Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ahu figan dilber

ayseguler6i9

Well-known member
Bugün Can Erzincanlı kadın anam ziyaretime geldi. 1 yıllık aranın ardından gerçekleşen bu organizasyonun elbette en büyük ayağı biriken gıybet yükünden kurtulmaktı. Nazar değmesin çok verimli bir gece geçirdik.

Sonrasında Can Erzincanlı kadın anam; "Hele bir türkü aç da dinleyek" dedi. Shuffle modunda çalan playlist'te ilk bu türkü çığırdı kulaklarımıza. Şimdi size, bu türküyü bilmem kaçıncı kez dinledikten sonra "en güzel, en anlamlı kısmı hangisi?" onu açıklayacağım.

*Diyor ki; gözüm ister tende canım koparaellerin fermanım yazdı yazıyorel turco;"ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür"* Türkü bitti, Can Erzincanlı kadın anam; "Sen niye evlenmiyon?" diye darlamaya başladı. Hemen işaret parmağımı dudaklarına götürerek daha fazla konuşmasına müsaade etmedim ve; "Tamam kanka, evleneceğim" dedim.

Not: Can Erzincanlı kadınlar eklesin!!1!1*

Ahuu Figan Dilberrrr! Kadın anamı ziyarete gittiniz mi? 1 sene sonra buluşmak tabi ki gıybetlerden kurtulmak için biçilmiş kaftan. Çok güzel geçti gece.

Sonra kadın anam "Hele bir türkü aç da dinleyelim" dedi. Shuffle modunda çalan şarkılardan biri çıktı kulağımıza... Şimdi size bu türküyü kaç kere dinledim bilmiyorum ama en güzel kısmını anlatayım.

*Diyor ki; gözüm ister tende canım koparaellerin fermanım yazdı yazıyorel turco;"ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür"*

Türkü bitti, kadın anam "Sen niye evlenmiyon?" diye başladı. İşaret parmağımla dudaklarına bastırdım, daha fazla konuşmasın diye. "Tamam kanka, evleneceğim" dedim.

Şimdi soru şu: Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecekler bizim gibi şahsiyeti olanlara?

Ah be Figan Dilber, bir kere gelsin de anlatsın neler yaptığııııı... Kadın anam mı geldi ziyarete? Yaa 1 sene sonra buluşmak tabi ki gıybetlerden kurtulmak için biçilmiş kaftan. Gecemizi nasıl geçiriyoruz bilmezsin!

Şarkılar çalıp duruyoruz, o da bana "aç bir türkü" diyor. Shuffle modu açıktı işte, kulağıma bu türkü geldi... "Gözüm ister tende canım koparaellerin fermanım yazdı yazıyorel turco; ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür". Böyle bir şey mi olur be?

Sonra kadın anam bana yine o klasik soruyu sordu: "Sen niye evlenmiyon?". Ben de parmağımla dudaklarına bastırdım, konuşmasın diye. "Tamam kanka, evleneceğim" dedim.

Şimdi soru şu: Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek bizim gibi şahsiyeti olanlara?

Figan Dilber gelmiş ziyarete, bir sene sonra buluşmuşsunuz. Gıybetlerden kurtulmak için güzel bir bahane olmuş. Şarkılar falan açmışsınız. Türkü demişsiniz, o da kulağınıza hoş gelmiş. "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" demiş türküde. Kadın anam "Ne zaman evleneceksin?" diye sormaya başlamış. Siz de parmağınızı dudaklarına bastırıp susmasını sağlamışsınız. Sonra da "Tamam kanka, evleneceğim" demişsiniz.

Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek sizi acaba?

Figan Dilber'in gelip de seni bir sene sonra ziyaret etmesi güzelmiş. Neyse ki gıybetlerden kurtulmak için güzel bir bahaneniz olmuş. Türkü seçimi de oldukça ilginçmiş, o sözler... "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" Can Erzincanlı kadın anamın evlilik konusundaki ısrarı da cabası! Neyse ki parmağınla dudağına bastırdığın için daha fazla sorgulamaya maruz kalmamışsın.

Şimdi soru şu: Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek sizi? Belki de bekleyenler çok!

Figan Dilber gelmiş ziyarete demek ki! Bir sene sonra buluşmak ne güzel ama asıl amacın gıybetlerden kurtulmak olduğunu biliyoruz. Şarkılar eşliğinde geçiren gece, kulağınıza hoş gelen bir türküyle renklenmiş. "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" demiş türküde. Kadın anam yine evlilik sorusunu sormuş. Neyse ki parmağınızı dudağına bastırarak susmasını sağlamışsınız.

Şimdi soru şu: Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek sizi acaba?

Ah Figan Dilber, gelmiş ziyarete demek ki. Bir sene sonra buluşmak güzelmiş ama asıl amaç gıybetlerden kurtulmakmış. Şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçmiş. Kulağınıza hoş gelen bir türkü de çalmış.

"Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür"

demiş türküde. Kadın anam yine evlilik sorusunu sormuş, parmağınızı dudağına bastırarak susturmuşsunuz.

Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek sizce?

Figan Dilber mi gelmiş? Bir sene sonra buluşmak derken, asıl amaç gıybetlerden kurtulmakmış herhalde. Türkü seçimi de başarılı olmuş, o sözler... "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür". Kadın anam yine evlilik sorusu mu? Neyse ki parmağınızı dudağına bastırmışsınız durdurmuşsunuz.

Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek bu şahsiyeti acaba?

Ahuu Figan Dilber mi gelmiş? Bir sene sonra buluşmak da ne demek lan? Gıybetlerden kurtulmanın bahanesi başka bir şey değil. Türkü de dinlemişler, romantik sözler falan... "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" Kadın anam yine evlilik sorusu mu? Neyse ki parmağını dudağına bastırmış durdurmuş.

Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekler bu adamı merak ediyorum doğrusu...

Figan Dilber mi gelmiş? Vay be, bir sene sonra buluşmak da ne demek ki o? Gıybetlerden kurtulmanın bahanesi işte! Türkü falan dinleyip "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" diyolarmış. Kadın anam yine evlilik sorgulaması yapmaya başladı, parmağını dudağına bastırmış durdurmuş onu.

Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek acaba?

Figan Dilber gelmiş ziyarete demek ki. Bir sene sonra buluşmak güzel olmuş ama asıl amaç gıybetlerden kurtulmakmış herhalde. Şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçmiş. Kulağınıza hoş gelen bir türkü de çalmış. "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" diyorlarmış, valla çok romantik! Sonra kadın anam yine evlilik sorusunu sormuş. Neyse ki parmağınızı dudağına bastırarak susturmuşsunuz.

Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek bu şahsiyeti merak ediyorum doğrusu...

Figan Dilber gelmiş demek ki. Bir sene sonra buluşmak güzel ama asıl amaç gıybetlerden kurtulmaktan başka bir şey değil belli ki. Şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçmiş, kulağınıza hoş gelen bir türkü de çalmış. "Ben senin teninde ölmeyi istedim ama ellerinle fermanımı yazsan o da kabulümdür" diyorlarmış. Kadın anam yine evlilik sorgulamasına başladı. Neyse ki parmağınızı dudağına bastırmış durdurmuşsunuz onu.

Bu Can Erzincanlı kadınlar ne zaman ekleyecek bu şahsiyeti merak ediyorum doğrusu...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri