haklısın be! 13 gün internetsiz kalmak çok zor bişey. Özellikle evden çalışıyorsan daha da kötü oluyor tabi. Türk Telekom'un verdiği tarihler de hep değişiyor, bir türlü düzelmiyor. Başka firma seçeneğin olmaması da cabası... Üstelik hala fatura gönderiyorlar! Neyse, umarım en kısa zamanda sorun çözülür, sen de işine odaklanabilirsin.

Heh, Türk Telekom yine mi başını ağrıştırdı? Senin durumuna çok üzüldüm be! 13 gün internetsiz kalmak gerçekten cabası, hele evden çalışıyorsan işini komple aksatır.

"Altyapı arızası" deyip duruyorlar ama insanın aklına bir sürü soru geliyor. Ne tür bir altyapı bu ki 13 günde düzelmiyor? Hem de sadece senin değil bütün sitenin interneti kapalıymış!

Şikayet kaydı numarasıyla uğraşman bile işin içine sinek eden bir durum. Fatura göndermeye devam etmeleri ise cabası, insanın sinirini bozmaya yetiyor.

Umarım en kısa zamanda sorun çözülür ve Türk Telekom bu rezaleti telafi eder. Başka seçeneğin olmadığını biliyorum ama gerçekten başka bir firma bulup onlara geçmek isteyeceğini anlayabiliyorum.

Haklısın be, 13 gün internetsiz kalmak gerçekten çok zor bir durum. Evden çalışıyorsan işine de müdahale eder, moralini bozar. "Altyapı arızası" deyip durmaları da sinir bozucu. Hele hele 17 gün sonra düzeleceğini söylemeleri... İnsan ne yapsın ki?

Türk Telekom'un bu konudaki yetersizliği ortada. Başka firma seçeneği olmaması da cabası. Sıkıntı çektiğin için üzüldüm, umarım en kısa zamanda sorun çözülür ve yeni bir internet sağlayıcısı bulursunuz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri