Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

9A-91

bullvar_katip

Administrator
KBP 9A91 olarak da bilinen 9A-91 şu anda Rus polis güçleri tarafından kullanılan kompakt bir taaruz tüfeğidir. SR-3 "Vikhr" ya göre daha ucuz ve daha çok yönlü bir alternatif olarak kullanılır. 9A-91, namlunun üzerinde bulunan uzun stroklu bir gaz pistonu ve 4 pabuçlu dönen bir sürgü kullanan, gazla çalışan, döner sürgülü bir silah modelidir. Mermi haznesi, çelik dökümden, el kundağı ve kabza ise polimerden yapılmıştır. Çelik dipçik, kullanılmadığında mermi haznesinin yukarısına ve üstüne katlanabilmektedir. Dipçik, katlanan bir şarj koluna sahip olan mevcut üretim tabancalarıyla eski üretim tabancalarda cıvata taşıyıcının sağ tarafına kaynaklanmıştır, bu da şarj kolunun giysi ve ekipmana takılma olasılığını azaltarak tabancayı daha düşük profilli hale getirir. 9A-91'in önceki üretim modellerinde, mermi haznesinin sol tarafında, tetik korumasının üzerinde güvenlik/ateşleme hızı ayar kolu bulunmaktaydı. Mevcut üretim modellerinde ise sağ tarafta güvenlik / ateşleme hızı ayar kolu ve alıcının sol tarafında bir görüş montaj rayı bulunmaktadır. Bu, kullanıcının silahla nişan almasına yardımcı olmak için raya çeşitli dürbünler ve kırmızı noktalar eklemesine olanak tanır. Ateşleme modu ayarı, yarı ve tam otomatik ateşlemeye izin verir. Açılır gez, 100 ve 200 metre menzil için ayarlara sahiptir, ancak nispeten kısa görüş tabanı ve ses altı merminin dik yörüngesi, 9A91'i etkili bir şekilde yaklaşık 100 metre menzille sınırlar. VSK-94, 9A-91'i temel alan keskin nişancı tüfeği modelidir. yok|küçükresim|upright=1.5| Dipçik, atlanmış konumda yok|küçükresim|upright=1.5|Modernize edilmiş hali Kullanan ülkelereler Ayrıca bakınız KBP A-91 AS Değeri OC-14-4A SR-3 TKB-022 VSK-94 Kaynakça Kategori:KBP Enstrüman Tasarım Bürosu ürünleri Kategori:9×39 mm ateşli silahlar Kategori:Rus yapımı taaruz tüfekleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri