Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ahmet Bozer

bullvar_katip

Administrator
Cemal Ahmet Bozer (d. 1960, İstanbul), Türk-Amerikan iş insanı, yönetici, Coca-Cola eski Başkan Yardımcısı ve eski Coca-Cola International (Uluslararası) Başkanı. Yaşamı Bozer, 1960 yılında İstanbul'da doğdu. Babası, eski Devlet Bakanı Ali Bozer'dir. Liseyi TED Ankara Koleji'nde bitirdi, lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Bunun ardından 1983 yılında Georgia Eyalet Üniversitesi'nde Bilgi İşlem Sistemleri alanında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1985 yılında bilgi işlem sistemleri üzerinde öğretim, danışmanlık ve müşavirlik yaparak başladı. İleri yıllarda, Atlanta'da, Coopers & Lybrand şirketinde kıdemli murakıplık görevini yerine getirdi ve böylece CPA (yeminli mali müşavir) sertifikasını aldı. 1990 yılında Atlanta merkezli Coca-Cola'da, finansal sistemler alanında çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Coca-Cola Türkiye Bölgesi Finans Müdürü olarak atandı, bundan 2 yıl sonra Şişeleme Operasyonları Finans Direktörlüğü, 1998 yılında ise Türkiye Coca-Cola Şişeleyicileri Grubu Murahhas Azası olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında dokuz ülkenin sorumluluğunu üstlenen Coca-Cola Avrasya Bölüm Başkanlığı'na getirildi. Bu gruptaki ülke sayısı 2001'de Pakistan, Afganistan ve Orta Doğu'nun katılmasıyla 23, 2005-2006 yıllarında da Adriyatik, Balkanlar, Rusya, Ukrayna, Belarus, İsrail, Filistin ve Hindistan'ın da eklenmesiyle 37'ye yükseldi. 2008 yılında bu gruba Afrika kıtasının da eklenmesiyle ülke sayısı 92'ye çıktı ve grubun ismi "Avrasya ve Afrika Grubu" olarak değiştirildi. 2013 yılında Coca-Cola grubunun Başkan yardımcılığına, Uluslararası Başkanlığına ve Latin Amerika Operasyonları başkanlığına atandı. Nisan 2016 yılında emekliliğe ayrılan Bozer, aynı yıl içerisinde Coca-Cola Hellenic Bottling Company şirketinin Yönetim Kurulu'nda çalışmaya başladı. Bozer, Hepsiburada ile Esas Holding'in Yönetim Kurulu'nda ve Swire Coca-Cola'nın Danışma Kurulu'nda üye olarak çalışmaktadır. Bozer, iş hayatı boyunca birçok dernek, vakıf, organizasyon ve inisiyatifin kuruluşunda, yönetiminde ve işleyişinde yer almıştır. Coca-Cola Türkiye Hayata Artı Vakfı'nın kurucu ve Mütevelli Heyeti üyesidir. TEGV ile Boğaziçi Üniversitesi Vakfı'nın Yönetim Kurulu'nda yer almıştır. Bunun haricinde Amerikan Ticaret Odası bünyesinde muhtelif iş konseyleri başkanlığı yapmıştır. Brezilya-ABD, ABD-Pakistan ve ABD-Türkiye iş konseylerinde başkanlık görevini yürütmüştür. Halen Business Council for International Understanding (BCIU) Yönetim Kurulu Başkanı'dır. GSU Robinson İşletme Okulu Danışma Kurulu ve Türk Filantropi Fonu Yönetim Kurulu üyesidir. Özel hayatı Fatoş Bozer ile evli ve Kerem ile Esra Bozer'in babasıdır. Kaynakça Kategori:Türk iş insanları Kategori:Coca-Cola kişileri Kategori:Türk yöneticiler Kategori:TED Ankara Kolejinde öğrenim görenler Kategori:Georgia Eyalet Üniversitesinde öğrenim görenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri