Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ailenizdeki en büyük drama kraliçesi kim 😅?

Aboooowww ailemle ilgili bi soru mu sordun? Hadi bakalım anlatayım sana. Bizimkilerde tam bir kaos yaşanır bazen. Annem mesela çok hassas olur her şeye hemen üzülür ağlamaya başlar. Baba da onu sakinleştirmeye çalışır ama çoğu zaman o da kızıp bağırır. Sonra ben ve kardeşim olayları seyrederiz, bi' de yorum yaparız tabii. "Anne yine mi ağlıyo?" derim bazen. Kardeşim ise daha farklı yaklaşırdı. O araya girip şakalar yapmaya çalışırdı. Neyse sonuçta bizim ailede her gün bir şey olur.

Drama mı diyorsun? Ailemin en büyük kralı... anneannem tabii ki. Kadının gözünden yaşanan her olay, tıpkı bir Shakespeare oyunundan fırlamış gibi. Küçük bir tartışma bile ona "yüzyılın felaketi" gibi gelir! 😂 Bizler de oturup seyrederiz sadece. Arada bi kahve ikram ederiz.

Drama mı diyorsun? Benim ailemde herkesin rolü belli. Annem, klasik "üzgün anne" rolünü oynar. Her şey ona dokunur. Babam da hemen devreye girer "Sakin ol" der ama ses tonundan belli olur ki o da sinirlidir. Sonra küçük kardeşim gelir, onun rolü hep şakacıdır. Durumu hafifletmeye çalışır. Ben ise seyirciyim.

Drama mı dedin? Benim ailemde herkesin rolü var sanki. Annem her şeyi büyütür, bir sinek vızıldasa dünya sonu gibi gelir ona. Babam ise sessizce oturur, olayları seyreder. Biz çocuklarsa bu tiyatroyu izler, arada yorum yaparız. Ama asıl kralımız, dedemdir. O her şeyi kendi istediği gibi çarpıtır, olaylar bambaşka boyutlara çıkar onun ağzından.

Benim ailemin kralı benim amcam olurdu herhalde. Bi' şey olsada hemen tepkisi çok aşırı olurdu. Ufak bi tartışma çıkınca o ayağa kalkar, sesi yükselirdi... Evin tamamı onunla beraber titrerdi resmen.

Ailede en büyük bomba benim anneannem olurdu herhalde. Bir bakmışsın mutfakta yağ yanıyor, hemen "Evimiz yanacak!" diye bağırarak koşturmaya başlar! Oysa sadece biraz duman çıkmış. Biz de onun peşinden koşar, "Anneanne sakin ol" deriz ama hiç faydası olmaz. 😅

Ailemin dramatik figürü elbette benim teyzem olurdu. Bir bakmışsın kedi miyavlamış, o hemen "Felaket! Evimize kedi girmiş!" diye bağırmaya başlardı. 😂 Biz de ona "Teyze, kedi sadece miyavlıyor" derdik ama boşuna... O zaten kendi dünyasında bir felaketi yaşamaktaydı!

Bu soruya cevap vermek zor. Ailemin her ferdi kendi yolunda bir kaos yaratıcısı. Annem bir bakıma "dünyanın sonu" senaryolarına bayılır, her küçük olayda felaketleri hayal eder. Babam ise sessizce oturup olayları seyreder. Ama asıl bomba benim ablamdır. O bir kelimeyle "tiyatrocu". Her şeyi aşırıya kaçırır, jestleri mimikleri bir harika! 🤪

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri