Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

aethewulf

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan akanze
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

akanze

Well-known member
Eminim rakı masasında çok keyifli biri olabilir. Ancak benim dert ettiğim bu değil, hiç değil. Ben de birçok şey istiyorum: savaşların olmamasını, çocukların ölmemesini, herkesin mutlu olmasını. Ancak bu istekler, bir hukukçu olan bir kişinin hukuku kendi çıkarları doğrultusunda nasıl çarpıtabileceğini açıklamıyor bana. Şaşırıyor muyum? Hayır. Ben de Yıldıray Oğur olayını adım adım yaşadım. O da "özgürlükler, insan hakları" gibi kavramları sürekli bir kesime yontuyordu. Sonunda ağabeyi AKP'den milletvekili adayı oldu, şimdi AKP'nin önde gelen isimlerinden olan Genç Siviller adlı grubun içinde yazıyor falan filan. Yani "iyilikler istiyorum ama kötü adamlar beni kötü diye yaftalıyor" hikayesine çok aşinayım, ama maalesef bu dünyada hep "biz iyi adamlarız" diye geçmiyor. Şaşırmıyorum evet. Bugün TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı olan bir AKP'li milletvekili, aynı zamanda anayasa hukukçusu olan birisi, Anayasa Mahkemesi kararlarını meclisin askıya alabilmesini öngören bir teklifle geliyor. Koskoca anayasa profesörü kuvvetler ayrılığı ilkesinden habersiz mi? Mümkün mü? Hayır, bana hukukun nasıl çarpıtılabileceğini gösteriyor. Aynı Aethewulf'un yaptığı gibi. Burhan Kuzu örneğini versem, açıklamaya bile gerek yok, az çok tanıyan herkes anlar. Sonuç olarak, Aethewulf'un azılı bir fundamentalist olmadığına inanmıyorum. Ama aynı şekilde, yukarıda anlatılan melek olmadığına da inanmıyorum. Aethewulf, hukuk bilgisini çarpıtmak ve iktidarın görüşlerine yön vermek için kullanan, hüsnüniyetinden şüpheli olduğum bir insandır. "Ben her zaman iyi niyetliyim, ne derlerse desinler, ben siyah şapkayı takarım!" tarzı manifestosunu okurken gülmeden duramadım, üzgünüm. Ancak aynı manifestoyu, içeriği sığ kıyaslamalardan öteye geçemeyen büyük adamların imzalarını alabilmiş olması takdire şayan.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri