Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adak (albüm)

bullvar_katip

Administrator
Adak, İzel'in Şubat 1995 çıkışlı ilk solo albümüdür. Albümün prodüktörleri İzel'in o dönemdeki aranjörü Ercan Saatçi ve Aykut Gürel'dir. Albümdeki Hasretim, Ah Yandım ve Yakışıklım single olarak yayınlanırken, Biz Hep Böyleyiz şarkısı da o dönemki seçimlerde partilerin rağbet ettiği bir parça olmuştur. Albüm, elde ettiği 1 milyonluk satışla başarılı debut albümlerden biri olmayı başarmıştır. Şarkı Listesi Hasretim Bıktım Ah Yandım Mesken Yakışıklım Yana Yakıla Adak Biz Hep Böyleyiz Tutun Ellerimden Bas Damarıma Kadro Akustik Gitar, Elektrogitar, Klasik Gitar, Ud: Erdinç Şenyaylar Bağlama, Buzuki: Çetin Akdeniz Basım: DCM Dağıtım: Raks Müzik Fotoğraf: Hasan Hüseyin Geri Vokaller: Aykut Gürel, Bendeniz, Eda Özülkü, Emel Müftüoğlu, Ercan Saatçi, Kenan Doğulu, Metin Özülkü, Seden Gürel, Toygarhan Atuner, Ufuk Mercan, Yıldız Tilbe, İzel Grafik: Ajans Tuncel Kayıt: Aytuğ Öndeş Kayıt Yeri: Düet Yapım Klasik Gitar: Adnan Ergil, Metin Özülkü Klavye: Ozan Çolakoğlu, Ercan Saatçi, Aykut Gürel Mastering: Duyal Karagözoğlu Mastering Yeri: Raks Marşandiz Stüdyoları Mix: Peter Thomas (1,7) Mix, Kayıt, Bas gitar, Klasik Gitar: Aykut Gürel Mix Yeri: Düet Yapım, Music-Box Perküsyon, Saz: Celal Bağlan, Seyfi Ayta Süpervizör: Şule Yamanoğlu Viyola: İbrahim Şentürker Yaylılar: Şenyaylar Yaylı Grubu Yönetim: Plaza Müzik Klip Çekilen Şarkılar Hasretim - Ah Yandım - Yakışıklım - Dış bağlantılar Adak – Discogs Kategori:1995 albümleri Kategori:İzel albümleri Kategori:Çıkış albümleri Kategori:Raks Müzik albümleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri