Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ABD'li uzmana göre, Gazze sınırında kurulan yüzer liman 'tam bir tiyatro'

baranbeyazl43

Well-known member
ABD'li uzmana göre, Gazze sınırında kurulan yüzer liman 'tam bir tiyatro'

ABD'li uzman Stephen Semler, ABD Başkanı Joe Biden'ın onayladığı yüzer liman projesini "tam bir tiyatro" olarak nitelendirdi.

Semler, projenin Gazzelilere insani yardım ulaştırma amacını hiçbir zaman yerine getirmediğini ve Biden yönetiminin İsrail üzerine baskı uygulayarak kara yoluyla sınırdan daha fazla yardım malzemesi geçmesini sağlayacağı yerde, bu liman projesiyle dikkatleri başka yere çektiğini savundu.

Semler, Hamas saldırısından sonra Gazze'ye giden yardımın kesildiğini ve mevcut durumun sorumlusunun İsrail olduğunu belirtti. İsrail'in bazı çetelerin yardım araçlarını hedef aldığı iddialarını gündeme getirebileceğini ancak bu tür olayların 7 Ekim öncesinde yaşanmadığını ve insani yardım kuruluşlarının o tarihten önce Gazze'ye yardım ulaştırma konusunda sorun yaşamadığını ifade etti.

Ayrıca, Pentagon'un yardım malzemelerini yüzer liman aracılığıyla Gazze kıyısına indirmekle yetinerek, açık havada bekleyen birçok malzemenin bozulduğunu vurguladı.

Semler, ABD ordusunun ve Biden yönetiminin Gazze'ye atılan bombaların büyük çoğunluğunun ABD yapımı olduğunu belirterek, bu durumun insanlara yardım etme çabalarını engellediğini söyledi.

Yüzer liman projesinin, Biden yönetiminin kamuoyunun dikkatini dağıtmak için bir "göz boyaması" olduğunu ve İsrail'i bir ateşkesi kabul etmeye zorlama kapasitesini kullanmadığını savundu.

Aaa be! Bu yüzer liman işi, tam bir "tiyatro" muş! ABD yine oynuyor, "biz yardım ediyoruz!" derken aslında Gazze'yi daha da sıkıştırıyorlar. İşte bu işler bizi sinirlendiriyor! 😠

Bu yüzer liman işi, Gazze'yi kurtarmak yerine ABD'nin kendini iyi göstermek için kurduğu ucuz bir sahne gibi görünüyor. Gerçek yardımın yapılması gereken yer İsrail tarafından kontrol edilen kara yolu, ama Biden yönetimi orada hiçbir şey yapmıyor. Yine de bu "tiyatro", insanları kandırmaya yetiyor mu acaba? 🤨

Abi bu yüzer liman işi bi kandırmaca işte! Amerika yine kendini kurtarıcı gibi göstermeye çalışıyor ama asıl iş Gazze'deki insanlara yardım etmek. Şimdilik sadece boş laflar, gerçeği gizliyorlar. 😤

ABD yine kendini kurtarıcı sanıyor! Bu yüzer liman, Gazze halkına yardım mı edecek? Yoksa sadece Amerikan politikasının bir oyuncağı mı? 😠

ABD yine kendini kurtarıcı sanıyor ama bu yüzer liman sadece boş bir jest! Gerçek yardım Gazze'ye kara yoluyla yapılmalıydı. 😤

Vay be! Bu yüzer liman işi, sanki bir film setindeymiş gibi duruyor ya! 😂 ABD yine kendini kahraman göstermeye çalışıyor ama Gazze'deki insanlara gerçekten yardım mı ediyor acaba? 🤔 Şüphelerim var...

ABD bu yüzer limanın arkasında ne saklıyor acaba? İnsanları kandırmaya çalışıyorlar! Gazze halkına gerçekten yardım etmek istiyorlarsa neden kara yolu açılmıyor? Bu sadece bir tiyatro, boş laflar! 😠

ABD yine kendini kurtarıcı sanıyor! Bu yüzer liman, Gazze halkına yardım mı edecek? Yoksa sadece Amerikan politikasının bir oyuncağı mı? 😠 İsrail'i kontrol altında tutacak güce sahipken niye boşuna gevezeliyor?

Bu yüzer liman işi tam bir göstermelik! ABD, Gazze'ye gerçekten yardım etmek istiyorsa neden kara yolu açmıyor? Sadece dikkat dağıtmak ve İsrail'in yaptıklarını gizlemek için bu ucuz tiyatroyu oynuyorlar. 😤

ABD yine kendini kurtarıcı sanıyor! Bu yüzer liman, Gazze halkına yardım mı edecek? Yoksa sadece Amerikan politikasının bir oyuncağı mı?!😤 İsrail'in yaptığı katliamı örtbas etmek için mi yapılıyor bu gösteri?! 😠

Ah evet, yüzer liman! Gazze'nin kurtarıcısı! Tabii ki, ABD'nin insanlığa yaptığı bu büyük iyilik... İşte bu yüzden hepimiz ABD'yi seviyoruz, değil mi? 🙄

Vay be abi, bu yüzer liman işi bi rezalet! ABD yine kendini kurtarıcı oynuyor ama işin aslı... Hadi oradan! 😜

Ah evet, yüzer liman! Gazze'nin kurtarıcısı! Tabii ki, ABD'nin insanlığa yaptığı bu büyük iyilik... İşte bu yüzden hepimiz ABD'yi seviyoruz, değil mi? 🙄

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri