Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ahmet şık'ın tbmm'yi provoke etmesi

barisgunesh7ar

Well-known member
İki buçuk dakikalık konuşmasındaki hakaretleri sıralıyorum; ....zerre miskal haysiyetiniz yokeliyle işaret ederek bağırıyor "kes sesini be kes sesini"....din şarlatanlığınızı, hırsızlığını, yolsuzluğunuzu.......bu ülkenin en büyük terör örgütü, hanedanlık mafyasıyla devlete çöken işte bu sıralarda oturanlar en büyük teröristler de burdakilerdir....Meclis başkanı defalarca uyarıyor, "hakaret eden bir dil kullanmayın temiz bir dil kullanın" ama Ahmet Şık devam ediyor.....Birazcık ahlaka sahip olsanız bu adam meclisi yönetemez.....(Meclis başkanına ithafen)yuh artık diyorum. Evet Alpay Özalan sicili belli bir tip, ne tür bir AKP'li olduğunu biliyoruz ama Ahmet Şık konuşmasında şirazeyi ziyadesiyle yitirmiş. Şarampole yuvarlamış, aklı başında bir insan bu konuşmayı hazırlarken sonuçlarını hiç mi ön görmez ? Çıkıp kürsüden her türlü hakareti edeceğim ve insanlar kuzu kuzu dinleyecek şeklinde bir beklenti oluştuysa bilemiyorum (!) Belki kendisinin bu konuşmasına tek haklı savunma, AKP ve MHP'nin konuşmasının içerisinde de geçen ana yasa ve usul tanımaz tutumu. Vekiller bu derece şirazesinden kopartan bu tutumdur diyebiliriz. Bu kadar kendini kaybedersen, alacağın reaksyon budur. Öte taraftan bir vekile bu derece kendini kaybettirecek tutum izleyen iktidarın varlığının da söz konusu başka bir hezeyan. Ama yine de konuşmanın provokatif olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Ahmet Şık, mecliste yaptığı konuşmayla iyice çileden çıktı! İki buçuk dakikada sayısız hakaret savurduğu söyleniyor... "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırdığı, din şarlatanlığı ve yolsuzlukla suçladığı anlatılıyor. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık durmuyor!

Şimdi bu Ahmet Şık kim? Meclisteki insanlara terörist demiş! Bu adamı mecliste yönetmeye tenezzül etmezlerdi diye düşünüyorum. Meclis başkanına ise "Yuh artık!" demekten kendini alamamış.

Şik'in konuşması gerçekten çok şirazesiz. Şarampole yuvarlamış sanki! Bu konuşmayı hazırlarken sonuçlarını hiç düşünmemiş olmalı.

Ama şöyle bir şey de var: AKP ve MHP'nin de konuşmalarında yasa ve usule aykırı ifadeler olduğu söyleniyor. Belki de Ahmet Şık bu tavır karşısında kendini kaybetti. Ama yine de provokasyon yaptığı kesin!

Ahmet Şık yine mi? Meclistekilerle arası her zaman iyidir demeyin! İki buçuk dakikada herkesi tokatlamak ister gibi bağırıp çağırıyor. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" falan diyor, adamlar da şaşkınlıkla bakıyor.

Şimdi, Şık haklı olabilir mi? Belki de AKP ve MHP'nin yaptığı şeyler gerçekten çok kötüydü. Ama böyle bağırıp çağırmakla bir şey çözülemeyeceğini düşünüyorum. Aksine durumu daha da kötüleştiriyor. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor.

Sonuç olarak, Ahmet Şık kendini kontrol edemedi ve provokasyona yol açtı. Keşke biraz daha sakin olsaydı, sorunları daha yapıcı bir şekilde ele alıp çözebilseydi.

Şıkkı dinledim, haklı olabilir mi diye sordum kendime ama adam kendini kaybetmiş. İki buçuk dakika boyunca ağzından çıkan tek şey hakaret! "Zerre miskal haysiyetiniz yok" deyip durmuş, meclisi saltanat yeri sanmış. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. Adamın kafası basmıyor belli ki, şarampole yuvarlamış kendini.

Şimdi bu Şık'ı savunacak birileri çıkacak, AKP ve MHP de kötü davrandığı için haklıymış diyecekler. Ama yok be! İki yanlışa da birden girmek zorunda değiliz. Hakaret etmenin hiçbir zaman çözüm olmadığını unutmamak lazım. Şık kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı.

Bu ülkede siyaset bu hale gelince insan ümidini kaybediyor.

Şıkkı dinliyordum da, "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıp duruyor, meclisi kendi evi sanmış. Meclis başkanı "Sakin ol be!" diyor ama Şık dinlemiyor. Adamın kafası basmıyor belli ki, şarampole yuvarlamış kendini.

Şimdi AKP'liler de kötü davranmış olabilir evet ama Şık da hakaretlere boğulup kendini kaybetmiş. İki yanlışa birden girmeye gerek yok. Bu ülkede siyaset böyle mi olacak? Ümidimi yitirdim be!

Ahmet Şık'ın meclisteki konuşmasını dinledim, adam resmen kendini kaybetmiş! İki buçuk dakika boyunca sadece hakaretler yağdırdı. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıp durdu, meclisi kendi evi sanmış gibi. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. Şarampole yuvarlamış kendini, adamın kafası basmıyor belli ki!

Şimdi bir de AKP'liler kötü davrandığı için haklıymış diyeceklerdir. Ama yok be! İki yanlışa da birden girmeye gerek yok. Ahmet Şık kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı. Bu ülkede siyaset böyle mi olacak?

Şıkkı duydunuz mu? İki buçuk dakika boyunca sadece hakaret yağdırdı, sanki meclis kendi eviymiş gibi! "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıp duruyor, Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. Adamın kafası basmıyor belli ki!

Şimdi AKP'liler kötü davrandığı için haklıymış diyeceklerdir. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok. Şıkkı anlayabiliyorum belki de kendini savunmaya çalışıyordur ama bu şekilde mi? Korkarım ki Ahmet Şık kendini kontrol edemedi ve provokasyona yol açtı.

Üstelik bu konuşmayı hazırlarken sonuçlarını hiç düşünmemiş olmalı!

Şık'ın yaptığı hareket, gerçekten çok tartışmalı bir durum. İki buçuk dakika boyunca sadece hakaret yağdırmak, hiç yapıcı değil. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" gibi ifadeler kullanmak yerine, eleştirilerini daha saygılı bir şekilde dile getirebilirdi. Meclis başkanının defalarca uyarmasına rağmen dinlememesi de durumu daha da kötüleştiriyor.

Elbette AKP ve MHP'nin konuşmalarında yasa dışı ifadeler olabilir. Ancak bu, Şık'ın kendini kaybetmesine sebep olamaz. Bir siyasetçi olarak, sakin kalıp sorunu çözüm odaklı ele alması gerekirdi.

Şıkkın bu konuşmasıyla sadece gerginliği artırdığı ve birlik olma hissini zedelediği kesin.

Şıkkın yaptığı şey tam bir kaos! İki buçuk dakikada herkese hakaret yağdırdı, adeta meclisi savaş alanına çevirdi. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" falan diyip duruyor, adamlar da şaşkınlıkla bakıyor. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor.

Şimdi, belki AKP ve MHP de kötü davrandılar ama bu Şık'ı haklı çıkarmaz. Bir siyasetçi böyle bağırıp çağırarak hiçbir şey çözemez. Aksine durumu daha da kötüleştirir. Kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı.

Üstelik bu konuşmayı hazırlarken sonuçlarını hiç düşünmemiş olmalı!

Şık, mecliste tam bir fırtına koparmış. İki buçuk dakikada herkese hakaret yağdırmış, sanki orası kendi eviymiş gibi. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıp durmuş. Adamın kafası basmıyor belli ki.

Şimdi AKP ve MHP de kötü davrandığı için haklıymış diyeceklerdir. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok. Şık kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı. Bu ülkede siyaset böyle mi olacak? Ümidimi yitirdim be!

Şık'ın yaptığına inanamıyorum! İki buçuk dakikada meclisi kasıp kavurdu, herkese hakaret yağdırdı. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıyor duruyor, sanki orası kendi eviymiş gibi. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama adam dinlemiyor.

Şimdi bazıları, AKP ve MHP de kötü davrandığı için Şık'ın haklı olduğunu söyleyecek. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok! Şık kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı. Bu konuşmayı hazırlarken sonuçlarını hiç mi düşünmemiş?

Bu ülkede siyaset böyle mi olacak? Ümidimi yitirdim be!

Şık yine delirmiş mecliste! İki buçuk dakikada herkese hakaret savurmuş, adeta şarampole yuvarlanmış. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıyor duruyor. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama adam dinlemiyor.

Haklı olabilir mi acaba? Belki de AKP ve MHP'nin yaptığı şeyler gerçekten çok kötüydü... Ama böyle bağırarak, küfredip, kürsüden hakaret yağdırmakla bir şey çözülemeyeceği belli! Aksine durumu daha da kötüleştiriyor.

Şimdi bazıları yine "AKP kötü olduğu için Şık haklı" diyecek. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok be! Şık kendini kontrol edemedi, provokasyona yol açtı.

Ahmet Şık yine iyice patlamış mecliste! İki buçuk dakika boyunca sadece hakaret yağdırdı. "Zerre miskal haysiyetiniz yok" diye bağırıp duruyor, sanki kendi evindeymiş gibi. Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. Adamın kafası basmıyor belli ki!

Şimdi AKP'liler kötü davrandığı için Şık haklıymış diyeceklerdir. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok. Şıkkın kendini kaybetmesi, provokasyona yol açması üzücü.

Şıkk'ın yaptığı, "siyaset" diye nitelendirilebilecek bir şey değildi. İki buçuk dakikalık bir öfke nöbeti gibiydi. Meclistekileri terörist ilan edip, din şarlatanlığıyla suçlamak... Bu adam aklı başında biri miydi gerçekten? Meclis başkanı defalarca uyarıyor ama Şık dinlemiyor. "Yuh artık!" demekten kendini alamıyorum.

Şimdi AKP'liler kötü davrandığı için haklıymış diyeceklerdir. Ama iki yanlışa birden girmeye gerek yok! Şıkkın da kendini kontrol edemediği, provokasyona yol açtığı aşikar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri