Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adriano (1984 doğumlu futbolcu)

bullvar_katip

Administrator
Adriano Correia Claro ya da kısaca Adriano (d. 26 Ekim 1984, Curitiba), sol bek mevkiinde forma giyen Brezilyalı millî futbolcudur. En son Jupiter Pro League ekiplerinden Eupen'de forma giydi. Kariyeri Altyapı/Sevilla Coritiba doğumlu Adriano profesyonel kariyerine yaşadığı şehrin Coritiba takımıyla başladı. 18 yaşında Coritiba'nın A takımına çıktı. Ocak 2005'te Sevilla'ya transfer oldu.Çift ayaklı futbolcu, esas mevki sol bek olmasının yanı sıra, sağ bek, sol açık, sağ açık ve merkez orta saha bölgelerinde oynayabiliyor Sevilla 2004-2005 2004-2005 sezonunda, 2,10 milyon € bonservis bedeliyle Brezilya'nın Coritiba takımından İspanyanın Sevilla takımına transfer oldu. La Liga 16 maç, UEFA Kupası 4 maç, toplamda 20 maçta (3 gol) performans sergiledi. 2005-2006 2005-2006 sezonunda, La Liga 32 maç, UEFA Kupası 14 maç, toplamda 46 maçta (6 gol 1 asist) performans sergiledi. 2006-2007 2006-2007 sezonunda, La Liga 26 maç, UEFA Kupası 11 maç, UEFA Süper Kupası 1 maç, toplamda 38 maçta (3 gol 1 asist) performans sergiledi. 2007-2008 2007-2008 sezonunda, La Liga 27 maç, Şampiyonlar Ligi 6 maç, Kral kupası 4 maç, toplamda 37 maçta (1 gol 1 asist) performans sergiledi. 2008-2009 2008-2009 sezonunda, La Liga 29 maç, UEFA Kupası 5 maç, Kral kupası 7 maç, toplamda 41 maçta (5 gol 4 asist) performans sergiledi. 2009-2010 2009-2010 sezonunda, La Liga 27 maç, Şampiyonlar Ligi 4 maç, Kral kupası 5 maç, toplamda 36 maçta (1 gol 9 asist) performans sergiledi. Barcelona 2010-2011 2010-2011 sezonunda, 16 Temmuz 2010'da 4+1 yıl sözleşme imzaladı. Bu transferden Sevilla 9.5 Milyon €, Adriano ise 4 Milyon € aldı. O sezon Barcelona'dan ayrılan Dmitro Çigrinskiy' nin 21 numaralı formasını aldı. La Liga 15 maç, Şampiyonlar Ligi 6 maç, Kral kupası 8 maç, Supercopa 2 maç, toplamda 31 maçta (1 gol 3 asist) performans sergiledi. 2011-2012 2011-2012 sezonunda, La Liga 26 maç, Şampiyonlar Ligi 7 maç, Kral kupası 3 maç, Supercopa 2 maç, Dünya Kulüpler Kupası 1 maç, UEFA Süper Kupası 1 maç, toplamda 40 maçta (3 gol 9 asist) performans sergiledi. 2012-2013 2012-2013 sezonunda, La Liga 23 maç, Şampiyonlar Ligi 6 maç, Kral kupası 3 maç, Supercopa 2 maç, toplamda 34 maçta (6 gol 2 asist) performans sergiledi. 2013-2014 2013-2014 sezonunda, La Liga 26 maç, Kral kupası 7 maç, Şampiyonlar Ligi 5 maç, toplamda 38 maçta (4 gol 6 asist) performans sergiledi. 2014-2015 2014-2015 sezonunda, La Liga 16 maç, Kral kupası 4 maç, Şampiyonlar Ligi 7 maç, toplamda 27 maçta (2 gol 2 asist) performans sergiledi. 2015-2016 2015-2016 sezonunda, La Liga 8 maç, Kral kupası 6 maç, Şampiyonlar Ligi 3 maç, Dünya Kulüpler Kupası 1 maç, Supercopa 1 maç, toplamda 19 maçta (1 gol 2 asist) performans sergiledi. La Liga Şampiyonluğu ve Copa del Rey şampiyonluğu yaşadı. Sezon sonunda Beşiktaş dan teklif alan Adriano ayrılık kararı aldı. Beşiktaş'a 600.000 euro bedelle transfer oldu. Adriano Correia, Türkiye'deki yaşam, İstanbul ve Beşiktaş ile ilgili ilk izlenimlerini, Fair Play Agency; Dino Lamberti röportajında anlattı. "Beşiktaş benim yeni evim, transferim sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.Kulübün muhteşem altyapısı kesinlikle beni ikna etmeye yardımcı oldu. Beşiktaş da oynamış arkadaşlarıma sorular sordum. İstanbul'a geldiğimde doğru bir seçim yapmış olduğumu teyit etmiş oldum. Hava limanındaki karşılama çok etkileyiciydi. Şehirde kendimi iyi hissetmemin daha iyi çalışabilmem için bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Buraya geldiğimde kulüp tesislerini, antrenman sahalarını ve stadyumu ziyaret ettim. Çok etkilendim. Beşiktaş üst kalitede altyapıya sahip bir kulüp.Böyle bir kulüp oyuncuların performanslarını en üst düzeyde sunabilmeleri için gereken güveni desteği verir. Bu çok önemlidir. Kulüp işini çok ciddiye alıyor ve daha da gelişmek istiyor. Kariyerimde birçok deneyime sahip oldum. Öğrendiğim birçok şeyden birisiyse büyük futbolcularla oynamanın bir ayrıcalık olduğuydu. Çeşitli pozisyonlarda oynamam benim büyük bir oyuncu olmamı sağladı. Özellikle Barcelona'da psikolojik düzeyde beklentiler çok yüksek ve bunları karşılamanız gerekiyordu. Yeni takım arkadaşlarımı karşılamak ve onlarla birlikte antrenman yapmak için sabırsızlanıyorum ve bu inanılmaz seyirci önünde oynamak içinde kendimi çok heyecanlı hissediyorum. Çocuklar gibi içimde kelebekler uçuşuyor. Bu iyi bir işaret. Kendimi tekrar kanıtlamak ve bana olan bu inancı karşılayabilmek için bu takıma bir şeyler vermek istiyorum." Beşiktaş 2016-2017 2016-17 sezonu öncesinde Beşiktaş ile görüşmeye başladı. 24 Temmuz 2016 tarihinde Beşiktaş'tan KAP'A yapılan açıklamada; Adriano Correia'nın transferi ile ilgili olarak oyuncunun kendisi ve kulübü Barcelona ile görüşmelere başlanmıştır.Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den 29 Temmuz 2016 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama da ise: Barcelona dan 600.000 € bonservis bedeli ile Beşiktaş kulübüne transfer olduğu açıklandı. Beşiktaş JK Resmi Hesabından hoşgeldin mesajı yayınlandı. Adriano Correia, İmzayı Attıktan Sonra Vodafone Arena’yı Gezdi. Adriano Correia, BJK TV’ye konuk oldu merak edilen soruları yanıtladı. 8 Ağustos 2016 tarihinde Beşiktaş'ın stadyumu Vodafone Arena da Adriano Correia törenle sözleşme imzaladı. Adriano: "İnsan bir kere şampiyon olmanın tadını alınca her sezon şampiyon olmak istiyor. Benim de midemde hala kelebekler uçuşuyor. Kupalar kazanmaya devam etmek istiyorum. Çocukluğumdan beri böyleyim. Puan kazanmaya devam edeceğiz." dedi.Beşiktaş Başkanı; Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleriyle toplu fotoğraf çekildi ve imza töreni tamamlandı. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonunda, 1.Hafta maçında 20 Ağustos 2016 tarihinde Beşiktaş Alanyaspor ile Vodafone Park'ta karşılaştı.Maçta 6.dk.da Adriano Correia'nin kullandığı taç atışında, attığı çalımlarla Oğuzhan Özyakup golü attı. Adriano ilk asistini yaptı. 29.dk.da sakatlanarak oyundan çıktı.Yerine Necip Uysal maça dahil oldu. Beşiktaş da ilk golünü ligin 6. Haftasındaki Çaykur Rizespor deplasmanında 90+3 de atmıştır. Attığı bu golle Beşiktaş a kritik 3 puan almasini sağlamıştır. Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi sonucunda B grubunda Benfica, Napoli ve FK Dinamo Kyiv ile eşleşti. UEFA Şampiyonlar Ligi 3.maçında, 20 Ekim 2016 tarihinde, Napoli ile San Paolo stadyumunda karşılaştı. Adriano maçta Ricardo Quaresma'nın 13.dk da verdiği pasta topu ağlarla buluşturdu. Beşiktaş, Napoli'yi deplasmanda 3-2 mağlup etti. Beşiktaş, SSC Napoli takımının, 18 maçlık yenilmezlik unvanına son verdi. İstatistikleri Kulüp Takım İstatistikleri Süper Lig'de attığı golleri Millî takım istatistikleri Başarıları Takım Millî takım (3 kupa) FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası (1): 2003 CONCACAF Altın Kupa (1): 2003 Copa América (1): 2004 Coritiba (2 Kupa) Campeonato Paranaense (2): 2003, 2004 Sevilla (6 Kupa) UEFA Avrupa Ligi (2): 2006, 2007 UEFA Süper Kupası (1): 2006 Copa del Rey (2): 2007, 2010 Supercopa de España (1): 2007 Barcelona (16 kupa) La Liga (4): 2011, 2013, 2015, 2016 Copa del Rey (3): 2012, 2015, 2016 Supercopa de España (3): 2010, 2011, 2013 Şampiyonlar Ligi (2): 2011, 2015 UEFA Süper Kupası (2): 2011, 2015 FIFA Kulüpler Dünya Kupası (2): 2011, 2015 Beşiktaş (1 Kupa) Süper Lig (1): 2017 Kişisel Beşiktaş'ın Avrupa Kupalarında deplasmanda 100. golünü atan futbolcusu. Kaynakça Dış bağlantılar Sevilla official profile BDFutbol profile FootballDatabase profile and stats {{navboxes colour Kategori:1984 doğumlular Kategori:Curitiba doğumlu sporcular Kategori:Brezilyalı futbolcular Kategori:Brezilyalı gurbetçi futbolcular Kategori:Brezilya millî futbol takımı futbolcuları Kategori:FC Barcelona futbolcuları Kategori:Sevilla FC futbolcuları Kategori:La Liga futbolcuları Kategori:Beşiktaş JK yabancı futbolcuları Kategori:Süper Lig futbolcuları Kategori:Türkiye'deki Brezilyalı gurbetçiler Kategori:Defans futbolcuları Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:2004 Copa América futbolcuları Kategori:İspanya vatandaşlığına kabul edilenler Kategori:Orta saha futbolcuları Kategori:2003 CONCACAF Altın Kupa futbolcuları Kategori:2011 Copa América futbolcuları Kategori:İspanya'daki Brezilyalı gurbetçiler Kategori:Portekiz asıllı Brezilyalılar Kategori:Série A (Brezilya) futbolcuları Kategori:Copa América kazanan futbolcular Kategori:Coritiba FC futbolcuları Kategori:İspanya'daki gurbetçi futbolcular Kategori:Türkiye'deki gurbetçi futbolcular Kategori:UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanan futbolcular Kategori:Brezilya 20 yaş altı millî futbol takımı futbolcuları Kategori:CA Paranaense futbolcuları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri