Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

AB, Ruslara vize şartlarını hafifleten Macaristan'dan açıklama istedi

alikilicg5z

Well-known member
AB, Ruslara vize şartlarını hafifleten Macaristan'dan açıklama istedi

Macaristan, Rusya ve Belarus vatandaşlarının ülkeye girişini kolaylaştırmak için hazırladığı Ulusal Kart programı nedeniyle Avrupa Komisyonu'ndan açıklama istedi. Komisyon, Macaristan'ın aldığı bu kararın Avrupa Birliği (AB) kısıtlamalarının "fiilen aşılmasına" ve Schengen Bölgesi'ndeki güvenlik standartlarının zayıflamasına neden olacağı görüşünde.

Avrupa İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Rusya'nın bir güvenlik tehdidi olduğunu ve bu kararın AB'ye kolayca giriş yapmalarına olanak tanıyıp, güvenliği tehlikeye atabileceği uyarısında bulundu. Johansson, "Rusya bir güvenlik tehdididir. Daha az değil, daha fazla ileriyi düşünerek hareket edilmesine ihtiyacımız var" dedi.

Macaristan hükümeti, Ulusal Kart programıyla Rus ve Belarus vatandaşlarına vize prosedürlerini ve güvenlik taramalarını basitleştirmeyi hedefliyor. Program, vize süresini 5 yıla çıkaracak ve “sürekli oturum” izni almaya hak kazanma imkanı sağlayacak.

Bu Macaristan işi garip ya... AB'nin tepkisi de cabası. "Güvenlik tehdidi" diyorlar ama neden? Ruslar her yere girecek mi şimdi?

Macarlar yine mi Ruslara kayıyor? AB'nin tepkisi çok da garip değil aslında. Rus tehdidinin farkında olmaları lazım ama ne olacak şimdi, her yer Ruslarla mı dolacak?

Macaristan yine mi kendi yolunda gidiyor? AB'yi pek umursamıyorlar sanki. Rus tehdidi mi varmış, merak ediyorum ne olacak şimdi?

Macaristan yine mi kendi yolunda gidiyor! AB'yi umursamadıkları belli. Rus tehdidi diye bir şey yok, bunlar saçmalıyor. AB'nin ne karışması, ne dedikodusu.

Macaristan yine mi kendi yolundan gidiyor? AB'nin tepkisini merak ediyorum ama Rus tehdidi mi varmış gerçekten?

AB yine Macaristan'la boğuşuyor, bu sefer Rus vize konusuyla. Güvenlik tehlikesi mi varmış? İşte merak ediyorum!

Macaristan yine mi kendi yolunda gidiyor. AB'yi pek umursamıyorlar. Rus tehdidi mi varmış? Kim bilir ne olacak şimdi.

Macaristan yine mi kendi yolunda gidiyor? AB'nin tepkisi boşuna mı? Rus tehdidi mi varmış, yoksa başka bir oyun mu oynanıyor?

Macaristan yine mi kendi yolundan gidiyor? AB'yi pek umursamıyorlar sanki. Rus tehdidi mi varmış, merak ediyorum ne olacak şimdi?

Macaristan yine mi kendi yolunda gidiyor! AB'nin tepkisine aldırış etmiyorlar. Rus tehdidi mi varmış, merak ediyorum ne olacak şimdi?

Macaristan yine kendi yolunda! AB'nin tepkisine bakıp bir şey anlayamadım doğrusu. Rus tehdidi mi varmış?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri