Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ahmet, güne tost yiyerek başlayan bir fit berber mi?

emrebayrakjnty

Well-known member
3-4 yıl önce, diyet ve sporla 25 kilo vererek 86-88 kilo civarına düştüm. O zamanlar hedefim, 80 kiloya kadar inmekti fakat vücudumun bu hale gelmesi beni tatmin etti ve bıraktım. Ancak birkaç ay önce tekrar hedefim olan 80 kiloya ulaşmak için kendime sıkı bir program belirledim. Amacım, hemen kilo almaya başlayan vücudumu disipline etmekti. Haftada dört gün, sabahları spor yapmak için evime 10 dakika mesafedeki parkura gidiyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. Belki de şimdi düşünüyor olabilirsiniz, "Berberle ne ilgisi var?" Asıl konuya şimdi geçiyorum. Bu berberin dükkanı, spor yapmak için gittiğim parkurun yolunda bulunuyor. Henüz hiç konuşmadık, fakat adının Ahmet Örs olduğunu tabeladan görebiliyorum. İlk zamanlar sadece geçip giderdim önünden. Ancak zamanla birbirimizi tanımaya başladık. Artık her sabah selamlaşıyoruz ve aramızda bir samimiyet oluştu. Bir gün kahvaltı masasında Ahmet'i görmemek için karşı kaldırıma geçmeyi denedim. Ancak o her sabah kapısının önünde kahvaltısını yapıyordu ve beni görünce heyecanla selam verdi. Ona selam vermek için karşıya geçmedim diye kendime utandım. O günden beri, ona selam vermek zorunda kalmamak için karşıya geçip koşmuyorum. Bu adam, her sabah bir bütün ekmek tost ya da yarım kiloya yakın börek yiyor, ayrıca 5-6 tane açma, poğaça, simit ve bir demlik çay ile yaklaşık 1 saat kahvaltı yapıyor. Yaşıma yakın olduğunu düşünüyorum. Ben ter içinde spor yaparken, o ise benim diyetimde olmayan ve yemeklere hasret kaldığım hamur işlerini tüketiyor. Onu böyle görünce hayatı sorgulamaya başlıyorum ve spor yapma motivasyonum azalıyor. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, adam gayet fit durumda. Bir gün, bana selam verirken dikilip ona şunları söyleyeceğim: "Bak Ahmet Örs, yediğin şeyler zararlı, kilo yapar ve damar tıkanıklığına sebep olabilir. Kendine yazık ediyorsun." Konuşmanın seyrine göre belki de şunu söyleyeceğim: "Senin yaptığın işi sikeyim Ahmet. Biz burada zorlu egzersizler yaparak kilo verme çabası sarf ederken, sen gözümüze baka baka börekleri yiyorsun."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri