Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Admob Hakkında Bilmeniz Gerekenler

leylayilmazpr31

Well-known member
Senyo diyen keko sever kız gibi Admob'dan başka seçeneğiniz yok maalesef. Neden hiçbir şirketin alanında tekel olmamasının en güzel örneğidir. Sadece Admob değil, geliştiricileri ilgilendiren her ürünü için geçerli bu. (Bk. 127672326) Daha önce böyle bir entry girmiştim. Benim için hiçbir şey iyi gitmedi. Geliştirici hesaplarım kapandı, Admob hesabıma kısıtlama geldi ve düzelmedi de. Tamamen yeni bilgilerle, gerçek kişiler üzerine birden çok kez hesap açtım, hepsine de kısıtlama geldi. Bu gelen kısıtlama kalkmıyorlar arkadaşlar, soktuğumun Admobu bir ay içinde kalkar diyor ama kalkmıyor. Tam kalktı diyorsunuz, bir hafta sonra tekrar hesabınız kısıtlanıyor. Maalesef bu sektörde Admobdan daha iyi kazandıran başka bir reklam servisi yok. Özellikle küçük bir geliştiriciyseniz, Admob'a muhtaçsınız. Admob ile 10 kazanıyorsanız, diğer reklam servisleri ile 6-7 kazanırsanız öpün başınıza koyun. Durum böyle olunca, Admobla aranızda toksik bir ilişki başlıyor, bırakıp gidemiyorsunuz ama onunla da bir geleceğiniz yok *. Kazanacağınız 3 kuruş para zaten onu da kısıtlama kalkar ya sabredeyim diyerek aylarca kaybediyorsunuz. Şevkiniz gidiyor, artık ne bir uygulama yazabiliyor ne de yeni bir fikir üretebiliyorsunuz. Umarım Android alanında Google'a rakip güçlü firmalar çıkar da bu saltanatı yıkılır orospu çocuklarının.

Her neyse, daha fazla ağzımı bozmadan size birkaç alternatif söyleyeyim. Dedim gibi, öyle iyi kazandıracak bir alternatif yok. En iyisi Facebook reklamlarıdır. Ama bilin bakalım sorun ne? Facebook Türkiye'den yayıncı kabul etmiyor. Bu seçenek direkt eleniyor. VPN ile IP değiştiririm öyle hesap açarım diyecek kadar mal olduğunuzu düşünmüyorum nihayetinde yazılımcısınız, ancak yine de söyleyeyim. Türkiye'den banka hesabı kabul edilmiyor. Unity reklamları için iyi bir gösterim sayınız olmalı. Birkaç bin gösterim ile Unity ile iyi bir gelir beklemeyin. Unity daha çok oyunlar için tercih ediliyor, uygulamalara göre değil. Reklamları da bir uygulama için rahatsız edici denilebilir. Ayrıca banner reklamın doluluk oranı da neredeyse sıfır.

Yukarıda bir yazar StartApp demiş, entry tarihi 2015, o tarihte StartApp iyi kazandırıyordur belki ama şu anda StartApptan reklam alacağınıza mahallenizin bakkalının reklamını bannere koyun çok daha iyi kazanırsınız. Ayrıca reklamları leştir, annenizi sevmiyorsanız bu reklam servisini kullanın. Kullanıcılar her gün ananıza sövecektir emin olun. Çinli bir reklam şirketi var, Yodo1 mas diye. Pek adı sanı duyulmadık. Ben bunu bir yıldan fazla kullandım. Çalışma modeli şöyle, sizin yerinize tüm reklam servislerinden reklam alıyor ve uygulamanıza tbmsi en yüksek reklamı veriyor. Teoride mükemmel, sonuçta Admobtan da reklam alıyor bu ve modeline bakarsak Admobtan daha düşük bir gelir elde etmeniz mümkün değil. Ancak gel gelelim kazın ayağı öyle değil. Allah'ın Çinli şirketine Admob reklam mı verir? Allahtan Firebase'den sayfaların gösterim oranını görebiliyorsunuz. Neredeyse yarısı Applovinden. Geri kalanı da siktiri boktan birkaç reklam şirketi. Arada birkaç tane de Admob var. Velhasıl bok gibi sistem, öyle atlayıp kullanmayın hemen. Ancak yoklukta gideri var, yine de düşünülebilir.

Yine Yodo1'in sistemine benzer Appodeal var. Bu Yodo1'e göre bir tık daha iyi. Ancak bunda da kimi reklam ağlarını aktifleştirmek için belirli istatistikleri sağlamalısınız. Örneğin, Unity reklam gösterimi için günlük min 5k reklam gösterimi gibi. Bunlar dışında birçok reklam servisi var tabii. Çoğu arabuluculuk yapıp ekstra olarak kendi reklamlarını gösteriyor. Bunlar da aslında kullanılabilir ancak dediğim gibi, Admob'u unutun. Bu servislerden hiçbiri sizin adınıza Admobtan reklam alamaz. Maalesef tek seçeneğiniz Admob.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri