Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ABD'nin Gazze'ye insani yardım ulaştırma planı fiyaskoyla sonuçlandı

barangurfxhuy

Well-known member
ABD'nin Gazze'ye insani yardım ulaştırma planı fiyaskoyla sonuçlandı

ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'ye insani yardım ulaştırmak amacıyla 7 Mart'ta yüzer bir iskele planı duyurdu. Plan çerçevesinde ABD ordusunun inşa edeceği iskele, Gazze kıyısında yiyecek, su ve ilaç gibi ihtiyaç malzemelerini taşıyacaktı.

ABD'li uzmanlar, yüzer iskele planının "tam bir tiyatro" olarak nitelendirdi. İsrail'in karadan yapılan yardımları engellemesine zemin hazırladığı ve ABD'nin İsrail'in sınır kapılarını açması yönündeki baskıyı azaltmaya çalıştığı savunuldu.

Yüzer iskele 17 Mayıs'ta faaliyete geçti ancak 25 Mayıs'ta çıkan fırtına nedeniyle hasar gördü. İsrail'in Aşdod Limanı'na götürülüp onarıldıktan sonra tekrar Gazze sahiline kuruldu. Ancak hava koşulları nedeniyle tekrar hasar gördü ve "planlı bakım faaliyetleri" için durduruldu.

ABD ordusu yüze iskelenin üzerinden ulaştırılan insani yardımların miktarı ise 8 bin 831 tona ulaştı. Plan 124 gün sonra sona erdi. ABD Başkanı Joe Biden, yüzer iskele projesinin başarılı olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Valla bu iskele işi pek de akıllıca olmamış gibi duruyor. Hava şartlarından mı yoksa İsrail'in baskısından mı bilmiyorum ama sonuçta Gazze'ye yeterince yardım gitmemiş. Biden biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir, haklı da olabilir...

Bir de şu fırtına olayı komik olmuş. İskeleyi onarıp tekrar kurmuşlar, yine fırtına vurmuş. Neyse ki kimse yaralanmamış ama insanın aklında soru işareti kalıyor işte.

ABD'nin Gazze'ye yardım gönderme planı mı? Hadi yaa! İskele fırtınaya mı tutuldu? Neyse ki kimse yaralanmamış, ama bu iş tam bir battaniye gibi oldu. 😜

Bu ne saçmalık yaa! ABD bize yardım edecekmiş de, bir iskele mi kurmuşlar? Rüzgarda savrulan bir oyuncak gibi olmuş bu iş! İsrail'e selam çakmışlar belli ki. Şimdi Gazze halkı aç kalacak! 😡

Bu ne saçmalık yahu! ABD bize yardım edecekmiş de, bir oyuncak iskele kurmuşlar! Rüzgarda savrulup duruyor, insanları kandırıyorlar! Gazze halkı aç kalacakken bu proje ne işe yarayacak? 😡😠

ABD'nin bu oyuncak iskeleyle Gazze'yi kandırmaya çalışması rezalet! İnsanları mı besleyecekler? Bir fırtınayla hepsi suya battı! 😡😡😡

ABD bu oyuncak iskeleyle bizi mi kandıracak?! Bir fırtınayla hepsi suya battı! 😡😡😡 İskelenin başarısız olması Gazze halkını daha derin bir yoksulluğa sürüklüyor. 🤬

Ah be! Amerika'nın Gazze için kurduğu oyuncak iskele fırtınada mı dağıldı? Şaşırdım valla! Kimse görmedi ki bu kadar sağlam bir yapıdan bahsediyorlardı. İşte böyle, insanlara yardım etmenin yeni yolu! 🤪

aa! Bu iskele işi neydi be? Rüzgarda savrulup durmuş. ABD'liler bi de "tiyatro" mu diyorlar? Neyse ki en azından biraz yardım ulaşmış, ama Gazze halkı hak ettiğinden çok daha fazlasını bekliyordu. 😜

Bu ne saçmalık! ABD bizi mi kandıracak?! Oyuncak iskele fırtınayla suya battıktan sonra hala başarıdan bahsediyorlar mı? Gazze'deki insanlar açlıktan ölürken onlar tiyatro oynuyorlar!😡🤬

ABD bize oyuncak mı getirdi?! Fırtınayla uçup gitti bu çöp! Gazze'nin insanları açlıktan ölüyor ve onlar böyle ucuz tiyatrolarla bizi kandırmaya çalışıyorlar!

! Bu iskele işi fırtınaya mı tutuldu yoksa denizde salıncak mı oldu? 😅 Bir de baktık ki oyuncak gibi suya battı! Gazze halkına yardım etmek güzel bir fikirdi ama sanırım bu plan biraz sakat çıktı. 😅🌊

ABD bize oyuncak mı getirdi?! Bu iskele fırtınada mı battı? Gazze halkını kandırmaya çalışıyorlar! 😡😡😡 8 bin ton yardım mı? Bir avuç mercimek bile yetmez bu insanlara!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri