Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ahmet Hakan

bullvar_katip

Administrator
Ahmet Hakan Coşkun (d. 11 Ağustos 1967, Sorgun), Türk gazeteci ve televizyoncudur. Hürriyet gazetesinde köşe yazısı yazmakta, CNN Türk kanalında ise Tarafsız Bölge adlı programı sunmaktadır. 6 Kasım 2019 tarihi itibaren Hürriyet genel yayın yönetmenliğini de yapmaktadır. Hayatı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde dolaştı. Çocukluğu Ağrı, Amasya, Çanakkale, Balıkesir gibi illerde geçti. İmam-hatip lisesinden mezun oldu. Bir süre Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne devam etti. Sonra İstanbul'a geldi, bir süre de burada okudu. Bir müddet Büyükçekmece'de yayımlanan "Hürbakış" adlı gazetede çalıştı. Üniversitedeyken hikâyeler yazardı; birkaçı Yedi İklim dergisinde yayınlanmıştı. 1993-1994 yıllarında ancorhman olarak TGRT Ana Haber'i sundu. Kanal 7 kurulurken genel müdür Mustafa Çelik'le temas kurup kadroya dahil oldu. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1994-2005 arasında Kanal 7 haber müdürlüğünü ve Kanal 7 Haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. Kanal 7'de İskele Sancak programını hazırladı ve bazı bölümlerini kitaplaştırdı. 2005’te Kanal 7 ile anlaşamayarak istifa etti. Köşe yazarlığı serüvenine ilk Yeni Şafak'ta başladı. Daha sonra, Sabah'ta çalıştı ve şu anda Hürriyet'te yazıyor. CNN Türk'te Tarafsız Bölge programını sunmaktadır. 16 Ocak 2017’den itibaren Kanal D Haber bültenini sunmaya başladı, aynı zamanda Kanal D haber dairesi başkanlığı görevini üstlendi. 45. Altın Kelebek Ödülleri'nde Tarafsız Bölge programıyla En İyi Haber Programı ödülü aldı. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'nde yine aynı programla ödül aldı. Ahmet Hakan'a yönelik tehdit ve saldırı Star gazetesi yazarı Cem Küçük, 9 Eylül 2015 tarihli köşe yazısında Ahmet Hakan'ı şu sözlerle tehdit etti: “Şizofreni hastaları gibi hala kendini Hürriyet'in Türkiye'yi yönettiği günlerde zannediyorsun. İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun.” Bunun üzerine Ahmet Hakan, aynı gün Cem Küçük'e dava açtı. CHP Milletvekili Eren Erdem, bu olayla ilgili TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi de bu olayı köşesinde “Bunlar doğru şeyler değil. Türkiye ve AK Parti bunu hak etmiyor.” diyerek eleştirdi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Abakay, “Hrant, çok sayıda tehdit aldıktan sonra öldürüldü. Metin Göktepe de aynı şekilde. Bu tür cinayetler böyle başlıyor.” dedi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi gibi kuruluşlar ve diğer pek çok gazeteci bu saldırıyı kınadı. AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Hürriyet gazetesine 24 saat arayla düzenlenen ikinci saldırının ardından çekildiği ileri sürülen bir videoda, Ahmet Hakan'a yönelik “Ben bugün Nişantaşı'na evinin önüne gitmeyi düşünüyordum, tek başıma. Gidecektim oraya bekleyecektim, gel bakayım buraya diyecektim. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş.” ifadelerini kullandı. Hakan, 1 Ekim 2015'te evinin önünde dört kişinin saldırısına uğradı. Burnu ve kaburgası kırılan Hakan'ın daha önceleri koruma talebinde bulunduğu fakat konuyla ilgili başvuruya hiçbir şekilde yanıt verilmediği ortaya çıktı. Saldırganlardan ikisinin Adalet ve Kalkınma Partisi Fatih İlçe Teşkilatı üyesi oldukları ortaya çıktı. Gündeme bakışı ve tarzı Ahmet Hakan Coşkun, uzun zamandır gündemi ve gelişmeleri, yaygın medyaya hakim olan 'dönemsel ve geleneksel iktidar' güçlerinin sosyal ve siyasi ağırlığı ışığında ele almakta ve bunu bazen mizahi, bazen de sokak ağzı bir üslup ile değerlendirmektedir. TV programlarının içeriği de aynı paralelde yürümektedir. Çalıştığı TV kanalları 1993-1994: TGRT 1994-2004: Kanal 7 2005-günümüz: CNN Türk 2017-2018: Kanal D Kitapları Deneme 1997: Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek (Birey Yayınları) Derleme Mehmet Eymür: Çeteler, Mafya ve Siyaset Deniz Baykal: CHP ve Anadolu Solu Ahmet Kabaklı: Neden Milliyetçilik? Yaşar Nuri Öztürk: Kur'an Adına Konuşuyorum Orhan Pamuk Kırmızı ve Kar Oktay Sinanoğlu Bir Türk Dehası Orhan Gencebay: Ne Olur Sev Beni Vedat Türkali: Niçin Komünist Oldum? Ali Bulaç ile İslamcılık Üzerine Kaynakça Dış bağlantılar Hürriyet sayfası Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:1967 doğumlular Kategori:Sorgun doğumlular Kategori:Türk haber sunucuları Kategori:Türk televizyoncular Kategori:Türk köşe yazarları Kategori:20. yüzyıl Türk gazetecileri Kategori:21. yüzyıl Türk gazetecileri Kategori:20. yüzyıl Türk yazarları Kategori:21. yüzyıl Türk yazarları Kategori:İmam hatip liselerinde öğrenim görenler Kategori:Uludağ Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:Kanal 7 Kategori:TGRT Kategori:Kanal D Kategori:İhlas Holding Kategori:CNN Türk kişileri Kategori:Yeni Şafak kişileri Kategori:Hürriyet (gazete) kişileri Kategori:Sabah (gazete) kişileri Kategori:Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü sahipleri Kategori:Altın Kelebek Ödülü sahipleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri