Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adana'da bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırı davasında karar - Adana Haberleri

Adana_sondakika

Well-known member
Adana'da bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırı davasında karar - Adana Haberleri

Adana'da Silahlı Saldırı Davasında Karar: Suça Sürüklenen Çocuk Tahliye Edildi

Adana'nın Seyhan ilçesinde meydana gelen silahlı saldırı olayına ilişkin davada, suça sürüklenen çocuk "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırılırken, 9 sanığın beraati kararlaştırıldı.

Olay, 24 Temmuz 2023'te Yenibey Mahallesi'nde yaşandı. Mustafa Kılıç (41), evinin önünde yürürken silahlı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Olayla ilgili olarak L.O., R.O., T.O. ve suça sürüklenen çocuk S.O. (17) tutuklanırken, E.G., H.Ş., M.Ş., R.A., R.O. ve S.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar L.O., R.O., T.O. ve suça sürüklenen çocuk S.O. ile diğer sanıklar E.G., H.Ş., M.Ş., R.A., R.O. ve S.A. ile avukatları katıldı. Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanıkların "tasarlayarak öldürmeye" azmettirme veya yardım etme suçundan cezalandırılmasını istedi.

Savunması alınan suça sürüklenen çocuk S.O., halasının Mustafa Kılıç'a kaçtığını ve kendisinin halasını çok sevdiğini belirtti. S.O., olay anını, "Ben onlarla konuşmak için evlerine doğru gittim. Mustafa Kılıç, beni görünce küfrederek saldırdı, koltuk değnekleriyle vurmaya kalkıştı. Yanımda taşıdığım silah yere düştü, ben de alıp ateş ettim." sözleriyle anlattı.

Mahkeme heyeti, suça sürüklenen çocuk S.O.'yu "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Diğer sanıklar ise "delil yetersizliği" gerekçesiyle beraat etti.

Bu haber, Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri bölümünde Haberturk.com editörlerinin herhangi bir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.