Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ahmet Pek

bullvar_katip

Administrator
Ahmet Pek, (d. 1957, Sivas), Türk bürokrat. 1976 yılında Polis Koleji’nden, 1979 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü,Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı,Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 3 Ağustos 2012 gün ve 28373 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2012/3511 sayılı müşterek kararname ile Iğdır Valiliğine atanmış. 16 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile merkez valisi olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. FETÖ/PDY soruşturması Ahmet Pek, 14 Şubat 2016'da "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında "darbeye teşebbüs ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından tutuklandı. Tutuklu bulunduğu dönemde, İzmir'deki Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) ait binanın Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği'ne (İZDİM) verilmesi soruşturması kapsamında da hakkında gözaltı kararı verildi. 04 Mayıs 2016 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Ahmet Pek, 21 Mayıs 2016 tarihinde İZDİM soruşturmasının ikinci operasyonunda İzmir'de gözaltına alındıktan sonra 22 Mayıs 2016 tarihinde tutuklandı. 22 Haziran 2016'da da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 19 Temmuz 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan Pek, Olağanüstü hâl kapsamında çıkarılan 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca da 1 Eylül 2016 tarihinde meslekten ihraç edildi. Yargılama kapsamında bir kez daha tutuklanan Pek, 18 Temmuz 2018'de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ahmet Pek'in yargılaması tutuksuz olarak devam etmektedir. Kaynakça Kategori:1957 doğumlular Kategori:Sivas doğumlular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri